Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku

Aktualizacja rankingu: 21-02-2024 r.

Karmienie kota po sterylizacji nie jest prostym zadaniem. Nie każdy ma świadomość, że zwierzak po przebytym zabiegu jest bardziej narażony na nadwagę. Wynika to z faktu, ze zwykle staje się on mniej aktywny fizycznie. Nie odczuwa już tak dużej potrzeby spacerów lub zabawy. Oczywiście każdy mruczek reaguje zupełnie inaczej, a zadaniem właściciela jest wnikliwa obserwacja jego zachowania. Konieczny jest również kontakt z lekarzem weterynarii. Nie można nie wspomnieć, że niewłaściwe żywienie kota może doprowadzić nie tylko do pojawienia się zbędnych kilogramów, ale również zaburzeń trawiennych, a także wielu innych dolegliwości. Każdy właściciel musi dowiedzieć się, czym karmić kota.

1 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Odpowiednio zbilansowana
 • Przeznaczona dla dorosłych kotów
 • Szeroki wybór smaków
 • Wysokomięsna

2 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Specjalna formuła
 • Wysoka strawność
 • Zapobiega otyłości

3 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Obniżona zawartość tłuszczu
 • Wspomaga pracę uk. moczowego
 • Poprawia wygląd sierści
4

4 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Dziczyzna i jagnięcina
 • Utrzymuje odpowiednie pH moczu
 • Redukuje powstawanie kamienia nazębnego
5

5 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • 37 % białka drobiowego
 • Pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała
 • Małe chrupki
6

6 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Pomaga zachować odpowiednią masę ciała
 • Lekkostrawna
7

7 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Niska zawartość tłuszczu
 • Zapobiega powstawaniu kamieni moczowych
 • Zapewnia uczucie sytości
8

8 miejsce

Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku - miejsce
 • Wysokiej jakości białko
 • Zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego
 • Poprawia jakość sierści
Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku
1 miejsce
Dolina Noteci Premium Sterilised

Jest to mokra, bezzbożowa karma jakości premium opracowana specjalnie z myślą o kotach sterylizowanych. Ta karma dla kota po sterylizacji opracowana została w wielu wariantach smakowych, dzięki czemu każdy koci niejadek znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. Dostępne są takie smaki jak chociażby wołowina, kaczka czy tuńczyk. Karma zawiera dodatek L-metioniny, która wpływa na utrzymanie odpowiedniego pH moczu, a także posiada w składzie liczne substancje wspomagające pracę układu pokarmowego.

2 miejsce
DOLINA NOTECI PIPER STERILISED TUŃCZYK

Formuła mokrej karmy Dolina Noteci dla kotów sterylizowanych została specjalnie dostosowana do ich zmieniających się wymagań żywieniowych. W składzie znajdziemy białko o wysokiej jakości i strawności, a także liczne dodatki żywieniowe zwiększające tempo metabolizmu, dzięki czemu karma dla kota po sterylizacji zapobiega rozwojowi otyłości. Jest to karma zbilansowana, która zawiera wszelkie witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

3 miejsce
SMILLA ADULT STERILISED

Jest to sucha karma dla kotów po sterylizacji, której główne źródło białka stanowi sproszkowane mięso drobiowe oraz skwarki, a węglowodanów dostarcza przede wszystkim ryż. Obniżona zawartość tłuszczu sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a wysoka zawartość błonnika zapewnia uczucie sytości. W składzie karmy znajdują się także liczne witaminy, minerały i dodatki żywieniowe wspomagające pracę układu moczowego i poprawiające wygląd sierści.

4 miejsce
CARNILOVE CAT LAMB & WILD BOAR STERILISED

Karma sucha Carnilove dla kotów sterylizowanych to ciekawa propozycja, w której główne źródło białka stanowi dziczyzna i jagnięcina. Wysoka zawartość białka i włókna pokarmowego dostarcza kotu odpowiednią ilość energii jednocześnie zapewniając uczucie sytości na dłuższy czas. Ta karma dla kota po sterylizacji zawiera w składzie także liczne dodatki wspomagające pracę układu pokarmowego, a także dbające o utrzymanie odpowiedniego pH moczu i redukujące odkładanie się kamienia nazębnego w jamie ustnej.

5 miejsce
ROYAL CANIN STERILISED

Sucha karma Royal Canin dla kotów sterylizowanych sprzyja zachowaniu odpowiedniej masy ciała i stymuluje pracę przewodu pokarmowego. Karma zawiera w składzie 37% białka drobiowego przyczyniając się do utrzymania odpowiedniej masy mięśniowej kota. Dodatek witamin i minerałów zapobiega powstawaniu kamieni moczowych poprzez utrzymanie odpowiedniego pH moczu. Dodatkowo karma dla kota po sterylizacji firmy Royal Canin ma postać małych i chrupkich krokiecików, które kot z łatwością może pogryźć.

6 miejsce
BRIT PREMIUM CAT STERILISED

Formuła suchej karmy Brit dla kotów sterylizowanych została opracowana, aby pomóc kotom zachować odpowiednią masę ciała po kastracji. Producent zapewnia o wysokiej smakowitości i lekkostrawności karmy. Główne źródło białka stanowi tutaj kurczak, a dodatkowo w składzie znajdziemy prebiotyki, witaminy i minerały, które sprzyjają funkcjonowaniu układu moczowego kotów.

7 miejsce
JOSICAT CLASSIC STERILISED

Sucha karma Josicat classic sterilised powstała specjalnie z myślą o kotach sterylizowanych. Głównym źródłem białka jest tutaj kurczak, a źródłem węglowodanów i błonnika – ryż i kukurydza. Mimo niskiej zawartości tłuszczu karma zapewnia kotu uczucie sytości dzięki dużej ilości włókna pokarmowego. Ponadto zawarte w karmie witaminy i minerały sprzyjają zakwaszeniu moczu chroniąc przez formowaniem kamieni moczowych.

8 miejsce
TRAINER NATURAL CAT STERILISED ŁOSOŚ

Jest to sucha karma, której formuła została opracowana, aby spełniać specjalne zapotrzebowania żywieniowe kotów sterylizowanych. W jej składzie znajdziemy przede wszystkim wysokiej jakości białko wzbogacone o dodatek włókna pokarmowego, które obniża kaloryczność karmy i przyczynia się do zachowania odpowiedniej perystaltyki przewodu pokarmowego. Karma dla kota po sterylizacji Trainer Natural zawiera algi czy ekstrakt jabłkowy wpływające na poprawę jakości sierści i zapobiegające odkładaniu się kamienia nazębnego.

Oceń nasz ranking
4.6/5 - (11 votes)
Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku

Jak karmić kota po sterylizacji? Jak wybrać karmę dla kota po sterylizacji?

Wiele osób zadaje sobie powyższe pytanie. Prawdą jest, że kot po zabiegu wymaga szczególnej troski. Sporą rolę odgrywa tutaj wiek. Wiadomym jest, że im później zostanie przeprowadzona sterylizacja, tym większe obciążenie dla organizmu naszego pupila. Usunięcie narządów płciowych jest dość skomplikowaną operacją, która powinna zostać wykonana przez doświadczonego eksperta. Właśnie dlatego należy wybrać renomowaną klinikę weterynaryjną, która posiada pozytywne opinie klientów. Istotne jest, aby specjalista udzielił nam kompleksowego wsparcia – zarówno przed, jak i po zabiegu. Wizyty kontrolne są absolutnie obowiązkowe, więc nie należy z nich rezygnować.

Na skutek sterylizacji dochodzi do spowolnienia metabolizmu, co zwiększa prawdopodobieństwo nadwagi lub otyłości. Niezwykle ważne jest dokonanie korekty żywieniowej. Trzeba pamiętać, że dobra karma dla kota po sterylizacji może trochę kosztować, jednak na zdrowiu swojego pupila nie należy oszczędzać. Właściciel mruczka musi również zadbać o jego aktywność fizyczną. Z pewnością nie należy pozwolić zwierzakowi na całodobowe okupowanie kanapy lub legowiska. Pomocne mogą okazać się zabawki dla kotów, które występują w wielu różnych formach. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego produktu, to tylko kwestia czasu.

Ciekawym jest, że koty po sterylizacji najczęściej tracą ochotę na nocne szaleństwa. Można powiedzieć, że dostosowują się one do normalnego trybu życia właściciela. Nie należy jednak oczekiwać, że mruczek będzie równie aktywny, co przed zabiegiem. Nawet, jeśli będziemy go do tego zachęcać, to najprawdopodobniej nie osiągniemy satysfakcjonujących rezultatów. Rozwiązaniem problemu mogą jednak okazać się karmy dla kotów po sterylizacji. Oczywiście pokarm musi zostać dobrany do rzeczywistych potrzeb oraz preferencji zwierzaka. Nierzadko zdarza się tak, że kilkakrotnie będziemy musieli zmieniać smak, a nawet markę.

Jaka karma dla kotów sterylizowanych?

Jak już wspomniano, właściwie dopasowana dieta jest podstawą u zwierząt po sterylizacji. W dzisiejszych czasach wybór godnych zainteresowania karm jest ogromny, co znacząco ułatwia znalezienie odpowiedniego wariantu. Cena nie powinna stanowić czynnika determinujące do podjęcia decyzji zakupowej. Czasami lepiej zapłacić więcej, a mieć pewność, że posiłki serwowane pupilowi są wysokiej jakości. Wybierając karmę dla kota po sterylizacji należy dokładnie przeanalizować jej skład. Priorytetem jest obniżenie kaloryczności jedzenia. Oczywiście nie oznacza to tego, że nasz mruczek będzie chodził głodny! Mniejsza ilość aktywności fizycznej jest równoznaczna z niższym zapotrzebowaniem na energię. Właśnie z tego powodu jadłospis sprzed zabiegu kompletnie się nie sprawdzi.

Kotu, który posiada tendencję do tycia warto jest podawać karmę light, czyli odtłuszczoną. Dzięki niej utrzymanie prawidłowej masy ciała stanie się o wiele łatwiejsze. Na uwagę zasługuje fakt, że zwierzęta przebywające większą część doby w domu są bardziej leniwe. Wychodzące mruczki są zmuszone przez otoczenie do większej aktywności, jednak nie jest to dla nich bezpieczne. Pozostawienie zwierzaka na zewnątrz bez opieki może skończyć się tragicznie. Może zdarzyć się tak, że sterylizacja zostanie przeprowadzona w relatywnie młodym wieku. Należy wziąć pod uwagę, że karmy dla kociąt są o wiele bardziej kaloryczne, a więc ich dalsze serwowanie nie jest najlepszym pomysłem.

Oczywiście wybierając karmy dla kotów po sterylizacji należy sprawdzić, czy posiadają one wartościowy skład. Podstawę diety stanowi oczywiście mięso. Podawane posiłki nie mogą zawierać mięsnych odpadów – jest to powszechne z jedzeniu dla zwierząt z najniższej półki cenowej. Istotne jest również to, aby pożywienie było wolne od niezdrowych wypełniaczy oraz alergenów. W szczególności należy wystrzegać się zbóż, które mogą powodować reakcje alergiczne układu pokarmowego. Nie każdy wie, że wypełniacze w postaci owoców oraz warzyw nie stanowią zagrożenia dla kota. Dodatkowym atutem jest fakt, że dostarczają one cennych mikroskładników, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Jakie minerały powinny znaleźć się w składzie?

Koty z natury posiadają bardzo wrażliwy układ moczowy, a zabieg sterylizacji zwiększa ryzyko wystąpienia wielu nieprzyjemnych schorzeń. Z tego względu należy dokładnie zastanowić się, jakie posiłki mogą być im serwowane. Dobra karma dla kota po sterylizacji powinna stanowić źródło minerałów wzmacniających organizm i regulujących pracę narządów wewnętrznych. Oczywiście na choroby układu moczowego narażone są również koty niekastrowane, jednak nadwaga oraz mała ilość ruchu sprzyjają wystąpieniu omawianych schorzeń.

Doświadczeni specjaliści często zalecają przerzucenie się z karmy suchej na mokrą. Czy jest to konieczne? Nie zawsze, o ile tylko zadbamy o optymalne nawodnienie organizmu naszego zwierzaka. Niezwykle ważne jest to, aby miał on nieograniczony dostęp do świeżej wody. Dzięki niej możliwe jest skuteczne oczyszczanie przewodów moczowych. Rzadkie oddawanie moczu stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia. Takie zjawisko może doprowadzić do m.in. zapalenia pęcherza moczowego, a nawet kamieni nerkowych. Nie można również zapomnieć o tym, że zwierzak może pić wyłącznie wodę! Zastanawiasz się, czy kto może pić mleko? Odpowiedź brzmi – nie! Pierwiastki, które powinny znaleźć się w wybranej karmie dla kota po sterylizacji, to przede wszystkim fosfor oraz magnez. Ogromną rolę odgrywa również wapń, jednak jego poziom musi być uważnie kontrolowany. Podobnie jest w przypadku fosforu oraz sodu. Nadmiar jest równie groźny, co niedobór!

Jak często karmić koty po sterylizacji?

Nie masz pojęcia, jak karmić kota po sterylizacji? Wiele osób posiada ten sam problem. Wybór karmy to nie wszystko, ponieważ liczy się również częstotliwość podawania posiłków. Nie można także nie wspomnieć o prawidłowym porcjowaniu. Zwierzak nie może posiadać nieograniczonego dostępu do jedzenia! Wolno żyjące mruczki jedzą nawet do 20 razy dziennie, jednak taki system żywieniowy kompletnie nie sprawdza się u zwierząt domowych. Średnia częstotliwość podawania posiłków to 2-4 razy dziennie.

Na opakowaniu karmy można znaleźć niezbędne wskazówki dotyczące podawania jej zwierzakowi. To spore udogodnienie, szczególnie dla osób bez doświadczenia. Nie należy przekraczać rekomendowanych porcji. Jeśli karma dla kota po sterylizacji została trafnie dobrana, to nie będzie on głodny. W przypadku wątpliwości najprościej skontaktować się z weterynarzem.

4.6/5 - (11 votes)
Miejsce Karma
1 Dolina Noteci Premium Sterilised
2 DOLINA NOTECI PIPER STERILISED TUŃCZYK
3 SMILLA ADULT STERILISED
4 CARNILOVE CAT LAMB & WILD BOAR STERILISED
5 ROYAL CANIN STERILISED
6 BRIT PREMIUM CAT STERILISED
7 JOSICAT CLASSIC STERILISED
8 TRAINER NATURAL CAT STERILISED ŁOSOŚ
Komentarze

  Jedna odpowiedź do “Ranking Karm Dla Kotów Sterylizowanych w 2024 Roku”

  1. Piękny tekst, ale… przydałoby się trochę „cyferek”! – porównywarka składów procentowych.
   Brak takich informacji, tak podświadomie, daje się odczytać jako „reklama sponsorowana”.
   Nie zarzucam nikomu, że ranking nie jest prawdziwy, ale ten brak nie pozwala mi tego zweryfikować, tak jakby ktoś chciał coś ukryć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *