Kalkulator karmy dla psa

Kastracja / sterylizacja

Wpisz wagę

kg

Aktywność

Niska

0,5 - 1h dziennie

Średnia

1 - 3h dziennie

Wysoka

Powyżej 3h dziennie

Wiek

Szczeniak

Dorosły

Senior

Typ sylwetki

1

Wychudzony

2

Chudy

3

Idealny

4

Grubszy

5

Otyły

WYNIK:

Zapotrzebowanie kaloryczne:

kcal

Kalkulator karmy dla psa pomaga w prosty sposób wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne swojego psa. Został on opracowany na wytycznych FEDIAF, jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów karm i dotyczy zdrowych dorosłych psów.
Pamiętać należy o regularnej kontroli masy ciała psa i okresowych wizytach u lekarza weterynarii.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora karmy dla psa?

Pies od wielu lat uznawany jest wśród zwierząt domowych za najwierniejszego przyjaciela człowieka. Broni swojego pana oraz gospodarstwa domowego i chętnie towarzyszy ludziom w ciągu całego dnia. Dlatego warto zadbać, by nasz czworonożny pupil cieszył się zdrowiem i witalnością przez długie lata. A co za tym idzie, należycie prowadzić styl żywienia psa wg odpowiednio przygotowanej diety.

Kalkulator karmy dla psa to bardzo przyjemne i proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu można określić dzienne zapotrzebowanie psa na jedzenie i zadbać o odpowiedni sposób żywienia. Mając na uwadze różne potrzeby zwierząt, warto wcześniej przyjrzeć się zwyczajom i aktywności fizycznej, której się oddają w codzienności. A także, umieć określić wielkość i wagę swojego pupila. Nie bez znaczenia jest bowiem indywidualna budowa organizmu i zapotrzebowanie kaloryczne psa wymagane do pracy wszystkich narządów ciała w spoczynku i podczas ruchu.

Jak wiadomo, białka, tłuszcze i węglowodany zawierają różną ilość energii całkowitej. Dlatego niezwykle ważne jest racjonalne podejście do tematu żywienia swojego psa. Kurczowe trzymanie się skalkulowanej diety, może w pewnych momentach życia zwierzęcia, wymagać modyfikacji. Zmieniające się pory roku i większa lub mniejsza aktywność pupila, będą bowiem zmieniać rytm pracy całego ciała i wymuszać dbałość o to, ile karmy dla psa będzie dla niego dobre i nie spowoduje w danym okresie niekontrolowanej zmiany wagi.

Dzienna dawka karmy dla szczeniaka

O ile żywienie dorosłych psów, wydaje się być prostą czynnością, tak w przypadku karmienia szczeniaka powinno się mieć pewną wiedzę. Szybki przyrost szkieletu i masy mięśniowej u młodych psów, wymaga dostępu do dużej ilości zbilansowanego pożywienia. Uznaje się, że szczeniak potrzebuje dwa razy więcej kalorii na kilogram masy ciała niż dorosły pies. Aby w dorosłym życiu zwierze mogło cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, już we wczesnym stadium jego rozwoju, trzeba zadbać o dobrze ułożoną dietę, bogactwo minerałów i niezbędnych składników odżywczych.

Dbałość o odpowiednią jakość, ilość i częstotliwość podawania karmy, jest gwarancją harmonijnego rozwoju psa.