Ranking karm dla psów z chorą wątrobą w 2022 roku

Ciekawi Cię jaka karma weterynaryjna dla psa z chorą wątrobą jest najczęściej polecana? Możesz się o tym przekonać w łatwy sposób. Wystarczy, że sprawdzisz ranking z bieżącego roku, w którym znajdują się najlepsze produkty dla psów z chorą wątrobą. Ich obecność w tym miejscu świadczy o tym, że są to sprawdzone oraz polecone karmy. Dlatego możesz im zaufać. Decydując się na jedną z dostępnych propozycji, możesz mieć pewność, że Twój pies otrzyma wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Dolina Noteci 4Vets Natural Hepatic Dog 400G 10 zł Sprawdź teraz
2 Trovet Hepatic HLD 6x400g 90 zł Sprawdź teraz
3 Hill’s Canine Vet Diet Hepatic Health l/d 12kg 245 zł Sprawdź teraz
4 Eminent Veterinary Diet Dog Hepatic 2,5Kg Z Zaburzeniami Funkcjonowania Wątroby 53 zł Sprawdź teraz
5 Brit Veterinary Diet Hepatic Egg&Pea 2Kg 62 zł Sprawdź teraz
6 Royal Canin Veterinary Diet Hepatic HF16 6kg 142 zł Sprawdź teraz
7 Calibra Hepatic 2kg 48 zł Sprawdź teraz
8 Farmina Pet Foods Vet Life Natural Dog Hepatic 12Kg 146 zł Sprawdź teraz

Najlepsze karm dla psów z chorą wątrobą – TOP 8 w 2022 roku

1. Dolina Noteci 4Vets Natural Hepatic Dog 400G

Dolina Noteci 4Vets Natural Hepatic Dog 400G

Cena: od. 10 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

2. Trovet Hepatic HLD 6x400g

Trovet Hepatic HLD 6x400g

Cena: od. 90 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

3. Hill’s Canine Vet Diet Hepatic Health l/d 12kg

Hill's Canine Vet Diet Hepatic Health l/d 12kg

Cena: od. 245 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

4. Eminent Veterinary Diet Dog Hepatic 2,5Kg Z Zaburzeniami Funkcjonowania Wątroby

Eminent Veterinary Diet Dog Hepatic 2,5Kg Z Zaburzeniami Funkcjonowania Wątroby

Cena: od. 53 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

5. Brit Veterinary Diet Hepatic Egg&Pea 2Kg

Brit Veterinary Diet Hepatic Egg&Pea 2Kg

Cena: od. 62 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

6. Royal Canin Veterinary Diet Hepatic HF16 6kg

Royal Canin Veterinary Diet Hepatic HF16 6kg

Cena: od. 142 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

7. Calibra Hepatic 2kg

Calibra Hepatic 2kg

Cena: od. 48 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

8. Farmina Pet Foods Vet Life Natural Dog Hepatic 12Kg

Farmina Pet Foods Vet Life Natural Dog Hepatic 12Kg

Cena: od. 146 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

Poradnik zakupowy

Dlaczego warto kupić karmę hepatic dla psa?

Karma hepatic dla psa jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku uszkodzonej wątroby. Ta choroba wymaga specjalistycznej diety, która znacząco spowolni jej dalszy rozwój oraz jednocześnie doda siły czworonogowi. Sposób żywienia, jak i jakość przyjmowanego pokarmu ma szczególne znaczenie właśnie przy występowaniu problemów dotyczących prawidłowego funkcjonowania wątroby. Dieta chorego psa musi być dostosowana do jego potrzeb. Jest to podstawowa kwestia żywienia. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą diety swojego pupila, który zmaga się z chorą wątrobą, to koniecznie zacznij działać i wybierz najlepsze karmy hepatic. Musisz pamiętać, że wątroba to ważny organ wewnętrzny, który pełni wiele istotnych funkcji. Gdy zaczyna ona szwankować, to odbija się to na całym organizmie zwierzaka. Do zadań wątroby należy między innymi oczyszczanie organizmu z toksyn, regulowanie poziomu glukozy we krwi, a także przetwarzanie i magazynowanie produktów przemiany materii. Ponadto ten organ bierze też udział w procesie trawienia tłuszczy oraz odpowiada za prawidłowe krążenie krwi i regulację gospodarki wodnej. Jakiekolwiek zaburzenia w pracy wątroby mogą doprowadzić do poważnych problemów. Dlatego warto podawać swojemu zwierzakowi pokarm taki jak karma hepatic dla psa. Dostarcza ona cennych składników odżywczych i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Decydując się na nią, z pewnością w odpowiedni sposób zadba się o zdrowie swojego czworonoga. Warto sprawdzić również inne dobre karmy dla psów w naszym Rankingu Karm dla psów oraz inne karmy specjalistyczne dla psów.

Jakie są przyczyny zwiększonej aktywności enzymów wątrobowych u mojego psa i co dalej?

Istnieją pewne sytuacje lub choroby, które mogą prowadzić do wzrostu enzymów wątrobowych, w tym zapalenie wątroby (obrzęk lub zapalenie wątroby). Wzrost enzymów wątrobowych u psów może być również spowodowany gromadzeniem się tłuszczów w wątrobie, co powoduje stłuszczenie wątroby. Odpowiednia dieta może mieć duży wpływ na poziom enzymów w wątrobie Twojego psa. Wyeliminuj żywność o wysokim poziomie miedzi i sodu, ponieważ może to dodatkowo obciążyć wątrobę. Wybieraj także diety o umiarkowanym poziomie chudego białka i obniżonej zawartości cukrów oraz rafinowanych węglowodanów.

Choroba wątroby może prowadzić do niewydolności wątroby. Wszystko zaczyna się od choroby i przechodzi w śmiertelną fazę niewydolności wątroby. Twój pies może nie wykazywać żadnych objawów związanych z chorobą wątroby na wczesnym etapie. Czasami nawet infekcja bakteryjna może być początkiem choroby wątroby. Dlatego jeśli lekarz weterynarii zalecił stosowanie karmy hepatic należy się tego trzymać. Uszkodzenie wątroby może być poważniejsze niż myślisz. Dlatego musisz zapewnić swojemu psu komfortowe warunki do wypoczynku i regeneracji, a także odpowiednią dietę, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze bez obciążania układu pokarmowego lub upośledzania funkcji wątroby. Z odpowiednią karmą i pomocą weterynarza wątroba Twojego psa powinna być w stanie sama się regenerować.

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa z chorą wątrobą?

Szukając najlepszej karmy dla psa z chorą wątrobą, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak jest ona oceniana przez innych właścicieli czworonogów. Jeśli karma dla psa z chorą wątrobą będzie posiadała dużo pozytywnych ocen, będzie to świadczyło o tym, że jest to produkt, który można podawać swojemu choremu psu. Karma weterynaryjna dla psa z chorą wątrobą powinna się również wyróżniać najlepszym składem. Zarówno skład, jak i opinie poszczególnych produktów znajdziesz w naszym rankingu z bieżącego roku. Zebrane w nim zostały wszystkie najwyżej oceniane pokarmy dla czworonogów zmagających się z tą chorobą. Dostępna jest w nim również karma sucha dla psa z chorą wątrobą. Przeglądając liczne propozycje produktów w tej kategorii, z pewnością wybierzesz najlepszą karmę dla swojego chorego psa. Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to pamiętaj, aby skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie doradzi Ci w tym, jaką dietę powinieneś zastosować dla swojego pupila. Pamiętaj, że odpowiednia karma weterynaryjna dla psa z chorą wątrobą może przyczynić się do zatrzymania rozwoju choroby oraz ułatwienia regeneracji uszkodzonego narządu. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór pokarmu.

Jaki skład powinna mieć dobra karma dla psa z chorą wątrobą?

Dobra karma sucha dla psa z chorą wątrobą powinna być przede wszystkim lekkostrawna, ponieważ osłabiony organizm musi sobie poradzić z przetrawieniem pokarmu. Bardzo ważna jest również umiarkowana ilość łatwo przyswajalnego białka. Najlepiej trzymaj się wysokiej jakości białka z indyka, kurczaka, jagnięciny i innych źródeł mięsa. Wybierz dietę o umiarkowanym poziomie białka. Gdyż jego nadmiar sprzyja produkcji amoniaku, który obciąża dodatkowo nadwyrężoną już wątrobę, co jednocześnie utrudnia jej regenerację. Najlepsza karma dla psa z chorą wątrobą powinna również dostarczać zwierzakowi wszystkich składników, które sprzyjają odbudowie komórek wątroby. Co więcej, w składzie tego produktu powinny znajdować się zdrowe aminokwasy, takie jak lizyna czy tauryna, ponieważ świetnie wspierają one metabolizm tłuszczów, jak i białek. Karma dla psów z chorą wątrobą powinna się również charakteryzować dużą zawartością błonnika, gdyż doskonale poprawia on trawienie, ogranicza produkcję amoniaku, stymuluje produkcję śluzu w jelicie, zapobiega wchłanianiu toksyn.

Dobra karma dla psa z chorą wątrobą odznaczać się też powinna zmniejszoną ilością miedzi czy sodu, ponieważ odkładają się one na ściankach wątroby, przez co utrudniają jej pracę. Ponadto te karmy muszę też posiadać w swoim składzie cenne dodatki, takie jak: witamina C i E – które świetnie hamują degradację komórek wątroby. Nie można też tutaj zapomnieć o tym, że karma dla psa z chorą wątrobą i trzustką nie może zawierać żadnych substancji szkodliwych, w tym konserwantów, barwników czy też ulepszaczy smaku. Dodatkowo warto pamiętać, że zatrucie miedzią jest poważnym problemem dla psów z problemami z wątrobą. Wybierając najlepszą karmę dla psów z chorą wątrobą, najlepiej wybrać opcję z niewielką ilością miedzi lub z jej całkowitym brakiem. Jeśli przygotowujesz domowe jedzenie dla psa, u którego zdiagnozowano chorobę wątroby, całkowicie ogranicz ilość soli. Należy uważać na składniki odżywcze zawierające sód i najlepiej wyeliminować również je z diety naszego psa. Pamiętaj, żeby sprawdzać etykiety i wybierać karmy o jak najniżej lub zerowej zawartości sodu. Teraz już wiesz, jakimi składnikami powinna odznaczać się karma dla psów z chorą wątrobą, a jakich należy unikać. Użyj tego samego podejścia do smakołyków i różnego rodzaju przekąsek dla swojego psa.

Najlepsze karmy dla psa z chorą wątrobą – polecani producenci

Mokra karma dla psa z chorą wątrobą jest świetnym rozwiązaniem dla psów zmagającymi się z dolegliwościami trawiennymi. W przypadku wykrycia choroby trzustki czy schorzenia wątroby bardzo ważne jest, aby w odpowiednim czasie zareagować i podjąć leczenie połączone ze zdrową dietą. Najczęściej, to właśnie złe odżywianie przyczynia się do pojawienia się różnych chorób, w tym problemów żołądkowo – jelitowych. W takich sytuacjach polecana jest między innymi mokra karma dla psa z chorą wątrobą. Jest to lekkostrawny produkt, który świetnie ogranicza odkładanie się miedzi w wątrobie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych karm w tej kategorii. Dlatego polecamy Ci nasz ranking, w którym znajdziesz same sprawdzone i polecane pokarmy dla psów z chorą wątrobą. Wśród polecanych producentów znajdziesz między innymi Brit Care, 4 T Vet Expert, Royal Canin czy też Trovet Dog. Są to najlepsze firmy, które doskonale wiedzą, czego potrzebują zwierzaki, zwłaszcza te, które zmagają się z jakimiś problemami. Nasz ranking z pewnością pomoże Ci w dokonaniu odpowiedniego zakupu, jakim będzie karma dla psów z chorą wątrobą.