Karma dla owczarka niemieckiego

Wielu właścicieli owczarków niemieckich bagatelizuje problem ich żywienia. Niestety, stosowanie tzw. karm uniwersalnych, często prowadzi do powstawania różnych wad postawy i innych schorzeń. W poniższym rankingu przedstawimy najlepsze karmy dla owczarka niemieckiego. Odpowiemy również sobie na pytanie jaka karma dla owczarka niemieckiego będzie najlepsza i którą z nich należy stosować w określonej fazie rozwoju psa.

Pozycja Karma Kup teraz
1 Royal Canin German Shepherd Adult Sprawdź karmę
2 Royal Canin German Shepherd Junior Sprawdź karmę
3 Eukanuba Adult Breed Specific German Shepherd Sprawdź karmę
4 Concept for Life Large Adult Sprawdź karmę
5 Pedigree Complete German Shepherd, z drobiem i ryżem Sprawdź karmę

Ranking karm dla owczarka niemieckiego

Royal Canin German Shepherd Adult to karma dla dorosłego owczarka niemieckiego

Royal Canin German Shepherd Junior to karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego

Eukanuba Adult Breed Specific German Shepherd to karma dla dorosłego owczarka niemieckiego

Concept for Life Large Adult to karma dla dorosłych psów dużych ras

Pedigree Complete German Shepherd to karma dla dorosłego owczarka niemieckiego

Karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego. Co wybrać?

najlepsza karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego

U owczarków niemieckich pojęcie “szczeniak” jest dość niefortunne. Co prawda psy te uzyskują pełną dorosłość już w pierwszym roku życia, ale ich kościec rozbudowuje się znacznie dłużej, bo mniej więcej do ukończenia 3 roku. Niezależnie od tego, czy pies w tym wieku odżywiany jest karmą suchą, czy mokrą, warto zadbać, by spełniała ona poniższe założenia.

  1. Karma dla szczeniaka powinna zawierać wapń, mannooligosacharydy i przeciwutleniacze. Pierwszy z powyższych składników wspiera rozwój kośćca, drugi odpowiada za rozbudowę prawidłowej flory bakteryjnej a trzeci poprawia odporność.
  2. Karma ta powinna zawierać wapń i fosfor w odpowiednim stosunku (1 do 2), dzięki czemu zapewnimy zwierzęciu prawidłowy obieg składników odżywczych w organizmie.
  3. Karma dla szczeniąt owczarka powinna zawierać dużą ilość białek pochodzenia zwierzęcego (z mięsa zwierząt roślinożernych).

Karma dla psa dorosłego owczarka niemieckiego - co warto wybrać?

karma dla owczarka niemieckiego

Wybór karmy dla psa dorosłego, jest silnie uzależniony od jego aktywności. Jeśli np. nasz owczarek niemiecki jest leniuchem, dobrym pomysłem będzie podanie mu pokarmu o “lżejszych” właściwościach, czyli uboższej w tłuszcz i węglowodany a bogatszej w białka pochodzenia roślinnego. Dla bardziej aktywnych psów, karma powinna być bardziej nasycona składnikami pochodzenia zwierzęcego, zapewniającymi mu większą dawkę energii.

Podawanie dorosłemu psu karmy powinno być ściśle uzależnione od jego aktualnej masy ciała. Dlatego, niezależnie czy podajemy psu karmę mokrą, czy suchą, zawsze warto go co jakiś czas ważyć. Na podstawie uzyskanych wyników, będziemy w stanie uściślić dietę zwierzęcia.

Karma sucha dla owczarka niemieckiego - co warto wiedzieć?

Sucha karma dla owczarka niemieckiego to propozycja dla psów, które mogą wchłaniać pokarm twardy i trudny w gryzieniu. Wbrew pozorom, jest to bardzo istotne w żywieniu pupila. Sucha karma jest polecana głównie ze względu na wysokie nasycenie składnikami odżywczymi. Co więcej, korzystnie wpływa ona na kondycję psiego zgryzu. Sprawdza się ona zwłaszcza w przypadku psów aktywnych, aczkolwiek jej podawanie szczeniakom nie zawsze ma rację bytu.

Sucha karma powinna mieć charakter zbilansowany. Ponadto warto pamiętać o jej okresowym zmienianiu. Dzięki temu, unikniemy sytuacji, w której pies znudzi się dotychczasowym posiłkiem.

Karma mokra dla owczarka niemieckiego - co warto wiedzieć?

Karma mokra to najlepsza karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego. Ze względu na swoją luźną strukturę, doskonale sprawdza się ona w przypadku psów, które nie mają w pełni wykształconego zgryzu, bądź zwyczajnie nie lubią twardego posiłku.

Karmę mokrą można stosować od czasu do czasu (np. raz na tydzień). Metoda ta sprawdzi się zwłaszcza w przypadku psów młodych u których dywersyfikacja podawanego pokarmu jest szczególnie ważna. Karmą mokrą można również stosować u psów starych, których zapotrzebowanie na energię nie jest już aż tak wysokie.

Podsumowanie

Niezależnie od wybranej metody karmienia owczarka niemieckiego, zadbanie o jego odpowiednią dietę jest bardzo skomplikowane. Zwłaszcza, że poszczególni reprezentanci tej rasy, charakteryzują się zróżnicowanym podejściem do wysiłku.