Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku

Aktualizacja rankingu: 21-02-2024 r.

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek? Wszystkie propozycje najwyżej ocenianych produktów w tej kategorii znajdziesz w naszym rankingu z tego roku. Dostępne są w nim również komentarze od właścicieli psów, którzy podają już poszczególne karmy dla swoich czworonogów zmagających się z niewydolnością nerek. Dlatego ich oceny są bardzo wiarygodne i możesz im zaufać. Zajrzyj w ranking i wybierz jedną z najlepszych karm, która właściwie zadba o zdrowie Twojego psa.

1 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku - miejsce
 • Mokra karma
 • Karma pełnoporcjowa
 • Obniżona zawartość białka

2 miejsce

3 miejsce

4

4 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku - miejsce
 • Karma sucha
 • Spowalnia rozwój choroby
 • Stabilizuje mikroflorę jelitową
5

5 miejsce

6

6 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku - miejsce
 • Sucha karma
 • Obniżona zawartość białka
 • Dodatek kwasów tłuszczowych Omega-3
7

7 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku - miejsce
 • Pomaga utrzymać odpowiednie pH moczu
 • Obniżona ilość białka
 • Zapobiega rozwojowi kwasicy metabolicznej
8

8 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku - miejsce
 • Sucha karma
 • Niska zawartość sodu i fosforu
 • Obniżona zawartość białka
9

9 miejsce

Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku - miejsce
 • Niska zawartość fosforu
 • W pełni zbilansowana
 • Alkalizuje mocz
Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku
1 miejsce
Dolina Noteci 4Vets Natural Kidney Support

Mokra karma Dolina Noteci to pełnoporcjowa karma weterynaryjna przygotowana dla psów z chroniczną lub przewlekłą niewydolnością nerek. Zalecana jest także do karmienia psich seniorów jako element profilaktyki działający ochronnie na pracę nerek. Karma cechuje się obniżoną zawartością białka oraz pierwiastków takich jak fosfor i sód, aby nie dopuszczać do nadmiernego obciążenia nerek. W diecie zastosowano lekkostrawne składniki odżywcze o wysokiej jakości biologicznej, które pokrywają w całości dzienne zapotrzebowanie psa dostarczając mu energii i składników budulcowych.

2 miejsce
Animonda Integra Protect Nieren dla psa

Karma Animonda Integra Protect Nieren to mokra karma odciążająca pracę nerek dzięki specjalnie zmodyfikowanemu składowi. Mimo obniżonej ilości białka, dzięki zastosowaniu składników najwyższej jakości karma pokrywa w pełni zapotrzebowanie psa na substancje odżywcze i mineralne. Ponadto w składzie nie zawiera ziaren zbóż, więc nadaje się także do codziennego stosowania u psów uczulonych na gluten. Dodatkowym atutem jest także brak dodatku cukru, soi i sztucznych dodatków.

3 miejsce
Royal Canin Veterinary Diet Renal Special

Jest to sucha karma przeznaczona specjalnie dla psów zmagających się z niewydolnością nerek. Formuła karmy zawiera dodatek specjalnego kompleksu przeciwutleniaczy oraz kwasów tłuszczowych DHA i EPA, co przy jednocześnie obniżonej ilości fosforu wspiera funkcjonowanie nerek psa. Karma ta wykazuje także zdolności alkalizujące, które zapewniają odpowiednią przemianę materii i zapobiegają rozwojowi kwasicy metabolicznej.

4 miejsce
Vet Expert Renal Dog

Sucha karma weterynaryjna Vet Expert Renal Dog to pełnoporcjowa karma do stosowania na co dzień u psów cierpiących na niewydolność nerek. Spowalnia ona rozwój choroby poprzez obniżoną zawartość fosforu, sodu i białka. Dodatek przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych omega-3 działa ochronnie na nerki poprzez zmniejszenie ciśnienia i neutralizację wolnych rodników. W składzie karmy znajdują się także substancje takie jak inulina czy siemię lniane, które wpływają pozytywnie na pracę przewodu pokarmowego i stabilizację mikroflory jelitowej.

5 miejsce
Brit Veterinary Diet Renal Egg&Pea

Zbilansowana sucha karma Brit Veterinary Diet Renal z jajami i groszkiem została opracowana dla dorosłych psów chorujących na niewydolność nerek. Dodatek łatwo przyswajalnego białka jaja o wysokiej wartości energetycznej nie obciąża nerek przyczyniając się do obniżenia poziomu fosforu i ogranicza magazynowanie toksyn w organizmie. Karma nadaje się do stosowania u psów uczulonych na zboża i gluten, a dodatek elektrolitów i witamin z grupy B uzupełnia niedobory wynikające z powodu częstego oddawania moczu. W karmie znajdziemy także dodatek probiotyku, który sprzyja zachowaniu równowagi mikroflory jelitowej.

6 miejsce
Advance Diet Renal Failure Sucha Karma Dla Psów

Sucha karma Advance Diet Renal Failure zawiera skład opracowany specjalnie z myślą o psach dorosłych cierpiących na niewydolność nerek. Karma zawiera obniżoną zawartość wysokojakościowego białka, którego źródłem są między innymi suszone jaja, kukurydza i hydrolizowane białko zwierzęce. Mniejsza zawartość fosforu i dodatek kwasów tłuszczowych omega-3 wpływają ochronnie na pracę nerek spowalniając rozwój choroby.

7 miejsce
Hill’s Prescription Diet Canine U/D

Jest to karma sucha opracowana z myślą o psach cierpiących na schorzenia układu moczowego. Jej stosowanie zaleca się u psów chorujących na zaawansowane stadium przewlekłej niewydolności nerek. Karma zapewnia także utrzymanie prawidłowego pH moczu zapobiegając formowaniu się kamieni moczanowych, szczawianowych i cystynowych. Dzięki obniżonej ilości białka karma spowalnia postęp choroby poprzez zmniejszenie ilości toksycznych produktów metabolizmu białka. Wysoka wartość energetyczna karmy w połączeniu z dodatkiem składników buforujących ogranicza straty mięśniowe i pomaga uniknąć rozwojowi kwasicy metabolicznej.

8 miejsce
Trovet RID Renal Oxalate

Specjalistyczna karma sucha Trovet RID Renal Oxalate została opracowana dla psów zmagających się z niewydolnością nerek i serca, a także ze skłonnością do tworzenia kamieni szczawianowych, moczanowych lub cystynowych. Niska zawartość sodu i fosforu chroni przed nadciśnieniem, co pozytywnie wpływa zarówno na pracę serca jak i nerek. Obniżona zawartość białka nie obciąża nerek, a jednocześnie pokrywa w pełni dzienne zapotrzebowanie psa na aminokwasy budulcowe.

9 miejsce
Veterinary PVD NF Renal Function

Mokra karma firmy Purina to specjalistyczna karma weterynaryjna o niskiej zawartości fosforu i ograniczonej ilości białka. Jej stosowanie jest zaleca się u psów cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek. Jest to karma w pełni zbilansowana, która pokrywa w całości dziennie zapotrzebowanie psa na składniki odżywcze i mineralne. Dodatek kwasów omega-3 i omega-6 zapobiega nadciśnieniu działając ochronnie na kłębuszki nerkowe. Karma zawiera także składniki alkalizujące mocz, dzięki czemu chroni przed rozwojem kamicy szczawianowej.

Oceń nasz ranking
4.5/5 - (21 votes)
Ranking Karm Dla Psów Z Niewydolnością Nerek w 2024 Roku

Jak wybrać dobrą karmę dla psa z niewydolnością nerek?

Problemy z nerkami są coraz częściej spotykaną przypadłością dotykającą czworonogów. Najczęściej dotykają one psów starszych. Jeśli jest się właścicielem zwierzaka cierpiącego na chore nerki, to powinno się bardzo dokładnie przestrzegać zasad żywienia, które będą dostosowane do danej dolegliwości. Samodzielnie przygotowywane posiłki mogą okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego lepiej wybrać karmę dla psów z niewydolnością nerek. Pomocny będzie tutaj ranking, w którym znajduje się mnóstwo propozycji najlepiej ocenianych produktów o takim przeznaczeniu. Prawidłowa dieta dla psa z chorymi nerkami wymaga dokładnego ustalenia właściwych proporcji pokarmu, jego kaloryczności i jakości. Dobra karma dla psa z niewydolnością nerek powinna być odpowiednio zbilansowana, tak, aby w jak największym stopniu dostarczać zwierzakowi wszystkiego, czego on potrzebuje, aby móc łagodnie zmagać się z tą dolegliwością. Odpowiednio dobrane proporcje poszczególnych składników produktu, pomogą czworonogowi odciążyć nerki i tym samym poprawią komfort jego życia. Szukając najlepszej karmy, zajrzyj do naszego rankingu. Przekonasz się, które produkty cieszą się największym zainteresowaniem, a których lepiej nie kupować. Wybieraj tylko sprawdzone i polecone karmy dla psa z niewydolnością nerek.

Jak karmić psa z niewydolnością nerek?

Jesteś właścicielem psa? Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek oraz jak powinna wyglądać jego codzienna dieta? Przede wszystkim powinna ona minimalizować obciążanie nerek toksycznymi produktami. Szczególną uwagę należy przykładać do białek. Nie można ich co prawda wyeliminować całkowicie z diety psa chorego na niewydolność nerkową, ale można znacząco obniżyć ich ilość. Dlatego warto kupować karmy typu light, a białka częściowo uzupełniać zdrowymi tłuszczami roślinnymi lub zwierzęcymi i błonnikiem. W diecie psa z niewydolnością nerek bardzo ważne jest również zachowanie właściwej równowagi jonowej. W tym celu trzeba zmniejszyć ilość dostarczanego fosforu w pokarmie, poprzez między innymi niepodawanie psu kości, owoców i warzyw bogatych w ten pierwiastek. Można tutaj dodać, że gotowanie warzyw wpływa na zmniejszenie zawartości fosforu. Kolejną wskazówką do prawidłowego karmienia psa z niewydolnością nerek jest to, żeby podawać zwierzaku jak najmniej węglowodanów – ich duża ilość nie jest wskazana. Co jeszcze powinno znaleźć się w pokarmie psa? Oczywiście nie można zapominać o witaminach i przeciwutleniaczach. Dzięki nim równowaga hormonalna zostanie zachowana, a degeneracja wyspecjalizowanych komórek nerek będzie powstrzymana. Karma dla psów z niewydolnością nerek musi także zawierać błonnik, który doskonale pobudza proces trawienny. Należy także pamiętać, aby podawać swojemu pupilowi duże ilości płynów, które usprawnią usuwanie toksyn z organizmu. Teraz już wiesz, jak zadbać o swojego psa z niewydolnością nerek. Zajrzyj do rankingu i zapoznaj się z propozycjami najlepszych produktów, dzięki którym prawidłowo zadbasz o dietę swojego chorego zwierzaka.

Najlepsze karmy dla psa z niewydolnością nerek – rekomendowani producenci

Najlepsza karma dla psa z niewydolnością nerek powinna charakteryzować się bogatym składem, który będzie doskonale odpowiadał wszelkim potrzebom, jakie generuje ta dolegliwość. Szukając dobrego produktu warto spojrzeć w ranking, który zawiera najchętniej kupowane karmy dla psów z chorymi nerkami. Wśród popularnych producentów takich karm można wyróżnić:

 • Animonda – Integra Protect Nieren,
 • Biofactor – Dogshield Renal,
 • Brit – Veterinary Diets Dog Grain Free Renal,
 • Calibra – Vd Dog Renal Cardiac,
 • Dr Berg – Pro – Niere,
 • Happy Dog – Sano N,
 • Hill’s Prescription Diet Canine k/d + Mobility,
 • Purina – Pro Plan Veterinary Diets Canine NF Renal Function,
 • Royal Canin – Dog Early Renal,
 • Specific Dog Kidney Support CKD,
 • Trovet RID Renal Insufficienty Diet,
 • Vet Expert – Renal Dog.

Teraz już wiesz, jaka karma dla psa z niewydolnością nerek jest warta zakupu. Zajrzyj do naszego rankingu i zapoznaj się z opiniami na temat poszczególnych produktów, które wystawiane są przez właścicieli zwierząt z chorymi nerkami, więc ich ocena jest szczególnie ważna. Decydując się na którąś z dostępnych propozycji, możesz być pewien, że wybrana przez Ciebie karma dla psów z niewydolnością nerek dostarczy Twojemu pupilowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Już dziś zadbaj o swojego cierpiącego zwierzaka i podaruj mu to, co najlepsze.

4.5/5 - (21 votes)
Miejsce Karma
1 Dolina Noteci 4Vets Natural Kidney Support
2 Animonda Integra Protect Nieren dla psa
3 Royal Canin Veterinary Diet Renal Special
4 Vet Expert Renal Dog
5 Brit Veterinary Diet Renal Egg&Pea
6 Advance Diet Renal Failure Sucha Karma Dla Psów
7 Hill’s Prescription Diet Canine U/D
8 Trovet RID Renal Oxalate
9 Veterinary PVD NF Renal Function
Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *