Arion

Arion to jedna z najpopularniejszych karm dla psów i kotów. Marka pochodzi z Belgii. Wszystkie karmy tej marki powstają na podstawie współpracy z lekarzami weterynarii oraz specjalistami od żywienia zwierząt.

Karmy Arion to idealnie skomponowane pożywienie dla psów i kotów różnych wielkości, ras, wieku i o różnych potrzebach żywieniowych. Są tu dostępne karmy standardowe, jak i specjalistycznego przeznaczenia, czyli weterynaryjne. Karmy dostosowane do wieku i wielkości psa i kota – Puppy, Senior i Adult.

Arion Original dostępne są dla trzech wielkości psów, w różnych smakach. Jednym ze smaków jest karma z kurczakiem i ryżem. Dostępne są również wersje: jagnięcina i ryż, łosoś i ryż oraz kurczak i ryż.

Karma dla psich seniorów posiada niewielką ilość kalorii, wysoką zawartość błonnika i brak glutenu. Karma ta będzie również idealna dla psów wrażliwych, z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Dodatkowo zawiera taurynę, która wspomaga funkcjonowanie serca.

Karmy dla zwierząt Arion Original Puppy to pełnowartościowe karmy dla szczeniaków. Produkt nie zawiera glutenu. Jest idealnie zbilansowany w sam raz dla rozwoju maluchów, które są w fazie wzrostu. Karma zawiera DHA w oleju rybim, co zdecydowanie wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu.

Karmy dla kotów są podzielone na takiej samej zasadzie jak karmy dla psów. Można rozróżnić karmy dla kotów dorosłych, seniorów i kociąt. Jednak na największą uwagę zasługuje karma Arion Original Cat Sterilised, która jest idealnie skomponowana dla kotów po sterylizacji lub kastracji. Koty po sterylizacji lub kastracji mają mniejsze zapotrzebowanie na energię. Poza tym po zabiegu kastracji przemiana materii i metabolizm zwalnia, co może niestety prowadzić do otyłości ospałego zwierzęcia. Tym bardziej że wykastrowane zwierzę nie ma już takiej potrzeby ruchu, co wcześniej. Dodatek L-karnityny pomaga w zachowaniu idealnej kociej wagi, spalając tłuszcz i hamując nadmierny apetyt, a włókna zawarte w karmie pomagają w pozbyciu się kul włosowych, zalegających w układzie pokarmowym. Pozbycie się włosów zdecydowanie przynosi ulgę zwierzęciu. Wzbogacona w chondroitynę i glukozaminę karma pomaga utrzymać elastyczne i mocne stawy.

Arion Fresh Cat Sensitive karma dla kota przeznaczona jest dla dorosłych kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym. Pokarm jest lekkostrawny i może być też stosowany dla kotów, które mają skłonności do alergii. Karma zawiera tylko jedno źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Poza tym w tej pełnowartościowej karmie można znaleźć siemię lniane, cynk i biotynę, które wpływają pozytywnie na kondycję sierści.

Arion Original Cat Sensible przeznaczony jest dla kotów, które mają problem z trawieniem. W karmie tak dobrano składniki, aby zostały pobudzone procesy trawienne (dzięki FOS, MOSi Beta- glukanowi). Karma zawiera również przeciwutleniacze, które zmniejszają stres oksydacyjny i redukują liczbę wolnych rodników w organizmie. Wśród specjalistycznych karm dla kotów możemy też wyróżnić karmy Fit i Derma.

Karmy weterynaryjne Arion Health Care są bardzo wysokiej jakości, polecane przez wielu specjalistów i proponowane w wielu gabinetach czy klinikach weterynaryjnych. Karmy specjalnie stworzone dla psów po kastracji lub sterylizacji zawierają mniejszą kaloryczność, ponieważ po zabiegu nie ma już takiego zapotrzebowania na kalorie.

Natomiast karmy Arion Joint Mobility wspierają pracę stawów i kości. Przeznaczone są głównie dla psów po 5 roku życia, kiedy to najczęściej pojawiają się problemy z układem ruchu stawami. Karma ta zawiera L-karnitynę,  glukozaminę oraz wysoką zawartość Omega 3.

Warta uwagi jest także karma dla psów Arion Digestive Sensibility, przeznaczona dla czworonogów, które mają problem z układem pokarmowym. Karma wspomaga przywrócić i utrzymać równowagę układu pokarmowego. Karma zawiera także przyswajalne białka i węglowodany, wzmacnia naturalną odporność organizmu. Receptura wspomaga również stawy oraz poprawia florę bakteryjną jelit. Dodatkowo zawiera kwasy Omega 3, które świetnie wspomagają pracę mózgu.

Oceń producenta
Oceń tą stronę