Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku

Aktualizacja rankingu: 04-09-2023 r.

Psy są wyjątkowo podatne na choroby stawów, w tym problemy zwyrodnieniowe ze względu na ich anatomię, która niestety sprzyja przeciążeniom układu ruchu. Sporo ras a szczególnie rasy duże i olbrzymie są narażone na zapalenia i dysplazje stawów. Chore stawy sprawiają dużo bólu i czasem nawet najprostsza aktywność utrudnia życie pupila. Na szczęście na rynku dostępne są witaminy i suplement diety dla psa na stawy, które w znaczący sposób poprawiają jakość i komfort życia psiaka. Sprawdź nasz ranking preparatów na stawy dla psa i wybierz te, które zadziałają najlepiej!

1 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • przyśpiesza regenerację powysiłkową
 • rozbudowuje mięśnie
 • dba o prawidłowy rozwój uk. ruchu
 • chroni stawy, więzadła i kości przed kontuzjami

2 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • poprawia ruchomość stawów
 • kontroluje rozwój układu szkieletowego
 • wspomaga organizm przy chorobach zwyrodnieniowych

3 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • poprawia mobilność stawów
 • wspomaga funkcjonowanie układu ruchu
 • polepsza ogólną kondycję fizyczną
4

4 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • wspomaga chrząstki i stawy
 • wzmacnia układ odpornościowy
 • pomaga utrzymać prawidłową wagę
 • wspiera pracę układu mięśniowo-szkieletowego
5

5 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • poprawia ruchomość stawów
 • wspomaga chrząstkę stawową
 • wspomaga organizm przy chorobach zwyrodnieniowych
6

6 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • chroni chrząstkę stawową
 • zmniejsza stany zapalne
 • wspomaga rozwój układu ruchu u młodych psów
7

7 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • chroni stawy przed mikrourazami
 • wspomaga regenerację chrząstki stawowej
 • minimalizuje ryzyko wystąpienia stanów zapalnych
8

8 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • wspomaga regenerację chrząstki stawowej
 • wspiera prawidłowy rozwój stawów u młodych psów
 • pomaga przy leczeniu chorób zwyrodnieniowych
9

9 miejsce

Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku - miejsce
 • uzupełnia niedobory wapnia i fosforu
 • wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój
 • reguluję przemianę wapniowo-fosforową
Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku
1 miejsce
Game Dog GameDog Aniflexi Fit V2 AniFlexi 100tab

Game Dog AniFlexi Fit V2 to najwyższej jakości suplement diety stworzony, aby wspierać odpowiednią pracę układu ruchu u psa. Jego skład zawiera tylko skrupulatnie wyselekcjonowane składniki, które pomagają organizmowi zachować prawidłowe funkcjonowanie stawów, ścięgien i więzadeł. Hydrolizowane białko kolagenowe to najważniejszy składnik chrząstek stawowych. Dzięki swoim właściwościom jest nieocenionym wparciem przy rozwoju i regeneracji stawów oraz tkanki chrzęstnej, ale również chroni kości, stawy i ścięgna przed kontuzjami. L-karnityna wzmacnia ogólną kondycję organizmu, przyśpiesza jego regenerację i spalanie tkanki tłuszczowej. Preparat polecany jest dla psów w każdym wieku, które mają predyspozycje do zaburzeń w układzie ruchu, ale także jako wsparcie przy leczeniu urazów kości, stawów i ścięgien.

2 miejsce
Vet Expert ArthroVet Complex

Vet Expert ArthroVet HA Complex jest to preparat wspomagający dla psów i kotów, które zmagają się z problemami w obrębie układu ruchu. W produkcie możemy znaleźć trzy bardzo ważne składniki- glukozaminę, chondroitynę i kwas hialuronowy. Składniki te wpływają korzystnie na zwiększenie zawartości mazi stawowej, co znacząco polepsza jej elastyczność. Preparat ten sprawdzi się u zwierząt młodych, które są w okresie wzrostu i potrzebują wzmocnienia rozwijających się chrząstek stawowych, ale również u starszych zwierząt zmagających się z chorobami zwyrodnieniowymi.

3 miejsce
Vet Expert Joints&Mobility

Vet Expert Joints & Mobility to doskonały preparat wspomagający dla psów i kotów w każdym wieku. Jego skład pełny jest składników najwyższej jakości, które dzięki swoim właściwościom wpływają na poprawę funkcjonowania chrząstek stawowych i stawów. Jest on szczególnie rekomendowany dla zwierząt zmagających się z chorobami zwyrodnieniowymi, a także dla psów młodych w okresie wzrostu oraz zwierząt starszych. Dodatkowo preparat ma formę kapsułki Twist Off, która ułatwia skuteczne podawanie leku.

4 miejsce
Arthrofos Forte

Dolfos Arthrofos Forte jest to preparat mineralno-witaminowy wspierający układ ruchu psów w każdym wieku. Świetnie sprawdza się u psów, które są bardziej aktywne i regularnie wykonują większy wysiłek fizyczny (np. bieganie, treningi różnych sportów). W jego składzie znajdziemy chondroitynę i glukozaminę, które doskonale wpływają na chrząstkę, nadając jej prawidłową elastyczność. Natomiast L-karnityna pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, dzięki czemu obciążenie stawów jest maksymalnie minimalizowane.

5 miejsce
Vetoquinol Caniviton forte plus

Vetoquinol Biowet Caniviton Forte Plus jest to preparat wspomagający oparty na glukozaminie i siarczanie chondroityny. Te dwa składniki polepszają elastyczność chrząstki i zwiększają ilość płynu maziowego- dzięki tym procesom znacząco poprawia się ruchomość oraz amortyzacja stawów. Suplement ten sprawdzi się przy psach zmagającymi się z chorobami zwyrodnieniowymi, które mają problemy z poruszaniem się.

6 miejsce
ArthroCollagen Dolfos 90 tabletek

Dolfos CANIS ARTHROCOLLAGEN jest to wysokiej jakości produkt stworzony, aby wspierać funkcjonowanie stawów u psów szczególnie narażonych na różne zwyrodnienia. W jego składzie zostały zawarte trzy bardzo ważne składniki- kolagen typu II, kwas hialuronowy i chondroitynę. Są one kluczowym budulcem chrząstki i mazi stawowej, więc przy odpowiednim stosowaniu preparatu, znacznie polepszają jej funkcjonowanie. Preparat można stosować u młodych psów w okresie intensywnego wzrostu oraz u psów z zaburzeniami pracy stawów.

7 miejsce
Bioarthrex

Biowet BIOARTHREX HA to świetnej jakości preparat wspomagający dla psów w formie tabletek. Jest to doskonały wybór u zwierząt szczególnie narażonych na zwyrodnienia stawów np. poprzez predyspozycje genetyczne oraz dla psów w starszym wieku. Jego skuteczne działanie zawdzięczamy zawartej w nich glukozaminie oraz siarczanowi chondroityny. Są to składniki, które zapobiegają niszczeniu chrząstki stawowej i wspierają jej odnowę, a także utrzymują prawidłowy poziom mazi stawowej. Dodatkowo suplement ten zawiera mączkę mięsno-kostną, która nadaje mu niesamowicie smaczny posmak.

8 miejsce
Vebiot Arthroxan Dog 60Tabl

Vebiot Arthroxan Dog to profesjonalne tabletki dla psów, które wspomagają odpowiednią pracę stawów. Sprawdzą się świetnie u psów dorosłych i starszych, które mają zaburzenia w funkcjonowaniu układu kostno-stawowego, a także u młodych psów w okresie intensywnego wzrostu, które genetycznie narażone są na nieprawidłowości w układzie ruchu. W ich skład wchodzą składniki wysokiej jakości, takie jak: natywny kolagen typu II, glukozaminę, siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Ich zadaniem jest przyśpieszanie regeneracji chorych stawów i zmniejszanie stanów zapalnych.

9 miejsce
MIKITA Fosforan Wapnia +wit A+D3

Mikita Megavit Fosforan wapnia A+D3 to mineralno-witaminowy suplement diety dla psów każdej rasy. Doskonale uzupełnia niedobory wapnia i fosforu wynikające z okresu intensywnego wzrostu, ciąży lub karmienia. Zawarta w nich witamina A świetnie wspiera młody organizm w trakcie rozwoju, a witamina D3 stabilizuje przemianę wapniowo-fosforową. Dzięki przystępnej cenie preparat ten jest często polecany jako profilaktyczny dodatek do diety młodych zwierząt.

Oceń nasz ranking
5/5 - (10 votes)
Ranking Witamin Dla Psa Na Stawy w 2023 Roku

Co powinny zawierać witaminy dla psa na stawy?

Podstawowymi składnikami suplementu na stawy powinny być chondroprotektyki, a więc substancje ochraniające chrząstkę stawową. Są to dokładnie siarczan chondroityny oraz glukozamina, których duo korzystnie wpływa na zwiększenie ilości mazi stawowej oraz wspomaga komórki budujące chrząstkę. Ponad to, wykazują właściwości przeciwutleniające.

Kolejnym składnikiem jest witamina C, która uczestniczy w syntezie kolagenu – składnika budulcowego chrząstki stawowej. Miedź i mangan wspomagają regenerację chrząstki. Coraz popularniejszym i bardzo ważnym składnikiem jest kwas hialuronowy odpowiadający za gęstość mazi stawowej oraz białko kolagen typu II stanowiący budulec chrząstki stawowej.

Jeśli mamy starszego psa, bardzo korzystnym składnikiem tabletek na stawy dla psa seniora będą kwasy omega-3. Są to kwasy tłuszczowe nienasycone, które odpowiadają za zmniejszenie stanów zapalnych w stawach przez co łagodzą odczuwany ból podczas ruchu.  Pochłaniają również wysięki powstające wskutek stanu zapalnego.

Pamiętaj, że każdy preparat stosowany u twojego pupila musi być wybrany i zaaprobowany przez lekarza weterynarii. Nigdy nie zwiększaj dawki samodzielnie, gdyż możesz narazić pupila na poważne skutki uboczne przedawkowania.

Kiedy stosować suplement diety dla psa na stawy?

Najlepiej podawać je przy rekonwalescencji choroby psa, lecz istnieją też inne przypadki, kiedy warto suplementować swojego zwierzaka. Stawy szczeniaka, szczególnie ras dużych i olbrzymich są delikatne i podatne na dysplazję oraz enostozę, czyli młodzieńcze zapalenie kości. To schorzenie może pojawić się w fazie intensywnego wzrostu psa, czyli w 6-18 miesiąca życia. Warto więc wzmocnić stawy młodego psiaka by zapewnić mu prawidłowy wzrost unikając kontuzji i chorób. Rasami, które szczególnie podatne są na urazy stawów są:

 • Owczarek niemiecki
 • Jack Russell Terrier
 • Labrador
 • Dog niemiecki
 • Doberman
 • Rottweiler
 • Yorkshire Terrier

Pamiętajmy również o psach starszych, których stawy produkują mniej kolagenu odpowiadającego za prawidłowe funkcjonowanie stawów. Suplementy powinny pomóc opóźniając procesy zwyrodnieniowe oraz z czasem zmniejszając ból tarcia stawów. Koniecznie sprawdź  nasz ranking witamin dla psa seniora.

Otyłość oraz nadwaga u psa są największym sojusznikiem choroby stawów. Przez nadprogramowe kilogramy stawy pupila są przeciążone oraz on sam unika aktywności fizycznej co sprawia, że stawy sztywnieją i najprostsze aktywności sprawiają mu ból. Dbajmy zatem o prawidłową masę ciała naszego pupila w celu utrzymania prawidłowej i zdrowej kondycji jego układu ruchu.

Jakie są objawy choroby stawów?

Pierwszym objawem chorych stawów jest mniejsza aktywność psa oraz kulawizna. Występuje ona często, gdy pies zwichnie rzepkę kolanową, która położona jest z przodu kolana i wraz z kością udową tworzy staw rzepkowo-udowy. Pies może cofać bolącą kończynę lub zmieniać pozycję ciała podczas chodzenia by nie obciążać bolącego stawu. Dla chorego pupila chodzenie po schodach staje się dużym wyzwaniem tak samo jak wszelkie skoki oraz wejście do samochodu. Utrata apetytu i osowiałość są następnymi symptomami wskazującymi, że nasz psiak miewa się źle. Jeśli zauważysz jakiekolwiek spośród wymienionych tu objawów jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

Czym kierować się przy wyborze witamin na stawy dla psa?

Omówiliśmy już skład suplementów, lecz w wyborze produktu ważna jest też jego forma podania. Na rynku suplementy możemy znaleźć w formie tabletek witaminowych, syropów, proszku oraz smacznych przekąsek. Te ostatnie cieszą się największą popularnością ze względu na łatwość w podaniu jednak forma suplementu zawsze powinna być dobrana indywidualnie pod twojego pupila. Istnieją preparaty kompleksowe i wieloskładnikowe oraz te z prostym, krótkim składem. Wybierając odpowiednie witaminy na stawy dla psa kierujemy się potrzebami zdrowotnymi pupila, które należy skonsultować z lekarzem weterynarii.

Możesz zawsze sprawdzić jakie produkty są najpopularniejsze wśród innych właścicieli psów oraz zerknąć na ich opinie. Spójrz już teraz na nasz ranking preparatów na stawy dla psa. To na pewno pomoże ci w podjęciu najlepszej decyzji!

Miejsce Karma
1 Game Dog GameDog Aniflexi Fit V2 AniFlexi 100tab
2 Vet Expert ArthroVet Complex
3 Vet Expert Joints&Mobility
4 Arthrofos Forte
5 Vetoquinol Caniviton forte plus
6 ArthroCollagen Dolfos 90 tabletek
7 Bioarthrex
8 Vebiot Arthroxan Dog 60Tabl
9 MIKITA Fosforan Wapnia +wit A+D3
Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *