Imiona dla psa i suczki – RankingKarm.pl – jakie nazwać swoje zwierzę? Alfabetyczny spis imion dla suczek i psów

Wybór imienia dla psa to ważne zadanie, które może wpłynąć na relację między właścicielem a pupilem. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z energicznym szczeniakiem, czy spokojną starszą suczką, odpowiednie imię jest kluczowe. Dobre imiona dla psa powinny być nie tylko łatwe do wymówienia, ale także odzwierciedlać charakter i osobowość naszego czworonoga. W szczególności, imiona dla suczek mogą podkreślać ich delikatność, elegancję lub wręcz przeciwnie – energię i żywiołowość. Wybierając imiona dla naszych psich towarzyszy, warto zastanowić się nad różnymi aspektami, które mogą pomóc w podjęciu tej decyzji. W końcu imię dla naszego pupila to coś, co będziemy powtarzać wielokrotnie każdego dnia.

 

Jak nazwać psa? Oryginalne imiona dla psa. Idealne imię dla czworonoga

Imię psa powinno być łatwe do zapamiętania, dźwięczne i symboliczne, ale tak naprawdę w dzisiejszych czasach nie warto stawiać granic! Zefir, Daisy, Nero czy Cezar  - wybierz imię takie, które najbardziej Ci się podoba. 

Imiona dla suczek i samców są niezwykle różnorodne, co dla niektórych osób może być utrudnieniem. Istotne jest to, aby nie wstydzić się swojego wyboru podczas spaceru. Bywa tak, że wybieramy imię o humorystycznym charakterze, jednak mamy opory przed tym, aby zdradzić je otoczeniu. Śmieszne imiona dla psów zarezerwowane są przede wszystkim dla ludzi z dystansem, którzy nie będą czuć zażenowania w miejscach publicznych. Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest nadawanie zwierzętom imion ludzkich. Nie jest to zbyt dobrym pomysłem. Część osób, które spotkamy na swojej drodze, nie będzie miało z tym problemu, jednak wielu znajomych może poczuć się urażonych. Z drugiej strony, niektórzy uważają, że pies to członek rodziny, a więc imię "ludzkie" nie jest naruszeniem dobrych obyczajów. Wybór należy do Ciebie, jednak miej świadomość, że ludzie mają różne poglądy na ten temat, a my możemy się z nimi utożsamiać lub nie. 

1. Długość imienia dla psa - wybór imienia dla zwierzaka. Najlepsze imię dla psa 

Najpopularniejsze imiona dla psa są krótkie (zwykle dwu/trzy sylabowe). Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wygodnie je stosować. Szybkie przywołanie zwierzęcia nie będzie stanowić żadnego problemu. Zbyt długie imię nie jest praktyczne. Większość osób stosuje na co dzień zdrobnienia, przez co zwierzę przyzwyczajane jest do dwóch różnych imion. Na pewno spotkałeś/aś się z tym, że na Fantę mówiono "Fancia", a na Dropsa "Dropsik". Warto więc wiedzieć, że jedno imię będzie miało wiele twarzy. 

2. Imię brzmiące niczym komenda - wybór imienia dla psa, angielskie imiona dla psa

Wybrałeś ładne imię dla psa, jednak brzmi ono niczym komenda. Lepiej szukaj dalej! Zwierzak przyzwyczai się do swojego imienia, jednak proces szkolenia będzie trudny. Wielu nazw komend nie zostanie przyswojonych. Takiego dylematu nie mają ci, którzy nie zamierzają szkolić swojego pupila. Zaleca się jednak unikanie imion brzmiących podobnie do słów m.in. siad, leżeć, łapa, stop, trop. Nigdy nie wiadomo, czy w przyszłości nie będziemy chcieli nauczyć ich zwierzaka, a kluczem do sukcesu jest, aby zwierzę reagowało na swoje imię oraz komendy. 

3. Imię z dźwięcznymi głoskami - jakie imię wybrać? Alfabetyczny spis imion dla suczek i psów

Najpopularniejsze imiona dla psów zwykle posiadają dźwięczne głoski, ponieważ zwierzak może znacznie szybciej się ich nauczyć. Ponadto, takie nazwy zwracają uwagę czworonoga, czego nie można powiedzieć o wszystkich imionach np. Saba czy Gracja. Istotne jest, aby wymowa była płynna i nieco melodyjna. Nawet krótkie imiona z twardymi głoskami będą trudne w zapamiętaniu, co jest najlepszym przykładem na to, że mała liczba sylab to nie wszystko.

4. Unikatowe imię dla psa - słodkie imiona, gdy chcemy być oryginalni 

Oryginalne imiona dla psów to najlepszy wybór, jeśli chcemy wychodzić ze zwierzakiem na spacery lub mamy zamiar wypuszczać go "w terenie", aby się wybiegał. Wybierając imię oklepane, które jest wybierane przez wiele osób musimy liczyć się z tym, że w okolicy znajdziemy przynajmniej kilka czworonogów, które zareagują na nasze wołanie. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy przebywamy poza domem. Jeśli sąsiad mieszkający na działce obok ma psa "Kropka", to lepiej zrezygnować z tego imienia i poszukać innych popularnych imion. 

5. Kilka wersji imion dla suczek i samców - jak zwierzę powinno reagować na swoje imię?

W początkowym okresie życia warto trzymać się jednego imienia, gdyż w innym przypadku zwierzak będzie miał problem z jego przyswojeniem. Zachęcamy, aby przed przygarnięciem pupila dowiedzieć się, jak wychować szczeniaka. Niektóre osoby pragną jednak, aby imię miało kilka wersji - stosowane na co dzień, podczas pieszczot i czułości, czy też w czasie, gdy jest niegrzeczny. W momencie, gdy pies nabroi i usłyszy swoją poważną wersję imienia będzie wiedział, że zrobił coś nie tak. Oczywiście nie należy oczekiwać, że już od pierwszych miesięcy życia zwierzę będzie tego świadome. Czasami potrzeba kilku miesięcy, aby nauczyć go właściwego reagowania.

6. Imię pasujące do psa - jakie wybrać imię dla psa i suczki? 

Imię powinno być dopasowane do charakteru psa. Zupełnie inaczej nazywamy typowych kanapowców, którzy czas spędzają głównie na spaniu i odpoczywaniu. Imię dla małego pieska zwykle podkreśla jego urok, jednak nie zapominajmy, że nawet najsłodszy szczeniaczek kiedyś dorośnie. Warto więc uwzględnić wielkość i wagę, jaką może osiągnąć w niedalekiej przyszłości. Imię dla owczarka niemieckiego często uwydatnia najważniejsze cechy charakteru, czyli inteligencję, spryt, odwagę. Czasami jednak nie wiemy, jaką osobowość ma piesek (np. kundelek), a więc warto dopasować imię do wyglądu fizycznego. Poszukiwanie idealnego imienia dla psa nie jest łatwe, ale sprawia ogromną przyjemność. 

Jakich imion unikać spośród popularnych imion dla psów? 

najpopularniejsze imiona dla psa

Fajne imię dla psa nie powinno być kontrowersyjne. Istotne jest, aby nie budziło ono sprzecznych emocji. Pamiętajmy, że zwierzę będzie miało kontakt z innymi ludźmi, których poglądów nie znamy. Wybór imienia powinien być przemyślany, tak, aby nie zawierał żadnych wulgaryzmów, czy słów skrajnych społecznie. 

Jak nauczyć psa imienia? Imiona dla psa samca

Znalazłeś ładne imiona dla psów, jednak nie masz pojęcia, od czego zacząć proces nauki? Niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że szczeniak nie potrzebuje zwykle zbyt dużej ilości czasu, aby zrozumieć, kiedy reagować. Oczywiście jest to kwestia indywidualna, ponieważ każde zwierzę jest inne. Jeśli zdecydowałeś już, jak nazwać psa suczkę lub samca, to pamiętaj, aby naukę rozpocząć w odpowiednim momencie. Przede wszystkim imię musi kojarzyć się czworonogowi z czymś pozytywnym. Najlepiej wypowiadać go w momencie karmienia, zabawy, spaceru itd. Z pewnością nie należy uczyć czworonoga w momencie, gdy ganimy go za złe zachowanie. Pupil wykazał zainteresowanie wypowiadanym przez Ciebie imieniem? Warto wręczyć mu smakołyk, dzięki któremu osiągnięcie oczekiwanych rezultatów stanie się łatwiejsze.

Czy psu można zmienić imię?

oryginalne imiona dla psów

Wybór imienia dla twojego psa może być trudny. Co w przypadku, gdy adoptujemy psa ze schroniska i chcemy mu nadać inne imię, a on nie jest już szczeniakiem? To częsty problem osób, które zdecydowały się zaadoptować zwierzę ze schroniska. W takiej sytuacji proces nauki imienia należy rozpocząć od początku. Nie można przewidzieć, jak długo będzie on trwał. Ważne jest to, aby wykazać się sporą cierpliwością oraz zrozumieniem. Jeśli zwierzę przez kilka lat było przyzwyczajone do innego imienia, to ciężko będzie mu zrozumieć, że nowi właściciele zwracają się do niego inaczej. Postępujmy tak samo, jak w przypadku szczeniaków. Niech nowe imię kojarzy się czworonogowi wyłącznie pozytywnie. Nie zapomnijmy również o smacznych nagrodach, które będą stanowić motywację do nauki.

Pies nie reaguje na imię - co robić?

Może zdarzyć się tak, że nauka imienia będzie przebiegać wyjątkowo opornie. Nie ma znaczenia, czy wybrałeś imię dla małego psa, czy imię dla dużego psa. Musisz wykazać się cierpliwością i zaangażowaniem. Przede wszystkim nauczyć się nawiązywać ze zwierzęciem kontakt wzrokowy. Dzięki temu podczas wypowiadania imienia zwierzę będzie szukało kontaktu z Tobą, nawet jeśli nie będziesz na nie patrzeć. Jak już wspomniano, bardzo ważną rolę odgrywają smakołyki, a więc warto mieć je przy sobie. Należy trenować każdego dnia po kilkanaście minut. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć psa imienia kilka razy dziennie (sesja nie powinna jednak być dłuższa niż 10-15 minut).

jak nazwać psa

Fajne imiona dla psa - sprawdź nasze propozycje! Alfabetyczny spis imion - przykłady

Chcesz znaleźć ciekawe imię dla labradora? A może interesuje Cię proste i zapadające w pamięć imię dla jamnika? Koniecznie sprawdź nasze propozycje, dzięki którym podjęcie trafnej decyzji nie będzie żadnym wyzwaniem. Warto wspomnieć, że nie musimy ograniczać się jedynie do imion w języku polskim. Możliwości są niemal nieograniczone, a więc wszystko zależy od naszej kreatywności!

1. Imiona dla psa na B:

Bary,  Boss, Brytan, Brutus, 

2. Imiona dla psa na D: 

Dino, Dexter, Dropka, Demon

Imiona dla psa na H:

Hektor, Herkules, Heidi, Hugo

Imiona dla psa na A:

Ares, Aria, Azor, Aleks

Inne imiona dla pupila:

Luna, Reksio, Piorun, Nela, Figa, Pluto, Snoopy, Karmel, Greta, Goliat, Lola, Miki, Lara, Kik, Fiona, Nikita, Scooby, Tara, Kajtek, Figiel, Fela, Kira, Fafik, Pimpek, Colo, Koki, Giga, Figaro, Wafel, Reks, Fokus, Lili, Astro, Szarik, Koda, Fifi, Gucia, Marley

Jakie imię dla psa wybrać? Imiona na obrożach dla psów 

Wybór imienia dla psa to wyjątkowy moment, który pozwala nam wyrazić naszą kreatywność i osobiste upodobania. Nie ma ścisłych reguł dotyczących tego, jakie imiona dla psa są odpowiednie – najważniejsze, abyśmy wybrali takie, które nam się podobają i które będą nam sprawiały radość podczas codziennego używania. W końcu to my najlepiej znamy naszego pupila i to my będziemy spędzać z nim najwięcej czasu. Dlatego, niezależnie od tego, czy preferujemy imiona klasyczne, zabawne, czy też bardziej nietypowe, warto postawić na te, które wywołują uśmiech na naszej twarzy i oddają charakter naszego czworonoga. Wybierając imię dla naszego psa, kierujmy się przede wszystkim naszymi własnymi upodobaniami i sercem – to najlepszy przepis na idealne imię dla naszego wiernego towarzysza.

To może Cię zainteresować:

Najlepsze psy dla dzieci – łagodne rasy psów
Psy z niebieskimi oczami – lista ras
Chów wsobny – co to jest i na czym polega?
Jak się liczy wiek psa? Ile żyją psy?
Adopcja psa ze schroniska – porady i najważniejsze informacje
Zabawy węchowe dla psa – czyli jak dobrze spędzić czas z czworonogiem
5/5 - (10 votes)

Autor

Jestem lekarką weterynarii, która od wielu lat interesuje się poszerzaniem swojej wiedzy na temat ras psów i kotów oraz ich predyspozycji do wielu schorzeń wynikających z hodowli. Temat żywienia zwierząt jest nieodłącznym elementem mojej codziennej pracy. Prywatnie jestem właścicielką królika Dextera oraz owczarka szwajcarskiego o imieniu Brego.

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *