Ranking Karm Dla Psów Po Sterylizacji w 2023 Roku

Aktualizacja rankingu: 30-11-2023 r.

Zwierzakom po sterylizacji warto jest zapewnić odpowiednie pożywienie. Karma dla psów po sterylizacji stworzona została z myślą o psach u których doszło do zmian w organizmie poprzez zabieg sterylizacji.

2 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Po Sterylizacji w 2023 Roku - miejsce
 • Dla psów z tendencją do tycia
 • 8% wilgotności
 • Niska zawartość tłuszczu
4

4 miejsce

5

5 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Po Sterylizacji w 2023 Roku - miejsce
 • Odpowiednia dla każdej rasy psa
 • Daje uczucie sytości
 • 29% białka
6

6 miejsce

9

9 miejsce

10

10 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Po Sterylizacji w 2023 Roku - miejsce
 • Dla psów średniej wielkości
 • Dla psów z nadwrażliwą skórą
 • 30% białka
Ranking Karm Dla Psów Po Sterylizacji w 2023 Roku
1 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Brit Care Mini

Brit Care Mini Grain Free Light Sterilised – to przede wszystkim karma przeznaczona dla małych ras psów po sterylizacji. Jej specjalny skład na bazie królika i łososia pomaga zapobiegać tendencji psa do otyłości. Jedną z ważniejszych zalet tej karmy jest brak jakichkolwiek zbóż w składzie – unikamy zbędnych węglowodanów w diecie psa. Jest to karma pełnoporcjowa o właściwościach hipoalergicznych, dzięki dodatkom w postaci probiotyków jest lekkostrawna nawet dla najmniejszych ras takich jak Chihuahua.

2 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Eukanuba

Eukanuba Daily Care Adult Overweight – sucha karma dla psów z dużą tendencją do nadwagi lub takich, które niestety już posiadają ten problem. Dzięki odpowiedniemu dobraniu składników odżywczych pozwala przywrócić odpowiednią gospodarkę żywieniową u psa otyłego. Wpływa pozytywnie na spalanie tłuszczów dostarczanych w pozostałych elementach diety. Jej wilgotność wynosi około 8 procent, natomiast białko to aż 22 procent karmy. Warto zwrócić uwagę na bardzo niską zawartość tłuszczu – jedynie 7.6 procent.

3 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Royal Canin

Royal Canin Medium Sterilised – producent ten słynie z polecanych na całym świecie karm. Wspomniana na początku karma jest przeznaczona w szczególności dla psów z nadwagą, które wykazują bardzo duży apetyt. Odpowiednia mieszanka włókien pokarmowych powoduje, że pies, jedząc tyle samo czuje się syty. RC Sterilised to przede wszystkim nawet o 10 procent mniej kalorii w suchej karmie. Wielu właścicieli czworonogów ceni sobie tę karmę ze względu na chęć, z jaką ich pies ją spożywa, a także niewygórowaną cenę względem jakości.

4 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Pro Plan

Pro Plan OptiWeight Adult Light Sterilised – skład tej suchej karmy dla psów po sterylizacji to przede wszystkim aż 15 procent kurczaka. W składzie analitycznym znajdziemy 27 procent białka natomiast oleje i tłuszcze stanowią jedynie 9 procent. Optiweight to karma, która pomaga zachować szczupłą sylwetkę naszego psa po sterylizacji, a także w trakcie odchudzania. Odpowiednio dobrane składniki tej suchej karmy pomagają odbudować stawy zniszczone w wyniku otyłości. Skutecznie ogranicza uczucie głodu.

5 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Tropidog

Tropidog Premium Adult Light/Sterilised – sucha karma przeznaczona dla psów po sterylizacji oraz ze znaczącymi problemami z nadwagą. Odpowiednia dla każdej rasy psów. Już niewielka porcja tej karmy sprawia, że wysterylizowany pies czuje się najedzony. Znacznie zmniejszona kaloryczność tej karmy pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów u psa, a wysoko przyswajalne białko sprawia, że pies traci tylko tkankę tłuszczową bez uszczerbku na tkance mięśniowej. Zawartość białka w karmie to 29 procent, tłuszcz to jedynie 10 procent składu analitycznego.

6 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Pnf Pure Life

Pnf Pure Life Light/Sterilized – pełnoporcjowa sucha karma, która z powodzeniem może być podawana dla psów dorosłych. Skutecznie redukuje przyrost masy ciała. Pies za każdym razem po posiłku czuje się syty. W jej składzie analitycznym znajdziemy aż 28 procent białka i tylko 11 procent tłuszczów. Karma jest przeznaczona przede wszystkim dla psów z nadwagą, jednak z powodzeniem stosuje się ją również u zwierząt wykastrowanych. Główną zaletą tej suchej karmy jest brak jakichkolwiek zbóż w składzie, nie posiada również glutenu.

