Kalkulator karmy dla kota

Kastracja / sterylizacja

Wpisz wagę

kg

Wiek

Kociak

Dorosły

Senior

Typ sylwetki

1

Wychudzony

2

Chudy

3

Idealny

4

Grubszy

5

Otyły

WYNIK:

Zapotrzebowanie kaloryczne:

kcal

Kalkulator karmy dla kota pomaga w prosty sposób wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne swojego kota. Został on opracowany na wytycznych FEDIAF, jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów karm i dotyczy zdrowych dorosłych kotów. Pamiętać należy o regularnej kontroli masy ciała kota i okresowych wizytach u lekarza weterynarii.

Podczas obliczania zapotrzebowania kalorycznego dla kociaka, wybór sylwetki nie wpływa na wynik uzyskany za pomocą kalkulatora. Istotne czynniki uwzględniane podczas określania zapotrzebowania kalorycznego to wiek, waga, poziom aktywności oraz stan zdrowia kociaka. Sylwetka kociaka może być istotna w ocenie ogólnego stanu zdrowia i kondycji, ale nie ma bezpośredniego wpływu na ilość kalorii, jaką kociak powinien spożywać.  Zaleca się, aby kocięta otrzymywały specjalne pełnoporcjowe karmy przeznaczone dla rosnących kotów, znane jako karma junior. Karma dla dorosłych kotów nie dostarczy im wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt futerkowych, które mieszkają w domach Polaków. Aby kot był zadowolony i szczęśliwy, trzeba się nim odpowiednio zająć oraz serwować mu odpowiednio zbilansowaną dietę. Koty mają tendencję do tycia, jeśli mają dostęp do zbyt dużych ilości karmy. Aby dokładnie określić rodzaj oraz ilość karmy, którą powinien spożywać kot, warto wykorzystać nasz kalkulator karmy dla kota.

Warto wiedzieć

Dobra karma dla kotów charakteryzuje się małą ilością węglowodanów. Powinno być ich jak najmniej – poniżej 20%. Ewolucyjnie są one przystosowane do czerpania energii oraz materiału budulcowego z białek i tłuszczy zwierzęcych, a nie roślinnych. Warto jest również sprawdzić skład karmy pod kątem ilości:

Warto, aby powyższych składników było jak najmniej. Są one ciężkostrawne i mogą prowadzić do otyłości, alergii i cukrzycy u naszego kota. Oceń nasz kalkulator komentując na dole. Powiadom nas o opcji, której Ci brakuje w naszym kalkulatorze.