Whiskas

Whiskas to jedna z najbardziej popularnych marek, które dbają o kocie zdrowie szczęście. Nazwa “Whiskas” pochodzi od słowa “whiskers”, czyli “kocie wąsy”, które zresztą widać w logo firmy. Twarzą marki jest piękny kot silver tabby – szary, prążkowany kot brytyjski.

Co zawiera karma Whiskas?

Dlaczego karma Whiskas jest ulubioną karmą kocich pupili? Odpowiedź jest prosta, zawiera bowiem dobrej jakości składniki. Karmy Whiskas zapewniają zwierzętom zbilansowaną dietę dla kotów w każdym wieku i z różnymi potrzebami żywieniowymi. Mają w swoim składzie mięso i sprawdzone produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, warzywa, substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego, roślinne ekstrakty białkowe i zboża. Wszystkie karmy Whiskas swoim składem dbają o to, aby koty rozwijały się zdrowo, a żywność była dopasowana indywidualnie do każdych potrzeb.

Whiskas – karmy mokre i suche

Wśród produktów Whiskas możemy wyróżnić karmy mokre oraz suche. Odpowiednio dopasowane składem dla Juniora, na przykład mokra karma dla kociąt Whiskas junior Potrawka z kurczakiem w galaretce 85g posiada malutkie kawałki zanurzone w galaretce. Dzięki temu są łatwe do pogryzienia i przyswojenia przez malucha. Dodatkowo karma ta dba o drogi moczowe (dostarczając dodatkową ilość płynów), a odpowiednia zawartość wapnia i fosforu w karmie wpływa na odpowiedni rozwój kocich kości i zębów.

Karma dla dorosłych kotów, czyli takich, które skończyły rok, jest dostępna w różnych wersjach. Godna uwagi jest mokra karma dla kota 1+ Whiskas Kremowa Zupa z Wołowiną 85g. Jest to pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów. Producent zapewnia, że zupa została stworzona przez lekarzy weterynarii i specjalistów ds. żywienia z instytutu badawczego Waltham. Jakie składniki możemy znaleźć w zupie Whiskas? Na pewno jest to wysokiej jakości mięso i sprawdzone produkty pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo możemy znaleźć cynk, który zapewnia kotom wspaniałą skórę i sierść.

Karma dla seniora przeznaczona jest dla poważnych kotów, po 7 roku życia. Za przykład może nam posłużyć karma sucha dla kota 7+ Whiskas z Kurczakiem 800g. Wspomniana karma jest dopasowana do potrzeb kotów seniorów, dzięki swojej konsystencji. Ta sucha karma jest chrupiąca od zewnątrz  i z nadzieniem w środku, aby senior nie miał problemu z jej pogryzieniem. Granulki Whiskas zapewniają ochronę zębów i dziąseł, dzięki usuwaniu kamienia nazębnego. Kwasy Omega-6 i cynk dbają o kocią sierść i skórę, a vit. E dba o zdrowe serce i odporność kota.

W ofercie Whiskas można również znaleźć różne przysmaki. Na przykład Whiskas Anti-Hairball 50g przysmak dla kota przeciw kłaczkom to karma uzupełniająca dla dorosłych kotów. Pomaga kotom pozbyć się sierści zgromadzonej w przewodzie pokarmowym. Poza tym ma ciekawą teksturę (chrupiąca otoczka i pyszne nadzienie) oraz rewelacyjny smak.

Producent karmy Whiskas zadbał również o wsparcie edukacyjne dla właścicieli kotów. Oprócz możliwego kontaktu poprzez media społecznościowe prowadzi również Akademię Kociąt. Jest to cykl artykułów i filmików poradnikowych, które pomagają w codziennej opiece, pielęgnacji i dbaniu o zdrowie kocich pupili. Proponowane tematy to na przykład “ ABC Kociej Kastracji”, “Skąd wziąć kociaka? Kupno lub adopcja” lub “Wychodzenie na dwór”.

Koci Instytut Technologiczny Whiskas, którego bohaterami i odkrywcami są koty, pokazuje nam natomiast film na temat “Kiedy kocięta mogą zacząć jeść karmę dla dorosłych?” i wiele innych. Jest to bardzo przydatne, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierą jako koci opiekunowie.

Marka Whiskas a organizacja MARS

Marka Whiskas jest również związana ze światową organizacją MARS. Organizacja ta realizuje Plan Zrównoważonego Rozwoju w Jednym Pokoleniu. Jej celem jest przede wszystkim promowanie zrównoważonego rozwoju we wszystkim, co robimy. Zatem marka Whiskas nie tylko produkuje wysokiej jakości karmę dla kotów, ale też dzięki swojej misji i wizji firmy wspiera ekologię, dba o środowisko oraz o edukację właścicieli kotów w zakresie pielęgnacji, wychowania, żywienia i zwyczajów kotów w każdym wieku i każdej rasy.

Oceń producenta
5/5 - (1 vote)