Karmy hipoalergiczne Premium Selection Countryside – recenzja

Karmy suche Premium Selection Countryside to nowość od marki Pokusa for Health, która łączy w sobie to co najlepsze z natury wraz z najnowszą wiedzą z zakresu żywienia zwierząt towarzyszących. Naszym celem jest tworzenie najlepszych, najbezpieczniejszych, naturalnych systemów żywieniowych, opartych na badaniach naukowych i dobrodziejstwie natury od lokalnych dostawców.

 

Pełnoporcjowe karmy hipoalergiczne Premium Selection Countryside.

Receptury naszych karm pozbawione są zbóż, ryżu, roślin strączkowych, słonecznika, glutenu, konserwantów, antybiotyków oraz pestycydów. Ponadto, nie znajdziecie w naszych karmach mięsa ani tłuszczu z kurczaka! Autorskie receptury karm Premium Selection opracowane przez specjalistów, zapewniają doskonałe samopoczucie psów, szczególnie psów wyjątkowo wybrednych. Z uwagi na zastosowaną przez nas w procesie produkcji hydrolizę białek w której to białka dzielone są na mniejsze części (dzięki czemu układ immunologiczny psa nie identyfikuje ich jako alergen) nasze karmy to doskonała alternatywa dla psich alergików. Karmy suche Premium Selection wyróżnia to, że przygotowujemy je między innymi z mięsa świeżego, które jest najlepszym źródłem wysokowartościowego, lekkostrawnego białka. Wysokomięsne karmy suche Premium Selection powstały z potrzeby zagwarantowanie psom tego co najlepsze a możliwe jest to dzięki produktom “superfoods” czyli starannie wyselekcjonowane mięso z dodatkiem soczystych polskich jabłek, zdrowych warzyw i najwyższej jakości oleju z łososia.

Dlaczego warto wybrać karmy suche dla psów Premium Selection Countryside?

Karmy suche Premium Selection Countryside to nowość od marki Pokusa for Health, która łączy w sobie to co najlepsze z natury wraz z najnowszą wiedzą z zakresu żywienia zwierząt towarzyszących.

Naszym celem jest tworzenie najlepszych, najbezpieczniejszych, naturalnych systemów żywieniowych, opartych na badaniach naukowych i dobrodziejstwie natury od lokalnych dostawców. Dzięki składnikom pochodzącym z najczystszych rejonów Polski uzyskaliśmy karmę suchą dla psów dorosłych i szczeniąt o najbardziej wymagających potrzebach żywieniowych.

Jakość składników ma duże znaczenie!

Trendy żywieniowe panujące na rynku karm suchych komercyjnych doprowadziły do coraz częściej występujących alergii pokarmowych u psów (głównie przez dietę monoproteinową ubogą w białko i zawierającą tłuszcze zwierzęce tylko jednego pochodzenia). Właściwie zbilansowana dieta psa powinna zawierać kilka rodzajów dobrze przyswajalnego białka, najlepiej w formie białka hydrolizowanego oraz wysoce strawne, świeże mięso. W takiej postaci włókna mięśniowe posiadają najwyższą wartość odżywczą, ponieważ nie zostały poddane szkodliwemu działaniu procesów przetwarzania.

Składy karm suchych oparte tylko na mięsie suszonym klasyfikowane są przez FDA (Agencja Żywności i Leków) do karm niższej jakości, jako tzw. karmy bytowe, ponieważ są to najczęściej mączki mięsno-kostne zawierające odpady poubojowe, w tym również: pióra, kopyta, rogi, płetwy itp. Niepokojący jest również fakt, iż mogą one zawierać zbyt duży udział popiołu surowego (mikro i makroelementy), który to w nadmiernej ilości (powyżej 9%) wpływa negatywnie na gospodarkę hormonalną oraz zakłóca prawidłowy wzrost kości długich u psów, dlatego w naszych karmach suchych Premium Selection stawiamy głównie na mięso świeże.

Zgodnie z wynikami najnowszych badań dotyczących zaleceń specjalistycznego żywienia psów, w skład karm suchych, poza mięsem powinny wchodzić między innymi warzywa i owoce. W naszych karmach używamy produktów wysokiej jakości, m.in ziemniaki, marchew, dynię, jabłka, buraki czy jagody. Nasze karmy suche pozbawione są tańszych zamienników, takich jak: zboża, ryż, rośliny strączkowe, słonecznik, pulpy czy oleje roślinne. Wystrzegamy się również konserwantów, antybiotyków oraz pestycydów. Nasze karmy suche nie zawierają również glutenu, który często może prowadzić do alergii. Ponadto w naszych karmach nie używamy wysoce uczulającego mięsa i tłuszczu z kurczaka, który został zamieniony droższym, ale zdrowszym tłuszczem wołowym.

Dzięki temu dajemy gwarancję wysokiej smakowitości naszych karm suchych Premium Selection oraz doskonałego samopoczucia psów dorosłych i szczeniąt.

Hipoalergiczna karma to tylko ta z formułą hydrolizowanego białka.

Niebezpiecznym trendem panującym na rynku karm to nazewnictwo stosowane w opisach i na opakowaniach karm suchych. Niestety fraza hipoalergiczna formuła jest nadużywana przez producentów karm. Miano karmy hipoalergicznej mogą mieć tylko karmy z hydrolizowanym białkiem. Dzieje się tak ponieważ w procesie hydrolizy łańcuch białkowy zostaje rozbity na mniejsze elementy (peptydy), co wpływa na zmniejszenie niepożądanych reakcji alergicznych organizmu. Hydrolizowane białko kolagenowe zostało użyte w każdej recepturze karm suchych Premium Selection Countryside.

Czy wiesz, że najlepiej przyswajalne dla psów jest białko zwierzęce?

Dieta psów powinna być bogata we właściwe aminokwasy, które pełnią bardzo ważną rolę w organizmie, biorąc udział w produkcji białka. Białko to podstawowy budulec, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego rozwoju i wzrostu. Białko buduje narządy, wchodzi również w skład enzymów, przeciwciał oraz hormonów. Białko pełni również kluczową rolę przy regeneracji różnego rodzaju uszkodzeń.

To wszystko sprawia, że warto pamiętać o konieczności wzbogacenia diety psów o właściwe aminokwasy. Zadbaliśmy o to i w naszych karmach suchych Premium Selection użyliśmy wysokowartościowego, kolagenowego białka wieprzowego, które przyswajalne jest aż w 96%!

Białko pochodzenia roślinnego, to tańszy zamienniki używany często w karmach gorszej jakości, którego przyswajalność jest dużo niższa ze względu na inhibitory trawienia oraz błonnik, które utrudniają wchłanianie.

w karmach Premium Selection prosto od polskiego rolnika!

W karmach suchych Premium Selection Countryside używamy dodatków superfoods, czyli najwyższej jakości, świeżych, wyselekcjonowanych warzyw i owoców dostarczanych przez lokalnych producentów z Polski. Świeża dynia, soczyste jabłka, suszona marchew czy jagody, to tylko niektóre ze składników, które znajdziesz w każdej recepturze naszych karm suchych.

Wybierając Premium Selection masz nie tylko pewność, że dostarczasz swojemu psu to co najlepsze, ale również wspierasz polskie, zrównoważone rolnictwo i polski przemysł.

Czy w karmie suchej dla psów potrzebne są przeciwutleniacze? Tak, ale tylko naturalne!

Przeciwutleniacze w karmie suchej pozwalają zachować świeżość produktu, przeciwdziałając szkodliwemu działaniu tlenu. Przeciwutleniacze mają też dobroczynny wpływ na zwierzęta antyoksydanty w organizmie mają zdolność do zmniejszania szkód wywoływanych przez wolne rodniki, dzięki czemu opóźniają starzenie się komórek, zmniejszają ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, często związanych ze stresem oksydacyjnym.

Do produkcji karm suchych Premium Selection Countryside użyliśmy wyłącznie naturalnych przeciwutleniaczy (ekstrakty bogate w tokoferole), zastępując nimi klasyczne - sztuczne przeciwutleniacze (BHA i BHT), które mogą wykazywać negatywny wpływ na zdrowie psów (często jest widoczny dopiero po pewnym czasie - proces odkładania się w organizmie).

W karmach suchych Premium Selection stosujemy między innymi takie przeciwutleniacze jak: retinoidy (witamina A), naturalne tokoferole (witamina E) i kwas askorbinowy (witamina C). Owoce i warzywa używane w naszych recepturach (buraki, ziemniaki, jagody) również są doskonałym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy.

Karmy suche z niskim indeksem glikemicznym - co to znaczy?

Indeks glikemiczny to wskaźnik obrazujący poziom glukozy we krwi po ok. 2h godziny od spożyciu posiłku. Produkty charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym są lepiej przyswajane. Czas ich wchłaniania jest bardziej optymalny, zmniejszając tym samym obciążenie organizmu, a zwiększając efektywność trawienia. Wysoki indeks glikemiczny, który przeważnie występuje w standardowych karmach suchych, wynika głównie z udziału zbóż bogatych w skrobię, których nie ma w karmach suchych Premium Selection.

Wysokie poziomy indeksu glikemicznego predysponują do rozwoju chorób takich jak m.in otyłość i cukrzyca.

Suszone ziemniaki w recepturach Premium Selection

W składach naszych karm suchych Premium Selection znajdziecie polskie ziemniaki. Ziemniaki są doskonałym źródłem wapnia, magnezu, potasu oraz fosforu. Dostarczają szereg drogocennych witamin takich jak: A, C oraz B1, B2 i B6, które zapewniają między innymi prawidłowy wygląd skóry. Zawierają również błonnik pokarmowy, który zwiększa efektywność procesów trawiennych. Wykazują działanie zapobiegające biegunkom i zaparciom. Ziemniaki to coraz częstszy składnik diet weterynaryjnych dla psów z chorą wątrobą oraz wrażliwym układem pokarmowym.

W recepturach karm suchych Premium Selection zdecydowaliśmy się zastąpić ryż i zboża droższymi ziemniakami. Nie tylko ze względu na wyżej wymienione wartości tego składnika, ale również z uwagi na najnowsze odkrycia naukowe dotyczące zawartości nieorganicznego arsenu w ryżu.

Według opinii Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem (IARC, ang. International Agency for Research on Cancer), arsen w formie nieorganicznej (obecnej np. w ryżu) wykazuje właściwości rakotwórcze (został zaklasyfikowany do grupy 1). Niekorzystne działanie arsenu zostało potwierdzone w wielu badaniach naukowych wykonanych przez University of Sheffield. Stwierdzono w nich, że arsen może być przyczyną rozwoju m.in. raka płuc, raka pęcherza moczowego i raka skóry, jak i również prowadzić do bezpłodności.

Arsen może być również obecny w innych komponentach szeroko stosowanych do produkcji karm dla zwierząt (m.in ryby morskie).

Udział procentowy mięsa w karmie suchej a procent białka surowego.

Decydując się na wysoką zawartość mięsa w karmie, należy mieć świadomość, że pies otrzyma dużą dawkę białka. Najbardziej wartościowe białko pozyskuje się z wołowiny lub wieprzowiny. Jest ono doskonale strawne, bogate we wszystkie najważniejsze aminokwasy - również egzogenne (np. lizyna, treonina, metionina, tryptofan). Karmy suche Premium Selection dla dorosłych psów zawierają od 26-29% surowego białka w przeliczeniu na suchą masę. Jest to wartość zgodna z Association of American Feed Control Officials (Amerykański Urząd ds Żywności dla zwierząt).

Wyższym poziomem białka (powyżej 30%) powinny charakteryzować się karmy rekomendowane dla szczeniąt, suk w okresie ciąży i laktacji oraz psów pracujących. Potrzebują one większego udziału białka w diecie z uwagi na intensywne procesy metaboliczne zachodzące w ich organizmach (faza szybkiego wzrostu, produkcja mleka, intensywny trening).

W żywieniu psów o standardowym poziomie aktywności powinny być stosowane karmy suche o odpowiednio dopasowanym do ich potrzeb poziomie białka. Zbyt wysoki poziom białka w karmie suchej może stać się powodem poważnych chorób, otyłości a nawet alergii pokarmowych.

Receptury karm suchych Premium Selection Countryside zostały stworzone przez specjalistów z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży zoologicznej. Formuły zostały opracowane w sposób optymalny i bezpieczny dla zdrowia każdego czworonoga, na każdym etapie życia. Optymalna ilość mięsa w poszczególnych recepturach karm Premium Selection gwarantuję nie tylko doskonałą strawność posiłków, ale również bezpieczny poziom wysoko strawnego białka pochodzącego z najlepszych pod względem jakości surowców mięsnych.

Monoproteinowa dieta psów młodych - niebezpieczny trend

Okres szczenięcy to kluczowy moment w życiu każdego psa. Optymalny wzrost i rozwój szczenięcia to gwarancja jego zdrowia w wieku dorosłym. Bardzo istotne w diecie psów młodych i rosnących jest odpowiednia podaż białka różnego pochodzenia.

Składowe białka, aminokwasy, są głównym elementem budowy wszystkich tkanek organizmu i wielu czynnych biologicznie związków. Jeden surowiec nie jest w stanie zagwarantować wystarczającej ilości niezbędnych aminokwasów. Dlatego, w celu prawidłowego zbilansowania diety psa, należy stosować różne produkty będące źródłem białka, w różnych proporcjach, różnego pochodzenia. Monoproteinowe karmy dla szczeniąt stanowią duże zagrożenie dla prawidłowo rozwijającego się młodego organizmu i może stanowić podstawę do pojawienia się m.in alergii pokarmowych w wieku dorosłym. Połączenie różnorodnych komponentów będących źródłami poszczególnych aminokwasów daje nam pewność, że dieta szczenięcia zawierać będzie białko prawidłowo zbilansowane zarówno ilościowo, jak i jakościowo.

Dlatego właśnie w karmach suchych Premium Selection Countryside zastosowaliśmy kilka rodzajów wysoko przyswajalnego białka różnego pochodzenia.

Witaminy w wysoko przyswajalnej formie otoczkowanej BEADLET

W produkcji naszych karm suchych zastosowaliśmy witaminy w najnowszej technologii czwartej generacji - w wysoko przyswajalnej, otoczkowanej postaci BEADLET. Witaminy w tej formie są osmotycznie uwalniane przez dyfuzję z otoczki dopiero w jelicie, jednocześnie nie wpływając negatywnie na absorpcję. Poziom absorpcji wynosi aż 99%. Dzięki formie otoczkowanej mamy pewność że witaminy mają wyższy stopień przyswajalności i nie powodują przy tym zaburzeń trawiennych.

Badania naukowe udowodniły, że otoczkowana forma witamin zwiększa efektywność wchłaniania mikroskładników i makroskładników dzięki czemu substancje odżywcze z karmy mogą być bardziej biodostępne dla organizmu psa. Wieloletnia współpraca z ekspertami w zakresie biotechnologicznej produkcji pozwoliła na zastosowanie otoczkowanej formy Beadlet w recepturach naszych karm suchych Premium Selection Countryside.

Czy bezzbożowa karma sucha musi zawierać taurynę?

Wszystkie receptury bezzbożowych karm suchych Premium Selection Countryside zawierają dodatek biodostępnej tauryny.

Tauryna jest aminokwasem, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie pracy serca oraz układu nerwowego, przez co jest  bardzo ważna w diecie psów.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), brak tauryny w karmach suchych skutkuje rozwojem kardiomiopatii rozstrzeniowej (DCM) oraz retinopatią prowadzącą do całkowitej ślepoty.

Karmy suche Premium Selection produkowane są na najwyższym poziomie gwarantującym bezpieczeństwo

Zakład produkcyjny, w którym produkowana jest nasza karma sucha posiada szereg najważniejszych, międzynarodowych certyfikatów bezpieczeństwa produkcji oraz zarządzania bezpieczeństwem żywności.

  • Norma BRC określa wymagania dotyczące produkcji, przetwarzania i pakowania. Jest wydawana przez bardzo restrykcyjną, globalną organizację British Retail Consortium.
  • IFS Food to międzynarodowy standard oceny zgodności produktów i procesów w odniesieniu do bezpieczeństwa i jakości żywności. IFS Food spełnia kryteria Globalnej Inicjatywa Bezpieczeństwa Żywności - GFSI. Białko wieprzowe, jak i inne dodatki wykorzystywane w naszych karmach są pozyskiwane, przechowywane i dostarczane według standardów ściśle określonych właśnie przez IFS

Gwarancję trwałości naszych karm suchych daje specjalistyczny system pakowania w atmosferze ochronnej.

Pozwala on uniknąć nadmiernej oksydacji tłuszczy i zachować niezmieniony smak oraz świeżość produktu. Opakowania karm suchych Premium Selection zostały zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymać wszystkie walory jak najdłużej, gwarantując smakowitość i aromatyczność karmy na długi czas.

Nasze karmy jak i inne produkty przez nas produkowane, przechowywujemy w magazynach spełniających restrykcyjne wymogi GMP+ FSA oraz ISO 2000.

Posiadamy certyfikat GMP+ FSA, który świadczy o tym, że spełniamy wszystkie wymagania i warunki w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa żywności.

Zgodność z wymaganiami standardu GMP+ potwierdziła niezależna Jednostka Certyfikujące TÜV SÜD

Nasz certyfikat GMP w zakresie:

Cieszymy się że jesteś z nami i wspierasz polskie marki!

Kupując karmy Premium Selection przyczyniasz się do rozwoju polskich marek, oraz krajowego rolnictwa. Owoce, warzywa jak i zioła wchodzące w skład naszych receptur są starannie wyselekcjonowane oraz dostarczone przez lokalnych rolników z najczystszych rejonów Polski.

mgr. inż. zootechnik Maciej Ziółkowski Project Manager marki Pokusa For Health

To może Cię zainteresować:

Jaka jest najlepsza wegańska karma dla psa?
Schipperke – opis i charakterystyka
Surowe jajko dla psa czy gotowane? Czy pies może jeść jajka?
Nagi pies meksykański – charakterystyka i opis rasy
Hokkaido – pierwotny pies z Japonii
Chart afgański – zdystansowany szlachcic czy wrażliwy olbrzym?
5/5 - (1 vote)
Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *