Tabletka na kleszcze dla kota – łatwo przyswajalny środek przeciwkleszczowy

Choć na rynku preparatów przeciwko pasożytom zewnętrznym roi się od różnych rozwiązań, tabletki na pchły i kleszcze dla kota są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Mimo tego już cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony opiekunów ze względu na wygodę stosowania i łatwą przyswajalność. Jak działa tabletka na kleszcze dla kota? Co warto o niej wiedzieć przed zakupem?

 

Tabletki na kleszcze dla kota - sposób działania

Tabletki na kleszcze dla kota, podobnie jak wszystkie lekarstwa doustne, działają na zasadzie wchłaniania substancji czynnych bezpośrednio z przewodu pokarmowego do krwiobiegu kota. Po połknięciu tabletki przez czworonoga substancja czynna uwalnia się do krwi, w wyniku czego gdy tylko pasożyt rozpoczyna żerowanie na zwierzęciu pobiera on dawkę trucizny paraliżującej jego układ nerwowy i doprowadzającej do śmierci.

W odróżnieniu od obroży czy kropli, w przypadku tabletki przeciw kleszczom dla kota, kleszcz musi rozpocząć żerowanie, by wejść w kontakt z trucizną, ponieważ substancja czynna znajduje się we krwi, a nie w warstwie skórnej.

Czy tabletka przeciw kleszczom dla kota jest skuteczna i bezpieczna?

Uważa się, że tabletki na kleszcze są najlepszą formą zabezpieczenia kotów przed pasożytami zewnętrznymi. Cechują się bardzo wysoką skutecznością, a co więcej - są bardzo dobrze przebadane i całkowicie bezpieczne dla kotów. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu wyłącznie czystej, aktywnej formy substancji aktywnej w tabletkach dla kotów AdTab, redukuje się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i zmniejsza obciążenie dla organizmu, dzięki wyższej skuteczności czy takiej samej dawce leku. 

Czemu warto wybrać tabletki dla kotów na kleszcze?

Wszyscy wiemy, jak wrażliwe potrafią być koty. Dla wielu mruczków nawet niewielka zmiana może powodować stres, który momentalnie wpływa na ich stan zdrowia. Są koty, które bardzo źle znoszą konieczność noszenia obroży, a aplikacja kropli na kark jest dla nich dużym dyskomfortem. Właśnie dla takich wrażliwych zwierzaków z różnymi problemami sensorycznymi doskonałym rozwiązaniem jest tabletka na kleszcze dla kotów.

Na rynku dostępne są tabletki zawierające odpowiednie dodatki smakowe, dzięki którym podanie preparatu na kleszcze jest łatwe i przyjemne. Podczas testów smaku tabletki AdTab dla kota, wszystkie z przebadanych zwierząt chętnie zjadły tabletkę, bez konieczności podawania jej siłą czy podstępem. Atrakcyjny, waniliowy smak i aromat sprawiają, że mruczki traktują tabletkę niczym najlepszy przysmak.

To może Cię zainteresować:

Jak wybrać karmę weterynaryjną dla kota?
Cukrzyca u kota – wszystko co powinieneś wiedzieć
Koci trądzik – rozpoznanie i leczenie
Odrobaczanie kota – jak i kiedy to robić?
Tęgoryjec u kota – profilaktyka i odrobaczanie kota
Szkocki zwisłouchy – charakterystka i opis rasy
Oceń tą stronę
Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *