Karmy dla psów o białej sierści

Karma dla białych psów nie może posiadać składników, które powodują przyciemnianie sierści. Ważne jest to, aby jedzenie gwarantowało nie tylko świetne zdrowie i samopoczucie, ale również doskonały wygląd. Właściciele czworonogów o jasnej sierści często borykają się z problemem nieestetycznych plam pojawiających się na futerku.

Jaka karma dla białych psów?

Dobra karma dla psów o białej sierści jest źródłem składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Wspomaga ona funkcjonowanie całego organizmu. Posiada ona składniki, które sprawiają, że sierść jest miękka i błyszcząca. Zakup takiego jedzenia nie musi kosztować majątku. W powyższym zestawieniu znajdują się wyłącznie godne polecenia produkty, które dostępne są w okazyjnych cenach.

 

Jak wybrać karmę dla białych psów?

Każdy posiadacz doga argentyńskiego, bulteriera lub boksera nie musi się martwić o białą sierść swojego pupila, ponieważ uwarunkowania genetyczne sprawiają, że niezależnie od tego, jaką karmę przyjmuje pies, jego sierść nie będzie miała żółtych przebarwień. Jedynym zagrożeniem dla białej sierści tych ras psów jest niedbałość o systematyczną higienę przez ich właścicieli. Co jednak w przypadku popularnych maltańczyków lub białych owczarków szwajcarskich? Gdzie szukać problemów żółknącej sierści i odbarwień w okolicach oczu? Czy karma, którą podajemy psu ma duży wpływ na powstające odbarwienia na sierści? Czy istnieje idealna karma dla psów o białej sierści?

Choć zdania specjalistów są podzielone, na temat powstawania przebarwień na sierści psów o białym umaszczeniu, na pewno nie zaszkodzi naszemu pupilowi jeśli dodatkowo zadbamy o jego dietę, wprowadzając odpowiednią karmę. Specjalistyczna karma dla białych psów na pewno nie pogorszy stanu jego sierści, a na pewno pozytywnie wpłynie na zmniejszenie ilości i intensywności takich przebarwień.

Kierujmy się przede wszystkim zdrowiem naszego psa, a więc wybierajmy karmy odpowiednio zbilansowane, mając przede wszystkim na uwadze fakt, że psy to zwierzęta mięsożerne, a więc w jakiejkolwiek karmie, na którą się zdecydujemy, znaczącą większość składu powinny stanowić składniki mięsne (nie mylić ze składnikami pochodzenia zwierzęcego!).

Przebarwienia u białych ras – skąd się biorą?

Jako pierwszy krok w przeciwdziałaniu powstawaniu przebarwień na białej sierści psa powinniśmy zainteresować się tym, czy pielęgnujemy sierść naszego pupila z należytą starannością. Odpowiednio dobrany szampon do białej sierści może okazać się remedium na problem odbarwień.

Obecnie na rynku istnieje wiele szamponów dla psów o białym umaszczeniu. Tego typu produkty skutecznie usuwają przebarwienia spowodowane moczem, błotem czy łzami. Są przede wszystkim dermatologicznie przebadane i bezpieczne dla naszego pupila.

Nierzadko przyczyną przebarwień u białych psów może być również nieodpowiednio dobrana karma, która wywołuje reakcje alergiczne u psa. To z kolei prowadzi do nadmiernego łzawienia oczu i przebarwień z tym związanych. Karma dla białych ras psów jest dostępna praktycznie w każdym sklepie zoologicznym.

Najlepsze karmy dla białych psów – rekomendowani producenci.

Szukając odpowiedniej karmy dla naszego białego czworonoga warto zwrócić uwagę na kilku bardzo znanych i cenionych producentów, którzy w swojej ofercie mają specjalistyczne karmy dla psów o białym umaszczeniu.

  • Fit Active White Dogs – to karma, które składniki zostały specjalnie wyselekcjonowane, by zmniejszać ryzyko reakcji alergicznych związanych z układem pokarmowym.
  • Nature’s Protection White Dogs – specjalne składniki karmy wpływają na wzmocnienie sierści psa od wewnątrz. Długotrwałe stosowanie karmy pozwala zachować odpowiedni efekt i pozbyć się niechcianych przebarwień na sierści.
  • Arion H&C Hypoallergenic – sucha karma wysokiej jakości, której składniki nie wywołają reakcji alergicznych u psa.

3.2/5 - (66 votes)