7 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Eukanuba Daily Care

Eukanuba Daily Care Adult Overweight, Sterilised – wieloletnie doświadczenie tego producenta karm dla psów pozwoliło na wprowadzenie specjalistycznych karm dla zwierząt sterylizowanych. Sucha karma Eukanuba to przede wszystkim zminimalizowana ilość kalorii, by Twój pies nie przybierał na wadze. Dodatkowy składnik w postaci L-karnityny pozwala na usprawnienie procesu spalania tłuszczów podczas codziennych aktywności fizycznych psa. Wysoka zawartość białka, a także najniższa możliwa zawartość tłuszczu zapewnią Twojemu psu szczupłą sylwetkę.

8 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Royal Canin Veterinary

Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Weight&Dental– specjaliści pracujący w Royal Canin opracowali optymalną recepturę suchej karmy, która w skuteczny sposób utrzymuje odpowiednią masę ciała naszego pupila. Specjalne dodatki zastosowane w tej karmie sprawiają, że karma nie tylko nasyci naszego zwierzaka, ale również będzie lekkostrawna. Zawartość białka w tej karmie to aż 30 procent, przy czym tłuszcze stanowią jedynie 11 procent. Karma ta przeznaczona jest dla psów dorosłych o maksymalnej masie ciała do 10 kilogramów.

9 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Essential Foods

Essential Foods Dog Contour – sucha karma wysokiej klasy stworzona z myślą o psach z nadwagą, wykastrowanych lub wysterylizowanych. W stu procentach wolna od jakichkolwiek składników zbożowych, dzięki czemu pies w swojej diecie nie dostaje zbędnych węglowodanów. Ponad 33 procent zawartości białka w karmie sprawia, że jest to jedna z najlepszych karm jakie możemy wybrać dla naszego wysterylizowanego czworonoga. Zawartość tłuszczów została zminimalizowana do 13 procent. Mniejsze opakowanie ma odpowiednio zmniejszony granulat dla małych ras.

10 miejsce
Karma dla psa po sterylizacji marki Royal Canin Veterinary

Royal Canin Veterinary Care Nutrition Neutered Weight&Dental – to kolejna sucha karma producenta Royal Canin w tym zestawieniu. Jest przeznaczona dla psów średniej wielkości (11-25 kg). Znakomicie sprawdzi się w przypadku psów po sterylizacji, a także z tendencją do nadwrażliwości skóry. Prawidłowa praca układu pokarmowego, lśniąca sierść, zdrowa skóra, a także zachowanie odpowiedniej masy ciała – to główne zalety tej suchej karmy. Prawie 30 procent zawartości białka i tylko 11 procent tłuszczów.

Oceń nasz ranking
5/5 - (10 votes)
Ranking Karm Dla Psów Po Sterylizacji w 2023 Roku

Czy wolno karmić psa zaraz po sterylizacji?

Po tym, jak znieczulenie twojego psa przestanie działać, będziesz mógł go nakarmić. Jednak warto jest zaserwować psu lekki posiłek, a nie normalną porcje. Znieczulenie może spowodować, że niektóre psy poczują mdłości, a jedzenie pełnego posiłku może spowodować wymiotowanie psa.

Jak wybrać najlepszą karmę po sterylizacji?

Sterylizacja zwierząt jest niezwykle ważnym elementem w dzisiejszych czasach. W szczególności tyczy się to bezpańskich psów oraz kotów, które na pewno spotkaliśmy nie raz na swoim osiedlu. Istnieją obecnie różne fundacje, które zupełnie za darmo mogą przeprowadzić zabieg sterylizacji. Główną zaletą sterylizacji psów i kotów jest znaczące zmniejszenie bezdomności wśród takich zwierząt. Zwierzę po sterylizacji nie jest w stanie się rozmnażać. Z każdym wysterylizowanym zwierzęciem, znacząco zmniejsza się liczba bezpańskich psów i kotów. Dodatkowo, dzięki temu zabiegowi pośrednio możemy wpłynąć również na zmniejszenie przepełnienia w miejskich schroniskach.

Zaletą sterylizacji jest także zapobieganie niebezpiecznym chorobom. W przypadku samców może to być nowotwór prostaty czy rak jąder. Z kolei w przypadku suczek sterylizacja eliminuje takie zagrożenie, jakim jest nowotwór macicy, sutków, pozostałych narządów płciowych, a także niebezpieczne zapalenie ropne macicy.

Niezwykle ważnym elementem po zabiegu sterylizacji jest odpowiednie zbilansowanie diety zwierzęcia. Karma dla psa po sterylizacji powinna przede wszystkim zaspokajać jego apetyt, a także dostarczać do organizmu odpowiednie ilości składników odżywczych.

Głównym efektem ubocznym, jaki mogą zaobserwować właściciele swoich zwierząt po zabiegu sterylizacji jest nadmierne przybieranie na wadze. W zależności od płci jest to związane ze zmianami, jakie zachodzą w organizmie zwierzęcia:

 • Suczki – hormony płciowe odgrywają istotną rolę w kwestii metabolizmu, dlatego też sterylizacja najczęściej wiąże się ze wzrostem apetytu.
 • Samce – gospodarka hormonalna po kastracji zmienia się, powodując, że zwierzę traci chęć do zabawy i wzmożonego ruchu.

Dlatego też, po zabiegu sterylizacji niezwykle istotne jest to, żeby karma dla psa sterylizowanego została odpowiednio dobrana w porozumieniu z lekarzem weterynarii. Odpowiednio dobrana karma to przede wszystkim mniejsze ryzyko wystąpienia otyłości u psa. Z kolei otyłość może prowadzić do problemów z sercem, układem krążenia, zaburzeń trawienia, cukrzycy lub co najczęściej spotykane, do nadmiernego obciążenia stawów.

Jaki skład powinna mieć dobra karma po sterylizacji?

Jaka karma dla psa po sterylizacji będzie dla niego najlepsza? Warto przede wszystkim pamiętać o tym, że jeśli sami nie jesteśmy w stanie zdecydować, która karma dla psa po kastracji będzie najlepsza, to zawsze możemy skonsultować się ze swoim lekarzem weterynarii, zwierzęcym dietetykiem lub nawet z producentem danej karmy. Zalecamy jednak konsultację z lekarzem weterynarii, który przeprowadzał zabieg sterylizacji.

Konsultacja z weterynarzem, który przeprowadzał zabieg ma wiele plusów – to on jako pierwszy będzie wiedział jaka karma dla psa po sterylizacji powinna zostać wprowadzona do codziennej diety. Przede wszystkim ten konkretny specjalista widział dane zwierzę, wie, w jakim jest wieku, jakiej rasy jest zwierzę, a także poprzez przeprowadzenie wywiadu z właścicielem jest w stanie określić jego aktywność fizyczną. Istotnym elementem w dobrze karmy dla zwierzaka po takim zabiegu może być wykonanie podstawowych badań pozwalających określić stan zdrowia naszego pupila.

Źródła naukowe podają, że zapotrzebowanie energetyczne u psa po kastracji może spaść nawet o 30 procent. Karma dla psów po sterylizacji powinna być tak dobrana, by uwzględniać ten spadek. Mówiąc w potocznym języku, należy dobrać taką karmę, by pies mógł jej zjadać taką samą ilość, jednak jej wartość energetyczna nie będzie wpływała negatywnie na wagę psa, a więc wyeliminujemy efekt powstawania otyłości.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy zmniejszać ilości podawanej karmy dla naszego pupila, ponieważ ten będzie czuł ciągle niedosyt i głód. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy by nasz zwierzak jak najszybciej powrócił do pełni sił sprzed zabiegu.

Karma dla psów sterylizowanych to przede wszystkim odpowiednio dobrane składnik odżywcze, dzięki którym nasz czworonożny przyjaciel otrzyma pełnowartościowy posiłek, który stosowany na dłuższą metą nie doprowadzi do jego otyłości. Tego typu specjalistyczne karmy zawierają dodatkowo naturalne środki przyspieszające spalanie tłuszczów.

Najlepsze karmy dla psa po sterylizacji – polecane marki.

W ofercie sklepów zoologicznych znajdziemy wielu producentów oraz wiele rodzajów karm specjalistycznych. Jednak, która karma dla psów po kastracji będzie najlepsza? Na jakich producentów powinniśmy zwrócić uwagę?

 1. Royal Canin Sterilised– to producent posiadający w swojej ofercie całą serią karm suchych i mokrych dla zwierząt po sterylizacji. Uwzględnia także konkretne rasy zwierząt, ich wielkość, a nawet wiek.
 2. Brit Care – producent ten podobnie jak poprzednik, posiada odpowiednie karmy zarówno dla psów jak i kotów, które przeszły zabieg sterylizacji. Polecany ze względu na różnorodność smaków karm. Karmy nie posiadają w swoim składzie zbóż!
 3. Purina Pro plan – seria karm, której jakości i smaku możemy być zawsze pewni. Wieloletnie doświadczenie producenta oraz opinie klientów gwarantują to nam w 100 procentach.

Nie ważne więc, czy interesuje nas karma dla suki po sterylizacji czy też karma dla psa po kastracji. Najważniejsze jest to byśmy odpowiednio starannie dobrali dietę do potrzeb naszych milusińskich!

5/5 - (10 votes)
Miejsce Karma
1 Karma dla psa po sterylizacji marki Brit Care Mini
2 Karma dla psa po sterylizacji marki Eukanuba
3 Karma dla psa po sterylizacji marki Royal Canin
4 Karma dla psa po sterylizacji marki Pro Plan
5 Karma dla psa po sterylizacji marki Tropidog
6 Karma dla psa po sterylizacji marki Pnf Pure Life
7 Karma dla psa po sterylizacji marki Eukanuba Daily Care
8 Karma dla psa po sterylizacji marki Royal Canin Veterinary
9 Karma dla psa po sterylizacji marki Essential Foods
10 Karma dla psa po sterylizacji marki Royal Canin Veterinary
Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *