Najlepsza Karma Dla Maltańczyka w 2024 Roku

Aktualizacja rankingu: 24-04-2024 r.

Wiele osób zastanawia się, jaka karma dla maltańczyka sprawdzi się najlepiej. Warto pamiętać, że jest to rasa, która posiada szczególne potrzeby żywieniowe. Serwowane posiłki muszą być źródłem składników odżywczych niezbędnych do utrzymania dobrej kondycji. Ważne jest również to, aby produkt nie posiadał składników przyciemniających sierść. Każdy, kto zastanawia się czym karmić maltańczyka powinien zapoznać się z poniższym rankingiem.

1 miejsce

2 miejsce

Najlepsza Karma Dla Maltańczyka w 2024 Roku - miejsce
 • Dobra karma dla szczeniaka maltańczyka
 • Wspomaga pracę serca
4

4 miejsce

Najlepsza Karma Dla Maltańczyka w 2024 Roku - miejsce
 • Dla szczeniąt ras małych
 • Nie powoduje problemów trawiennych
 • Reguluje metabolizm
5

5 miejsce

Najlepsza Karma Dla Maltańczyka w 2024 Roku
1 miejsce
Karma dla maltańczyka - Royal Canin Maltese Adult

Royal Canin Maltese Adult – to karma dedykowana dorosłym psom. To najlepsza karma dla maltańczyka, która posiada starannie wyselekcjonowany skład zapewniający prawidłową pracę narządów wewnętrznych. To produkt chętnie wybierany przez profesjonalnych hodowców. Warto wspomnieć, że jedzenie tej marki przypadnie do gustu nawet największym czworonożnym niejadkom.

2 miejsce
Karma dla maltańczyka - Brit Premium Junior S

Brit Premium Junior S – to sucha karma dla szczeniaka maltańczyka. Jest ona źródłem składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju psa. W składzie można znaleźć również witaminy, aminokwasy, czy też kwasy omega-3 i -6. Produkt wspomaga pracę mózgu, serca i narządów wewnętrznych.

3 miejsce
Karma dla maltańczyka - Royal Canin Mini Adult

Royal Canin Mini Adult – to sucha karma dla dorosłych psów małych ras. Jest to świetny wybór, jeśli nasz maltańczyk oczekuje wyjątkowego smaku i aromatu. Produkt posiada bezpieczną formułę, która nie obciąża układu pokarmowego. Nie znajdziemy tutaj również alergenów.

4 miejsce
Karma dla maltańczyka - Eukanuba Puppy Small Breed

Eukanuba Puppy Small Breed – to karma dla szczeniaków psów małych ras, która posiada optymalną ilość tłuszczów, białka, czy też węglowodanów. Posiłki tej marki nie powodują problemów trawiennych. Regulują metabolizm, co zmniejsza ryzyko nadwagi.

5 miejsce
Karma dla maltańczyka - Prize Maltese Adult Lamb

Prize Maltese Adult Lamb – to świetnej jakości karma dla dorosłych maltańczyków. Jest to produkt hipoalergiczny, który nie posiada w swoim składzie zbóż. Gwarantuje to prawidłowe trawienie oraz dobre samopoczucie. Opisywana karma jest źródłem witamin i minerałów.

Oceń nasz ranking
4.5/5 - (15 votes)
Najlepsza Karma Dla Maltańczyka w 2024 Roku

Zrozumienie wymogów diety – wybór najlepszej karmy dla maltańczyka

Wszystkie psy wymagają równowagi białka, tłuszczu i węglowodanów w swojej diecie. Białko składa się z aminokwasów, które są budulcem zdrowych mięśni. Twój maltańczyk potrzebuje 22 różnych aminokwasów z których 10 nie może syntetyzować w swoim ciele – nazywane są one kompletnymi aminokwasami i pochodzą z białek zwierzęcych, takich jak mięso, drób i ryby. Dlatego właśnie ważne jest, aby poznać jaka karma dla maltańczyka będzie najlepsza.

Tłuszcz jest najbardziej skoncentrowanym źródłem energii dostępnym dla psów, dlatego szczególnie ważny jest on dla małych ras, takich jak maltańczyki, które mają bardzo szybki metabolizm w porównaniu do większych ras. Ten składnik odżywczy jest najbardziej wartościowy biologicznie, gdy pochodzi ze źródeł zwierzęcych, takich jak tłuszcz z kurczaka czy olej z łososia, chociaż tłuszcze roślinne można wykorzystać do zrównoważenia zawartości kwasów omega-3 i omega-6 w diecie Twojego psa. Należy wziąć to pod uwagę szukając najlepszej karmy dla maltańczyka.

Oprócz białka i tłuszczu Twój maltańczyk potrzebuje pewnych witamin i minerałów, które mogą pochodzić z różnych źródeł, w tym z węglowodanów. Świeże owoce i warzywa stanowią najbardziej biologicznie cenną formę tych składników odżywczych, chociaż większość karm dla maltańczyków zawiera syntetyczne suplementy, aby zapewnić równowagę żywieniową. Związki chelatowe wiążą się chemicznie z cząsteczkami białek, co ułatwia ich wchłanianie i wykorzystywanie.

Jaka karma dla maltańczyka – szczeniaka, dorosłego, seniora

 • Szczeniak maltańczyk – jako szczeniak, twój maltańczyk będzie się rozwijał bardzo szybko, szczególnie biorąc pod uwagę, że jego maksymalna waga to tylko około 3 kilogramów. Twój szczeniak potrzebuje co najmniej 22% białka i 8% tłuszczu, choć więcej tłuszczu jest bardziej pożądane, w celu zapewnienia szczeniakowi energii potrzebnej do wzrostu. Najlepszym sposobem na zapewnienie potrzeb żywieniowych Twojego szczeniaka maltańczyka jest nakarmienie go karmą dla szczeniąt lub małych zwierząt. Istnieje również specjalna karma dla maltańczyka szczeniaka, która znajduje się w naszym rankingu.
 • Dorosły maltańczyk – czym karmić dorosłego maltańczyka? Kiedy twój maltańczyk osiągnie wiek 12 miesięcy, powinieneś zmienić karmę z tej dla szczeniaków na zwykłą karmę dla psów lub karmę dla małych ras, aby mieć pewność, że otrzyma on potrzebną mu energię i białko. Jest to niezbędne, aby utrzymać beztłuszczową masę mięśniową. Jako dorosły pies, maltańczyk potrzebuje minimum 18% białka i 5% tłuszczu, najlepiej ze źródeł zwierzęcych.
 • Senior maltańczyk – kiedy twój maltańczyk osiągnie status seniora (8 – 9 lat), jego metabolizm zacznie zwalniać. Biorąc pod uwagę, że maltańczyki są rasą o niskim poziomie wysiłku fizycznego, koniecznym może okazać się zmniejszenie ilości podawanej karmy, aby uniemożliwić mu uzyskanie niezdrowej wagi. Alternatywą może okazać się najlepsza karma dla maltańczyka, która została przedstawiona w naszym rankingu.

Oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb maltańczyków w zakresie białka, tłuszczu i węglowodanów, należy szukać witamin dla psa, takich jak prebiotyki i probiotyki, aby zapewnić zdrowe i regularne trawienie. Zdrowy układ trawienny oznacza bardziej efektywne wchłanianie składników odżywczych i lepszy ogólny stan zdrowia twojego maltańczyka.

4.5/5 - (15 votes)
Miejsce Karma
1 Karma dla maltańczyka - Royal Canin Maltese Adult
2 Karma dla maltańczyka - Brit Premium Junior S
3 Karma dla maltańczyka - Royal Canin Mini Adult
4 Karma dla maltańczyka - Eukanuba Puppy Small Breed
5 Karma dla maltańczyka - Prize Maltese Adult Lamb
Komentarze

  Jedna odpowiedź do “Najlepsza Karma Dla Maltańczyka w 2024 Roku”

  1. Mój maltańczyk ma już 4 lata zawsze karmiony karma która w waszym rankingu mam 1 miejsce. Jednak problem z zaciekami pod oczkami i brązowe łapki był niekończącym się uporczywym problemem. Odkąd zmieniłam karmę na Purina pro plan problem znacznie złagodniał. Zdecydowanie Royal Canin nie jest nr 1. Pozdrawiam

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *