Podgrzewana miska dla psa – czy warto? Jaką wybrać?

Podobnie jak człowiek, tak i pies jest zimą dużo bardziej narażony na wychłodzenie. Dlatego szczególnie w tym okresie warto zastanowić się nad formą podawania pokarmów oraz wody naszemu pupilowi. Przyjmuje się, że w okresie zimowym pies powinien otrzymywać o co najmniej jeden posiłek więcej, niż w sezonie letnim oraz spożywać wodę o temperaturze wynoszącej około 30°C. Podgrzewana miska na wodę dla psa to produkt, pozwalający utrzymać odpowiednią temperaturę przyjmowanego płynu, nawet jeśli psie legowisko czy buda, znajdują się w miejscu, w którym ciężko utrzymać temperaturę pokojową.

Gorąca herbata, kakao czy po prostu gorąca woda z cytryną i imbirem...spożywanie ciepłych napojów, jest jednym z kluczowych czynników pozwalających nie wychłodzić organizmu w okresie zimowym. Czy więc woda spożywana w tym czasie przez psa powinna być również podgrzewana?

 

Pies powinien mieć dostęp do ciepłej wody w okresie zimowym

Okazuje się, że jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić naszemu pupilowi stałej temperatury pokojowej w trakcie zimy, należy chociaż zadbać, o odpowiednią temperaturę podawanej wody. Miejmy również na uwadze, że w chłodnych pomieszczeniach, temperatura podawanej wody również szybko się obniży. Sytuacja jest jeszcze gorsza, jeśli nasz pupil posiada własną budę, która umiejscowiona jest na zewnątrz.

Stanowczo nie zachęcamy, do długotrwałego przetrzymywania naszego pupila poza domem, szczególnie w zimniejszej porze roku. Wiemy jednak, że pomimo wszystko, wiele psów przebywa cały dzień w ogrodzie, garażu czy zakładzie pracy właściciela, mając w tym czasie styczność z chłodem i zimnem, a nieraz także z deszczem czy śniegiem. W takich warunkach bardzo łatwo o wychłodzenie organizmu dlatego tak ważne jest, aby nasz podopieczny miał stały dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze. Nie powinna być ona ani zbyt ciepła, ani zbyt zimna, przyjmuje się, że najlepiej, aby jej temperatura wynosiła od 28 do 32 stopni Celsjusza. Podgrzewana miska dla psa posiada wbudowany termostat, pozwalający utrzymać odpowiednią temperaturę wody. Na rynku znajdziemy również miski grzewcze do pokarmu dla psa, produkt ten działa na podobnej zasadzie, co miska do podgrzewania wody, z tym jednak wyjątkiem, że podgrzewany jest pokarm.

Czy warto kupić miskę dla psa z podgrzewaczem?

Miski z podgrzewaczem to zdecydowanie produkty godne uwagi. Jeśli zależy nam na zdrowiu i dobrej kondycji naszego pupila, warto rozważyć zakup tego rodzaju produktu. Wśród setek dostępnych produktów, znajdziemy zarówno miski z podgrzewaczem na baterie, jak i te działające przy pomocy zasilacza. O ile zaletą tych pierwszych jest brak okablowania, to pod względem odporności na niskie temperatury wypadają one gorzej niż te zasilane prądem z gniazdka. Pamiętajmy, że baterie rozładowują się dużo szybciej w niższych temperaturach, dlatego jeśli mamy zamiar umieścić miskę w bardzo chłodnym miejscu, najlepiej od razu zaopatrzyć się w ładowarkę i zestaw akumulatorków.

Ranking najlepszych karm dla psów
- sprawdź już teraz!

To może Cię zainteresować:

Socjalizacja psa – jak oduczyć psa agresji wobec innych psów?
Zabawy węchowe dla psa – czyli jak dobrze spędzić czas z czworonogiem
Foksterier – czy to terier dla Ciebie?
Shiba inu – mały pies z wielkim sercem
Jakie przysmaki dla psa wybrać?
Zapalenie dziąseł u psa – jak je leczyć i czym się objawia?
5/5 - (10 votes)

Autor

Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *