Jakie wybrać zdrowe przekąski dla psa?

 

Zdrowe przekąski dla psów – jak wybrać zdrową przekąskę dla psa?

Niejeden właściciel czworonoga zastanawia się, jak karmić psa. Prawdą jest, że nie istnieje dieta idealna, która tak samo dobrze sprawdzi się w każdym przypadku. Menu musi zostać rzetelnie dopasowane do rzeczywistych potrzeb żywieniowych naszego czworonoga. Dotyczy to nie tylko karmy, która stanowi podstawę psiego jadłospisu, ale również przysmaków. Ich jakość ma ogromne znaczenie! Z pewnością należy zrezygnować z produktów przepełnionych sztucznymi konserwantami. Należy mieć świadomość, że stanowią one znaczne obciążenie dla organizmu. Ich nadmiar może doprowadzić nie tylko do pogorszenia samopoczucia, ale również rozwoju wielu groźnych stanów chorobowych.

Dlaczego chińskie przysmaki dla psów stanowią zagrożenie?

Zdrowe przekąski dla psów idealnie sprawdzają się, jeśli chcemy nagrodzić ukochanego pupila. Mogą być one podawane pomiędzy posiłkami – oczywiście wskazany jest umiar, gdyż wszystko w nadmiarze może okazać się szkodliwe. Bardzo ważne jest to, aby produkty wybierać świadomie. Trzeba mieć świadomość, że wiele przysmaków oferowanych na aukcjach internetowych, a nawet w sklepach zoologicznych pochodzi z Chin! Sprzedawcy niechętnie podają ten fakt w opisie, co wprowadza konsumenta w błąd. Wydaje nam się, że kupujemy wysokiej klasy smaczek dla psa, jednak prawda jest zupełnie inna.

Wiadomym jest, że chińskie smaczki są relatywnie tanie. Ponadto, sprzedawcy zapewniają nas o znakomitym składzie, jednak należy uważać na hasła marketingowe, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Takie produkty są naszpikowane chemią. Substancje wzmacniające smak oraz zapach sprawiają, że zwierzak jest zainteresowany przekąskami, jednak nie są one obojętne dla zdrowia. Mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń metabolicznych. Jedno jest pewne – zdrowe smakołyki dla psa można zakupić jedynie w renomowanym sklepie zoologicznym. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na zakup w punkcie stacjonarnym, czy internetowym, o ile tylko postawimy na znaną i cenioną markę. W przypadku trudności z wyborem producenta dobrze jest poprosić o poradę weterynarza. To najprostszy sposób na to, aby uniknąć wyrzucenia gotówki w błoto.

Jak wybrać zdrowe smaczki dla psa?

Wbrew pozorom nie musimy ograniczać się wyłącznie do produktów gotowych. Doskonałą opcją wydają się być warzywa dla psa (oczywiście nie wszystkie), które stanowią wartościowe uzupełnienie diety. Niestety wiele czworonogów odmawia ich spożycia. Zalecane jest mieszanie warzyw oraz owoców z karmą. Plusem przekąsek, które znajdziemy w sklepach internetowych jest zbilansowany skład. Nie musimy zastanawiać się, czy produkt posiada optymalną zawartość poszczególnych składników, gdyż wszystko znajduje się na opakowaniu. Dotyczy to jednak przysmaków renomowanych producentów – ich zakup nie stanowi żadnego ryzyko. Minusem jest nieco wyższa cena, jednak wystarczy polować na promocje oraz wyprzedaże, aby zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Poniżej umieszczono kilka praktycznych wskazówek dotyczących wyboru zdrowych przekąsek dla psa.

Analiza składu

Zdrowe przekąski dla psów powinny posiadać naturalny skład. Oczywiście dopuszczalne jest stosowanie substancji konserwujących, ponieważ to dzięki nim produkty spożywcze przez długi czas zachowują świeżość, jednak nie mogą być one wykorzystywane w ogromnych ilościach. Ważne jest, by smaczki były wolne od sztucznych barwników, zapachów, czy też wzmacniaczy smaków. Zalecana jest również możliwie wysoka zawartość mięsa. Należy pamiętać, że psy należą do grupy mięsożerców.

Zweryfikowanie producenta

Z pewnością rozsądnie unikać przysmaków dla psów „no name”, czyli pochodzących od nieznanych producentów. W wielu przypadkach są to produkty chińskie, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie mamy pewności, skąd pochodzi dana przekąska, to warto jest napisać wiadomość do sprzedawcy. Czasami jednak możemy nie doczekać się odpowiedzi. Mogłoby się wydawać, że smakołyki dla psów zaufanych marek są bardzo drogie. Nie jest to prawdą! Robiąc zakupy w sieci można zwykle sporo zaoszczędzić. Pamiętajmy, że dobre marki nie zawsze są tymi najpopularniejszymi! Osoby bez doświadczenia powinny skorzystać z podpowiedzi innych posiadaczy czworonogów. Nie zaszkodzi również zwrócić się o poradę do weterynarza.

Sprawdzenie kraju pochodzenia

W najtańszych przekąskach dla psów kraj pochodzenia nie jest zwykle podany w opisie produktu. Należy również uważać na liczne pułapki wprowadzające konsumenta w błąd! Bywa tak, że na opakowaniu wskazany jest dystrybutor/importer, a nie producent. Niejednej osobie wydaje się, że towar pochodzi z kraju europejskiego, a w rzeczywistości został on wyprodukowany w Chinach.

Unikanie smaczków „na wagę”

Przekąski sprzedawane luzem nie są najlepszym pomysłem, ponieważ nie posiadają one opakowania. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie produkty „na wagę” są złe, ale musimy mieć gwarancję, że sprzedawca jest w pełni uczciwy. Jeśli nie może on wskazać producenta lub kraju pochodzenia, to lepiej odpuścić zakup. Dotyczy to w szczególności zakupów internetowych.

W jaki sposób używać smakołyków do tresury psa?

Smakołyki do tresury psa powinny być wykorzystywane rozważnie. Ważne jest to, aby podczas podawania ich zwierzęciu wydawać komunikat głosowy wysokim, a zarazem spokojnym tonem. Nie musimy pupilowi dawać przysmaków dla psa za każdym razem. Niech smaczek będzie dla niego czymś wyjątkowym. Przed zakupem odpowiedniego produktu należy przede wszystkim znaleźć zaufaną markę. Być może producent naszej ulubionej suchej karmy dla psa posiada w swojej ofercie również przysmaki treningowe. Najważniejsze jest to, aby bazowały one na naturalnych składnikach. Podobnie, jak dobra karma dla psa nie powinny zawierać one konserwantów.

To może Cię zainteresować:

Pies w mieszkaniu — jak stworzyć przyjazne środowisko dla czworonoga?
Recenzja suchej karmy dla psów Bozita Original
Animonda Grand Carno – idealne pożywienie dla Twojego psa
Animonda Integra Protect Intestinal – idealne rozwiązanie dla psa z problemami trawiennymi
Jak przyzwyczaić psa do kota? Najlepsze sposoby na to, żeby oswoić kota z psem
Karma Acana Regionals Grasslands Cat
5/5 - (10 votes)
Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *