Jak powinna wyglądać dieta psa podczas wspólnego podróżowania?

Podróżowanie z psem to świetny sposób na zacieśnianie więzi ze swoim pupilem. Zwiedzanie świata z ukochanym czworonogiem jest bardzo ciekawą formą spędzania czasu, jednak warto pamiętać o tym, że może być ono wymagające dla zwierzęcia. Aby zatroszczyć się o jego bezpieczeństwo, warto zadbać o odpowiednie żywienie.

 

Dieta psów w podróży - o czym pamiętać?

Podczas podróżowania i dużej aktywności fizycznej pies ma znacznie większe zapotrzebowanie żywieniowe niż podczas siedzenia w domu. Aby dostarczyć mu niezbędnej energii, trzeba zadbać o zakup relatywnie dużej ilości pożywienia. Pamiętaj o tym, że więcej wysiłku to więcej spalanej energii, a więc większe zapotrzebowanie energetyczne

Wielu właścicieli zwierząt o tym jednak zapomina, co sprawia, że ich zwierzęta są zmęczone i mało energiczne podczas podróży. Kluczową rolę w żywieniu psa powinna odgrywać karma. Ważne jest jednak, aby współgrała ona z organizmem czworonoga. Duża liczba składników odżywczych może być zaletą karmy, jednak nie wszystkie produkty sprawdzają się tak samo dobrze u każdej rasy. Dlatego też warto zadbać o to, aby karmy dla psów były dobrze przyswajalne. 

Ile powinien jeść pies podczas podróży?

Organizm psów działa analogicznie jak organizm ludzi. Im więcej zwierzę się rusza, tym więcej pożywienia powinno spożyć. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wystarczy zjeść cokolwiek. Jedzenie dla pupila powinno być jak najbardziej odżywcze, aby zapewnić mu niezbędny zastrzyk energii. Równocześnie warto wystrzegać się dużych i obfitych posiłków, albowiem obciążają one układ trawienny. 

Zamiast nich lepiej postawić na więcej, ale mniejszych przysmaków. Jednoznaczne oszacowanie, o ile trzeba zwiększyć ilość karmy podawanej swojemu pupilowi, jest jednak niemożliwe. Jedni rekomendują zwiększanie dziennej dawki o zaledwie 5%, podczas gdy drudzy sądzą, że pies powinien podczas podróży jeść o 15% więcej niż zazwyczaj. Dokładne zapotrzebowanie kaloryczne pupila zależy nie tylko od jego wieku, ale również od intensywności wysiłku czy ogólnej kondycji zdrowotnej zwierzęcia. 

Karmienie psa podczas podróży - najważniejsze informacje

Właściciele psów podczas podróży ze swoim pupilem powinni pamiętać przede wszystkim o odpowiednim porcjowaniu posiłków. Większość osób decyduje się na pakowanie każdej porcji w osobny woreczek. Taka strategia sprawi, że podczas wędrówki będziesz miał od razu odmierzoną odpowiednią ilość karmy. Jeśli z kolei cenisz sobie ekologiczne rozwiązania i nie chcesz marnować w nadmiernej ilości woreczków, to dobrą opcją może być przesypanie karmy do jednego dużego worka oraz korzystanie z miarki, która ułatwi odmierzanie odpowiedniej ilości pożywienia. 

Co prawda, metoda ta może być lekko niedokładna, ale umożliwia proste zwiększanie ilości spożywanego pożywienia przez psy w trakcie wędrówek. Dlatego też decyduje się na nią wiele osób. Pamiętaj równocześnie, że aby uniknąć skrętu żołądka, pies powinien odpocząć chwilę przed posiłkiem oraz godzinę do dwóch po zjedzeniu. Jest to bardzo ważna zasada wędrówek z psami, ponieważ nie wolno maszerować z pełnym brzuchem!

Artykuł sponsorowany

To może Cię zainteresować:

Hokkaido – pierwotny pies z Japonii
Bearded collie – co kryje się pod taką ilością sierści?
Chów wsobny – co to jest i na czym polega?
Posokowiec bawarski – co powinieneś o nim wiedzieć? Niemiecki pies myśliwy- RankingKarm.pl- opis rasy psów 
Czy to prawda, że psy widzą duchy?
Owczarek podhalański – olbrzym z polskich gór
Oceń tą stronę
Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *