Karmy dla psów z cukrzycą

W ostatnich latach coraz więcej psów zaczyna chorować na cukrzycę. Dlatego producenci pokarmów dla zwierząt tworzą produkty przeznaczone dla zwierząt zmagających się z tą chorobą. Karma dla psów z cukrzycą charakteryzuje się specjalnym składem. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu wspomóc zwierzaka w walcę z tą chorobą. Na rynku dostępnych jest wiele różnych karm w tej kategorii. Zastanawiasz się nad tym, jaką karmę wybrać dla psa z cukrzycą? Takich informacji dostarczy Ci nasz ranking.

Jak wybrać najlepszą karmę dla psa z cukrzycą?

Pies podobnie jak człowiek może zachorować na cukrzycę. Zdarza się to już coraz częściej. Dieta takiego zwierzaka zdecydowanie różni się od diety psa zdrowego. Na co należy dokładnie zwracać uwagę wybierając karmę dla psa z cukrzycą? Jaka karma dla psa cukrzyka będzie najlepsza? Odpowiedzi na te pytania dostarczy Ci nasz ranking. Jest to zbiór samych najwyżej ocenianych produktów w tej kategorii. Pamiętaj, że odpowiednia dieta sprawi, że ta choroba będzie miała łagodniejszy przebieg. Cukrzyca jest przewlekłą chorobą powodującą zaburzenia równowagi zasadowo – kwasowej, a także upośledzenie przemiany tłuszczowej, węglowodanowej oraz białkowej. Jej przyczyną jest niepoprawna produkcja insuliny przez trzustkę, a skutkiem jest wzrost poziomu glukozy we krwi oraz zahamowanie jej transportu do komórek. Dlatego cukrzyca objawia się między innymi wzmożonym pragnieniem oraz apetytem połączonym ze spadkiem masy ciała zwierzaka, osłabieniem, letargiem, zaćmą, częstymi infekcjami dróg moczowych czy też wielomoczem. Odpowiednia karma dla psa z cukrzycą sprawi, że zwierzak będzie czuł się dobrze i słabiej będzie odczuwał nieprzyjemne objawy tej choroby. Wszystkie najlepsze karmy znajdziesz w naszym rankingu. Dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami. Przeczytaj również komentarze od innych właścicieli psów chorych na cukrzycę, którzy stosowali już dane produkty. Z pewnością ułatwi Ci to podjęcie decyzji o zakupie którejś z dostępnych w naszym rankingu karm dla psów cukrzyków.

Jaki skład powinna mieć dobra karma dla psa z cukrzycą?

Jesteś właścicielem psa chorego na cukrzycę? Chciałbyś jak najlepiej zadbać o swojego pupila, ale nie wiesz, jak tego dokonać? Przede wszystkim zadbaj o jego dietę. Mokra karma dla psa z cukrzycą jest przykładem produktu, który pomoże Ci dostarczyć Twojemu pupilowi najpotrzebniejszych składników odżywczych, które sprawią, że przebieg choroby będzie o wiele łagodniejszy, a Twój pies będzie mógł cieszyć się życiem przez wiele długich lat. Musisz jednak pamiętać, że wybierając pożywienie dla psa cukrzyka, trzeba koniecznie sprawdzać, jaki ma ona skład. Karma dla psów z cukrzycą musi przede wszystkim zawierać wysokiej jakości białko (takie jak mięso, jajka czy nabiał) oraz odpowiednią ilość węglowodanów. Ważne jest to, że około 15% karmy składało się z błonnika, ponieważ jego zadaniem jest spowolnienie procesu przyswajania cukrów, wspomaganie trawienia. Powoduje on także uczucie sytości. Dodatkowo karma dla psa cukrzyka musi zawierać również różnego rodzaju tłuszcze, ale tylko w granicach około 10%. Warto zadbać o to, aby w karmie zawarty był cynk oraz chrom, ponieważ wpływają one pozytywnie na poziom insuliny we krwi, a także pomagają w walce z cukrzycą. Trzeba tutaj jeszcze koniecznie dodać, że zabronione jest podawanie psom jakichkolwiek smakołyków. Należy też zadbać o stałe godziny posiłków oraz w takiej samej ilości – aby dostarczać zwierzakowi taką samą ilość energii oraz kalorii – ułatwi to utrzymać jego wagę na właściwym poziomie.

Najlepsze karmy dla psa z cukrzycą – polecani producenci

Najlepsza karma dla psa cukrzyka pomaga utrzymać prawidłową masę ciała oraz dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Obecnie na rynku spotkać można wiele różnych propozycji tego produktu. Dostępne są suche karmy, ale coraz większym zainteresowaniem cieszy się również mokra karma dla psa z cukrzycą. Zarówno jedne, jak i drugie doskonale zapobiegają gwałtownemu wzrastaniu poziomu glukozy we krwi zwierzaka oraz jednocześnie korzystnie wpływają na pracę jego przewodu pokarmowego. Najlepsze karmy są źródłem wielu cennych minerałów, które są niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu cukrzyka. Rewelacyjnie wpływają też na jego samopoczucie i kondycję. Szukając dobrego pokarmu dla swojego chorego na cukrzycę psa, musisz koniecznie zajrzeć w ranking z bieżącego roku, w którym znajdują się najchętniej wybierane produkty. Każdy produkt charakteryzuje się składem dedykowanym dla diety cukrzycowej. Wśród polecanych propozycji będzie karma dla psa z cukrzycą od producenta Royal Canin – jest to bardzo dobra firma, która ceniona jest przez wielu właścicieli psów, jak i specjalistów. Kolejnym godną polecenia marką jest Trovet Dog WRD. Ich karma dla psów z cukrzycą już od dawna jest jedną z najpopularniejszych karm. Do polecanych producentów karm dla psów cukrzyków można także zaliczyć między innymi: Euklanuba, Calibra, Brit Care, Farmina, Rinti oraz PetBalance Medica.