Ranking karm dla psów z cukrzycą w 2022 roku

W ostatnich latach coraz więcej psów zaczyna chorować na cukrzycę, a ludzka świadomość dotycząca dietetyki weterynaryjnej, zaczyna przybierać na wadze. Dlatego na rynku zaczynają pojawiać się produkty przeznaczone dla zwierząt zmagających się z tą lub inną chorobą, której przebieg musi być regulowany żywieniem. Karma dla psów z cukrzycą charakteryzuje się specjalnym składem. Wszystko po to, aby w jak największym stopniu wspomóc zwierzaka w walce z objawami i zapewnić mu lepsze życie. Dostępnych jest wiele różnych karm specjalistycznych, mokrych lub suchych, odpowiednich dla diabetyka. Zastanawiasz się nad tym, jaką karmę wybrać dla psa z cukrzycą? Nasz ranking karm dla psów cukrzyków pokaże Ci, na które produkty warto zwrócić uwagę i które karmy są najlepsze dla psów diabetyków.

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Royal Canin Veterinary Diet Diabetic DS37 12kg 264 zł Sprawdź teraz
2 Hill’S Prescription Diet Low Fat Diabetic W/D 2X12Kg 546 zł Sprawdź teraz
3 FARMINA Vet Life Diabetic 12kg 278 zł Sprawdź teraz
4 Trovet Dog Weight & Diabetic Wrd 2X12,5Kg 428 zł Sprawdź teraz
5 Dogshield Diabetic 5Kg 94 zł Sprawdź teraz

Najlepsze karmy dla psów z cukrzycą w 2022 roku

1. Royal Canin Veterinary Diet Diabetic DS37 12kg

Royal Canin Veterinary Diet Diabetic DS37 12kg

Cena: od. 264 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

2. Hill’S Prescription Diet Low Fat Diabetic W/D 2X12Kg

Hill'S Prescription Diet Low Fat Diabetic W/D 2X12Kg

Cena: od. 546 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

3. FARMINA Vet Life Diabetic 12kg

FARMINA Vet Life Diabetic 12kg

Cena: od. 278 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

4. Trovet Dog Weight & Diabetic Wrd 2X12,5Kg

Trovet Dog Weight & Diabetic Wrd 2X12,5Kg

Cena: od. 428 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

5. Dogshield Diabetic 5Kg

Dogshield Diabetic 5Kg

Cena: od. 94 zł

Sprawdź najlepszą ofertę

Poradnik zakupowy

 

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca jest zaburzeniem, polegającym na podwyższeniu stężenia glukozy we krwi. Występuje bardzo rzadko, raptem u 1-2% psów. Istnieje kilka jej typów, w zależności od przyczyny  wyróżniamy:

  • Cukrzyca typu I (insulinozależna) – polega na niszczeniu komórek trzustki odpowiedzialnych za produkcję insuliny. Jest to najczęściej występująca forma u psów.
  • Cukrzyca typu II (insulinoniezależna) – polega na braku reakcji receptorów na insulinę, pomimo jej prawidłowego wydzielania. Ta forma jest bardzo rzadko spotykana u psów.

Istnieje szereg czynników predysponujących do wystąpienia opisywanego zaburzenia, między innymi skłonności genetyczne, wiek i płeć, nieodpowiednia dieta i otyłość. Cukrzyca może dotknąć psa w każdym wieku, jednak najczęściej występuje u osobników starszych, powyżej 7. roku życia. Znacznie częściej zmagają się z nią niesterylizowane suczki. Jako pierwsze objawy, zauważymy wzmożone pragnienie i zwiększoną produkcję moczu. Dodatkowo dojdzie do spadku masy ciała przy nadmiernym apetycie. W większym stopniu, opisywany problem, występuje o następujących ras:

  • pudle
  • jamniki
  • samojedy
  • yorkshire terriery
  • sznaucery miniaturowe

Cukrzyca jest chorobą, której nie jesteśmy w stanie wyeliminować. Wszelkie działania, zarówno nasze i lekarza, mają na celu kontrolowanie przebiegu tego zaburzenia i poprawę jakości życia zwierzęcia. Podstawę stanowi dobra karma dla psa z cukrzyca.

Karma dla psa z cukrzycą – na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu

Pies, podobnie jak człowiek, może zachorować na cukrzycę. Zdarza się to już coraz częściej. Dieta takiego zwierzaka zdecydowanie różni się od diety psa zdrowego. Na co należy dokładnie zwracać uwagę wybierając karmę dla psa z cukrzycą? Jaka karma dla psa cukrzyka będzie najlepsza? Czy faktycznie dieta ma wpływ na samopoczucie diabetyka?

Najlepsza karma dla psów cukrzyków powinna charakteryzować się stałą zawartością węglowodanów i jednolitą kalorycznością. Istotną rolę odgrywa duża zawartość włókna pokarmowego i obniżona zawartość cukrów prostych oraz tłuszczów. W karmie dla psów diabetyków istotną rolę odgrywa błonnik, który spowalnia przedostawanie się cukrów do krwi, co pomaga kontrolować jego stały poziom. Węglowodany i tłuszcze prowadzą do przybierania na wadze i są ciężkostrawne, dlatego ich udział w karmie ograniczamy do minimum. Odpowiednia sucha karma dla psa cukrzyka może okazać się świetnym rozwiązaniem.

W kwestii opisywanej choroby, ważne jest nie tylko to, czym karmić psa z cukrzycą, ale także kiedy. Regularność jest kluczowa u diabetyków. Pierwszy posiłek, który stanowi około 50% dziennej dawki pokarmowej, zwierzę powinno dostać zaraz przed podaniem insuliny, a następny po kolejnych 6 godzinach. Schemat ten ma na celu zapobieganie nadmiernemu spadkowi poziomu glukozy we krwi i utrzymanie jego stałego poziomu. Jeżeli Twój sierściuch nie zjadł wszystkiego z miski, opróżniaj ją po każdym posiłku. Ważne jest także, aby nie dokarmiać psa żadnymi smakołykami. Pamiętaj, że hiperglikemia jest niebezpieczna, ale hipoglikemia również, dlatego unikaj podawania insuliny przed posiłkami.

Jaka karma najlepiej sprawdzi się dla psa z cukrzycą?

Jesteś właścicielem psa chorego na cukrzycę? Chciałbyś jak najlepiej zadbać o swojego pupila, ale nie wiesz, jak tego dokonać? Przede wszystkim skup się na jego diecie i wybierz odpowiednią karmę dla psa z cukrzycą. Na rynku są dostępne produkty komercyjne – suche lub mokre. Przed wyborem producenta, zapoznaj się ze składem wybranego artykułu. Karma dla psa cukrzyka powinna składać się w 15-25% z białka pochodzenia zwierzęcego, mlecznego lub jajecznego, w 15% z błonnika, w 10% z tłuszczów roślinnych, a w 50-60% z węglowodanów, takich jak pełnoziarniste zboża, kasza, makaron. Dodatkowo dieta powinna być wzbogacona w minerały: chrom i cynk, które przeciwdziałają objawom cukrzycy.

Jaka karma najlepiej sprawdzi się dla psa z cukrzycą? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde zwierzę jest inne i nie ma złotego środka, który spełniałby wymagania wszystkich osobników. Duże psy mają odmienne zapotrzebowania, aniżeli małe rase. Dodatkowo na wybór najlepszej karmy dla diabetyków może mieć wpływ wiek, płeć, aktywność ruchowa, rasa i masa ciała.

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki produkt wybrać, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy – jest nią nasz ranking karm dla psów z cukrzycą, czyli gotowe zestawienie dostępnych na rynku artykułów w oparciu o ich cenę, skuteczność, skład, zapach, smak i wiele innych wytycznych. Można śmiało stwierdzić, że jest to rozwiązanie idealne dla psich właścicieli, którzy pragną zaoszczędzić czas i pieniądze w wyborze odpowiedniej karmy dla swojego cukrzyka.  Ze względu na prężnie rozwijającą się gałąź dietetyki weterynaryjnej, na rynku pojawia się coraz więcej produktów dla diabetyków. Oferta obejmuje zarówno suchą, jak i mokrą karmę dla psów z cukrzycą, odpowiednio dopasowaną do potrzeb twojego czworonoga. Bez wątpienia, każdy opiekun znajdzie u nas coś dla swojego czworonoga.