Karmy dla psów z niewydolnością nerek

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek? Wszystkie propozycje najwyżej ocenianych produktów w tej kategorii znajdziesz w naszym rankingu z tego roku. Dostępne są w nim również komentarze od właścicieli psów, którzy podają już poszczególne karmy dla swoich czworonogów zmagających się z niewydolnością nerek. Dlatego ich oceny są bardzo wiarygodne i możesz im zaufać. Zajrzyj w ranking i wybierz jedną z najlepszych karm, która właściwie zadba o zdrowie Twojego psa.

Jak wybrać dobrą karmę dla psa z niewydolnością nerek?

Problemy z nerkami są coraz częściej spotykaną przypadłością dotykającą czworonogów. Najczęściej dotykają one psów starszych. Jeśli jest się właścicielem zwierzaka cierpiącego na chore nerki, to powinno się bardzo dokładnie przestrzegać zasad żywienia, które będą dostosowane do danej dolegliwości. Samodzielnie przygotowywane posiłki mogą okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego lepiej wybrać karmę dla psów z niewydolnością nerek. Pomocny będzie tutaj ranking, w którym znajduje się mnóstwo propozycji najlepiej ocenianych produktów o takim przeznaczeniu. Prawidłowa dieta dla psa z chorymi nerkami wymaga dokładnego ustalenia właściwych proporcji pokarmu, jego kaloryczności i jakości. Dobra karma dla psa z niewydolnością nerek powinna być odpowiednio zbilansowana, tak, aby w jak największym stopniu dostarczać zwierzakowi wszystkiego, czego on potrzebuje, aby móc łagodnie zmagać się z tą dolegliwością. Odpowiednio dobrane proporcje poszczególnych składników produktu, pomogą czworonogowi odciążyć nerki i tym samym poprawią komfort jego życia. Szukając najlepszej karmy, zajrzyj do naszego rankingu. Przekonasz się, które produkty cieszą się największym zainteresowaniem, a których lepiej nie kupować. Wybieraj tylko sprawdzone i polecone karmy dla psa z niewydolnością nerek.

Jak karmić psa z niewydolnością nerek?

Jesteś właścicielem psa? Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek oraz jak powinna wyglądać jego codzienna dieta? Przede wszystkim powinna ona minimalizować obciążanie nerek toksycznymi produktami. Szczególną uwagę należy przykładać do białek. Nie można ich co prawda wyeliminować całkowicie z diety psa chorego na niewydolność nerkową, ale można znacząco obniżyć ich ilość. Dlatego warto kupować karmy typu light, a białka częściowo uzupełniać zdrowymi tłuszczami roślinnymi lub zwierzęcymi i błonnikiem. W diecie psa z niewydolnością nerek bardzo ważne jest również zachowanie właściwej równowagi jonowej. W tym celu trzeba zmniejszyć ilość dostarczanego fosforu w pokarmie, poprzez między innymi niepodawanie psu kości, owoców i warzyw bogatych w ten pierwiastek. Można tutaj dodać, że gotowanie warzyw wpływa na zmniejszenie zawartości fosforu. Kolejną wskazówką do prawidłowego karmienia psa z niewydolnością nerek jest to, żeby podawać zwierzaku jak najmniej węglowodanów – ich duża ilość nie jest wskazana. Co jeszcze powinno znaleźć się w pokarmie psa? Oczywiście nie można zapominać o witaminach i przeciwutleniaczach. Dzięki nim równowaga hormonalna zostanie zachowana, a degeneracja wyspecjalizowanych komórek nerek będzie powstrzymana. Karma dla psów z niewydolnością nerek musi także zawierać błonnik, który doskonale pobudza proces trawienny. Należy także pamiętać, aby podawać swojemu pupilowi duże ilości płynów, które usprawnią usuwanie toksyn z organizmu. Teraz już wiesz, jak zadbać o swojego psa z niewydolnością nerek. Zajrzyj do rankingu i zapoznaj się z propozycjami najlepszych produktów, dzięki którym prawidłowo zadbasz o dietę swojego chorego zwierzaka.

Najlepsze karmy dla psa z niewydolnością nerek – rekomendowani producenci

Najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek powinna charakteryzować się bogatym składem, który będzie doskonale odpowiadał wszelkim potrzebom, jakie generuje ta dolegliwość. Szukając dobrego produktu warto spojrzeć w ranking, który zawiera najchętniej kupowane karmy dla psów z chorymi nerkami. Wśród popularnych producentów takich karm można wyróżnić:

 • Animonda – Integra Protect Nieren,
 • Biofactor – Dogshield Renal,
 • Brit – Veterinary Diets Dog Grain Free Renal,
 • Calibra – Vd Dog Renal Cardiac,
 • Dr Berg – Pro – Niere,
 • Happy Dog – Sano N,
 • Hill’s Prescription Diet Canine k/d + Mobility,
 • Purina – Pro Plan Veterinary Diets Canine NF Renal Function,
 • Royal Canin – Dog Early Renal,
 • Specific Dog Kidney Support CKD,
 • Trovet RID Renal Insufficienty Diet,
 • Vet Expert – Renal Dog.

Teraz już wiesz, jaka karma dla psa z niewydolnością nerek jest warta zakupu. Zajrzyj do naszego rankingu i zapoznaj się z opiniami na temat poszczególnych produktów, które wystawiane są przez właścicieli zwierząt z chorymi nerkami, więc ich ocena jest szczególnie ważna. Decydując się na którąś z dostępnych propozycji, możesz być pewien, że wybrana przez Ciebie karma dla psów z niewydolnością nerek dostarczy Twojemu pupilowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Już dziś zadbaj o swojego cierpiącego zwierzaka i podaruj mu to, co najlepsze.