Mokra karma dla psa

Mokra karma dla psów jest preferowaną dietą wielu psów, zarówno samodzielnie jak i jako dodatek do suchej karmy. Poniżej znajduje się oferta puszek i torebek z mokrą karmą dla psów w różnych rozmiarach – wszystkie produkty można w łatwy sposób porównać kosztowo za pomocą porównywarki cen.

Mokra karma dla psów kontra sucha

Dla wszystkich właścicieli psów jedną z najważniejszych decyzji, które muszą podjąć, jest to, czy karmić psa suchą czy mokrą karmą. Powszechnym powodem wyboru diety mokrej jest to, że ten rodzaj karmy dla psów ma wyższą zawartość wilgoci niż ta sucha, co pomaga utrzymać psa w stanie nawodnionym i sprzyja zdrowiu moczu. Mokra karma dla psów ma również wyjątkowo soczystą i apetyczną konsystencję, która bardziej przypomina potrawę, którą twój pies naturalnie zjadłby w naturze – w porównaniu do typowej suchej karmy dla psów. Sucha żywność jest za to łatwiejsza do przechowywania i porcjowania niż mokra żywność. Dzięki mokrej karmie dla psów możesz mieć pewność, że Twój pies ma różnorodność w swojej diecie z ekscytującą gamą smaków i tekstur.

Jakie są rodzaje mokrej karmy dla psów?

Na rynku dostępne są mokre karmy dla psa w formie przypominającej pasztet, musy, tzw. mielonki lub konserwy. Na każdym opakowaniu znajduje się informacja o zalecanej możliwej dziennej ilości spożycia. Mokra karma dla psa jest nawet do czterech razy mniej kaloryczna i zawiera więcej wody niż karma sucha. Dobrze zbilansowana psia dieta wskazuje, by w przypadku karmienia wyłącznie suchą karmą pies miał zawsze dostęp do świeżej wody. Jest to naturalna sprawa, ale trzeba mieć to na uwadze. Mieszane menu, czyli uzupełnianie codziennej diety mokrą karmą dla psa wraz z suchą, może być najlepszym rozwiązaniem – wśród wielu rodzajów mokrej karmy znajdziesz te idealne dla szczeniaków, juniorów, dorosłych psów i seniorów. Mokra karma dla psa występuje w kilku formach: pasztet, kawałki w sosie i kawałki w galarecie. Która z nich na stałe zagości w psim menu? – o tym nasz pupil zadecyduje sam.

Jak wybrać dobrą mokrą karmę dla psa?

Wybór właściwej mokrej karmy dla psa może być kwestią problemową. Jaka mokra karma dla psa jest tą idealną? Powinna mieć jednocześnie bardzo dobry skład i zasmakować pupilowi, co nie zawsze idzie w parze. Często wybór opiera się na wielokrotnych próbach smakowania i testowania, by ostatecznie znaleźć tę jedyną, która spełni oczekiwania zarówno zwierzęcia, jak i jego właściciela. W związku z tym najlepsza mokra karma dla psa pod względem wartościowego składu nie zawsze może przypaść do gustu naszemu futrzakowi. Na szczęście producenci karm dla zwierząt przygotowali wiele propozycji dobrych mokrych karm dla psa, które pozwalają zachować im zdrowie i jak najlepszą kondycję. Przy tym wyróżniające się walory smakowe sprawiają, że psiaki wprost za nimi przepadają! Zanim sprawdzisz ranking mokrej karmy dla psa, zobacz, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Mokre jedzenie powinno być dopasowane do:

  • wieku zwierzęcia – wyróżniamy karmy dla szczeniąt, seniorów i psów dorosłych;
  • poziomu aktywności – karmy dla psów pracujących, o wysokiej lub niskiej aktywności itp.;
  • przeprowadzanych zabiegów – karmy dla psów wysterylizowanych czy wykastrowanych itp.;
  • zaleceń lekarza weterynarii – karmy weterynaryjne, które wspierają leczenie zwierzęcia.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego opakowania z oferowanych puszek, tacek i saszetek o różnej gramaturze. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Nie każde będzie praktycznym rozwiązaniem ze względu na rasę i zapotrzebowanie zwierzęcia, np. saszetki są wygodne, ale droższe od puszek i z tych powodów nie sprawdzą się przy codziennym żywieniu dużych ras. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria warto jest przejrzeć ranking mokrych karm dla psa.

Jaki skład powinna mieć najlepsza morka karma dla psa?

Dobra mokra karma dla psa powinna być odpowiednio zbilansowanym posiłkiem, który posiada w składzie 85% zawartości produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym 50% mięsa, 20% podrobów, 15% kości, a także 15% zawartości składników pochodzenia roślinnego, czyli 10% warzyw i 5% owoców. Karmy dla psów są różnorodnie skomponowane. Zawsze ważna jest tu zasada, że im krótszy i prosty skład, tym lepiej. Ważne jest również sprawdzanie składu na etykiecie. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia niezbędne są nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz witaminy, które są również nieodzownym składnikiem mokrej karmy. Mikroelementy, pierwiastki śladowe i materiały ścierne to kolejne składowe wzbogacające jedzenie. Najlepsza mokra karma dla psa nie powinna zawierać w składzie konserwantów, barwników ani aromatów.

Czy warto kupić mokrą karmę dla szczeniaka?

Potrzeby żywieniowe młodych psów są szczególne. Młody organizm potrzebuje odpowiedniego budulca do optymalnego rozwoju i wzrostu. Mokre karmy dla psów wychodzą naprzeciw tym wyjątkowym potrzebom. Są w dużym stopniu płynne, a ich delikatny proces przygotowania pozwala zachować tak ważną wartość odżywczą każdego posiłku. Mokre karmy można stosować w karmieniu szczeniąt już od pierwszych dni życia. Odpowiadają za kształtowanie się ich odporności, a także zapewniają właściwe funkcjonowanie układu immunologicznego na całe pieskie życie.