Kalkulator karmy dla psa

Kastracja / sterylizacja

Wpisz wagę

kg

Aktywność

Niska

0,5 - 1h dziennie

Średnia

1 - 3h dziennie

Wysoka

Powyżej 3h dziennie

Wiek

Szczeniak

Dorosły

Senior

Typ sylwetki

1

Wychudzony

2

Chudy

3

Idealny

4

Grubszy

5

Otyły

WYNIK:

Zapotrzebowanie kaloryczne:

kcal

Kalkulator karmy dla psa pomaga w prosty sposób wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne swojego psa. Został on opracowany na wytycznych FEDIAF, jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów karm i dotyczy zdrowych dorosłych psów.
Pamiętać należy o regularnej kontroli masy ciała psa i okresowych wizytach u lekarza weterynarii.

* Przy obliczaniu zapotrzebowania kalorycznego dla szczeniaka, wybór sylwetki nie ma wpływu na wynik uzyskany za pomocą kalkulatora. Kluczowe czynniki brane pod uwagę to wiek, waga, rasa, poziom aktywności oraz stan zdrowia szczeniaka. Sylwetka szczeniaka może być istotna dla oceny ogólnego stanu zdrowia i kondycji, ale nie ma bezpośredniego wpływu na ilość kalorii, jaką szczeniak powinien spożywać. Zaleca się podawanie specjalnych pełnoporcjowych karm dla szczeniąt, które dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora karmy dla psa?

Pies od wielu lat uznawany jest wśród zwierząt domowych za najwierniejszego przyjaciela człowieka. Broni swojego pana oraz gospodarstwa domowego i chętnie towarzyszy ludziom w ciągu całego dnia. Dlatego warto zadbać, by nasz czworonożny pupil cieszył się zdrowiem i witalnością przez długie lata. A co za tym idzie, należycie prowadzić styl żywienia psa wg odpowiednio przygotowanej diety.

Kalkulator karmy dla psa to bardzo przyjemne i proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu można określić dzienne zapotrzebowanie psa na jedzenie i zadbać o odpowiedni sposób żywienia. Mając na uwadze różne potrzeby zwierząt, warto wcześniej przyjrzeć się zwyczajom i aktywności fizycznej, której się oddają w codzienności. A także, umieć określić wielkość i wagę swojego pupila. Nie bez znaczenia jest bowiem indywidualna budowa organizmu i zapotrzebowanie kaloryczne psa wymagane do pracy wszystkich narządów ciała w spoczynku i podczas ruchu.

Jak wiadomo, białka, tłuszcze i węglowodany zawierają różną ilość energii całkowitej. Dlatego niezwykle ważne jest racjonalne podejście do tematu żywienia swojego psa. Kurczowe trzymanie się skalkulowanej diety, może w pewnych momentach życia zwierzęcia, wymagać modyfikacji. Zmieniające się pory roku i większa lub mniejsza aktywność pupila, będą bowiem zmieniać rytm pracy całego ciała i wymuszać dbałość o to, ile karmy dla psa będzie dla niego dobre i nie spowoduje w danym okresie niekontrolowanej zmiany wagi.

Dzienna dawka karmy dla szczeniaka

O ile żywienie dorosłych psów, wydaje się być prostą czynnością, tak w przypadku karmienia szczeniaka powinno się mieć pewną wiedzę. Szybki przyrost szkieletu i masy mięśniowej u młodych psów, wymaga dostępu do dużej ilości zbilansowanego pożywienia. Uznaje się, że szczeniak potrzebuje dwa razy więcej kalorii na kilogram masy ciała niż dorosły pies. Aby w dorosłym życiu zwierze mogło cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, już we wczesnym stadium jego rozwoju, trzeba zadbać o dobrze ułożoną dietę, bogactwo minerałów i niezbędnych składników odżywczych.

Dbałość o odpowiednią jakość, ilość i częstotliwość podawania karmy, jest gwarancją harmonijnego rozwoju psa.