Darmowe chipowanie kotów i psóww 2024 roku

Wiele osób ma w zwyczaju zastanawiać się kilka razy zanim podejmie jakąś decyzję. Istnieje wiele plusów jak i minusów takiego zachowania, aczkolwiek w przypadku kiedy chcemy podjąć decyzję o zaczipowaniu swojego zwierzaka nie powinniśmy zwlekać ani minuty. Taka czynność może uchronić naszego psa czy kotka przed zagubienim i nie planowaną zmianą właściciela, czy pobytem w schronisku. Jeżeli nasz zwierzak się zgubi lub nam ucieknie podczas spaceru, a ktoś go znajdzie, to dzięki chipowi będzie możliwość stosunkowo szybkiego odnalezienia jego właściciela.

 

Chip pomocny podczas zagubienia naszego pupila

Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy możemy znaleźć ogłoszenie o zaginionych zwierzakach czy to na portalach internetowych, czy w gabinetach weterynaryjnych, czy chociażby papierowe ogłoszenia na słupach informacyjnych, które znajdują się w każdym mieście w wielu dzielnicach. Takie działanie jednak nie zawsze przynoszą sukces, ponieważ istnieją osoby które nie zwracają uwagi na takie ogłoszenia, jeżeli wasz pupil znajdzie się w rękach takiej osoby, niestety ale może zostać przez was już nigdy nie odnaleziony. Jednak w momencie kiedy okazuje się że pies posiada chip, to lekarz weterynarii jest w stanie sprawdzić dane właściciela danego zwierzaka i poinformować go o jego odnalezieniu.

Darmowe chipowanie psa, darmowe chipowanie kota

Warto skorzystać z możliwości zaczipowania swojego pupila szczególnie w momencie, kiedy taka usługa jest zupełnie darmowa. Darmowe czipowanie zwierząt odbywa się w mnie w wielu miastach, aby umożliwić jak najbezpieczniejszy powrót do domu zagubionym zwierzętom, a dodatkowo dzięki takim działaniom zapobiegać szerzącej się bezdomności zwierząt, która jest niezwykle przerażająca szczególnie w okresie wakacyjnym.

Na czym właściwie polega zabieg czipowania zwierząt?

W momencie, kiedy decydujemy się na taki zabieg, pod skórą naszego kota czy psa zostaje umieszczony mikro chip, w którym zapisany jest unikalny piętnastocyfrowy numer. Dzięki temu, że jest on unikalny nie ma możliwości, że dwa różne zwierzaki będą identyfikowane pod jednym numerem. Dzięki temu, że numer jest unikalny i możemy go zarejestrować ze swoimi danymi, to szansa na odnalezienie naszego zwierzaka bardzo się zwiększa. Czip dodatkowo pozwala na identyfikację naszego zwierzęcia podczas podróży zagranicznych, gdzie sprawdzany jest jego paszport. Narzędzie do odczytywania numer czip posiadają lekarze weterynarii, a także znajduje się ono w wielu schroniskach. I nie ma obawy przed wykonaniem takiego zabiegu, ponieważ wygląda jak podanie zwykłego zastrzyku i nie jest bolesne.

Należy pamiętać, że zabieg czipowania niezwykle ułatwia pracę schroniskom, a także dzięki takiemu zabiegowi skutecznie możemy zapobiegać ciągle wzrastającej bezdomności zwierząt. W momencie kiedy nasz kot czy pies posiada czip, raczej nie istnieje ryzyko, że zostanie on zwierzęce bezdomnym. Dodatkowo bardzo częstym zabiegiem jest identyfikowania zwierząt za pomocą numeru czip w momencie przekraczania granic. Numer czip możemy znaleźć w książeczce zdrowia oraz w paszporcie kota czy psa. Naprawdę jest to zabieg, który pozwala uratować życie wielu zwierzakom.

Darmowe czipowanie zwierząt

Darmowe czipowanie zwierząt jest akcją niezwykle potrzebną w obecnych czasach, ponieważ niewiele osób stać na podstawowe zakupy, a co dopiero żeby wydać sporo pieniędzy na zabieg, który nie jest koniecznością, ani zabiegiem bezpośrednio ratującym życie. Dzięki zaangażowaniu wielu osób takie akcje mogą powstawać, a dzięki nim zwiększamy bezpieczeństwo zwierząt domowych. Darmowe czipowanie 2022 jest akcją, która jest prowadzona przez Biuro Ochrony Środowiska, z takiej oferty można skorzystać do końca tego roku, a dodatkowo Biuro Ochrony Środowiska zadbało o to, aby kompleksowo zadbać o eliminację bezdomności zwierząt w Polsce i zaproponowało także możliwość skorzystania z darmowej kastracji, która w całości opłacona zostaje przez środki Biura Ochrony Środowiska, a właściciel zwierzaka nie ponosi bezpośrednio żadnych kosztów. W przypadku kastracji opłacana jest wizyta kwalifikująca do kastracji, całkowite badanie kliniczne oraz wszelkie leki jakie będą miały być podane, sam zabieg kastracji oraz kontrola i ściągnięcie szwów. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie dla wszystkich właścicieli. Jednakże aby móc skorzystać z darmowej akcji czipowania kota czy psa należy spełnić kilka kryteriów. Przede wszystkim kot czy pies musi mieć ukończony minimum dwunasty tydzień życia, oraz posiadać książeczkę zdrowia lub paszport. Natomiast właściciel jest zobowiązany do okazania dowodu tożsamości oraz wypełnienia stosownego formularz. Uprzedzając wszelkie wątpliwości cała procedura nie zajmuje zbyt wiele czasu i jest bardzo prosta do wykonania.

Warto wspomnieć że niestety wszystkie nie wszystkie przychodnie weterynaryjne biorą udział w takiej akcji, natomiast informacje na temat tego, w których lecznicach można skorzystać z takiej usługi widnieją na wielu stronach internetowych danych miast. Więcej informacji na temat takich akcji często można znaleźć w urzędach miasta lub gminy.

Zwierzak już zaczipowany, co dalej?

Niezwykle ważne jest aby pamiętać o tym, aby przy każdej zmianie miejsca zamieszkania, numeru telefonu czy też danych osobowych aktualizować je w bazie danych, w której zarejestrowany jest nasz zwierzak, aby dane były cały czas aktualne, a zwierzak bezpiecznie mógł być identyfikowany i spokojnie mógł wrócić do swojego właściciela w przypadku zagubienia. W przypadku wielu miast, aby skorzystać z darmowej kastracji naszego zwierzaka konieczne jest uprzednie jego zaczipowanie.

Na samym zabiegu zaczipowania niestety się jeszcze nie kończy. Aby wszystkie dane mogły znaleźć się w międzynarodowej bazie konieczne jest zarejestrowanie kota czy psa w bazie Safe Animals, do której dostęp ma każda lecznica weterynaryjna oraz schronisko, gdzie po znalezieniu naszego zwierzaka będą mogli bezpośrednio się z nami skontaktować.

Zabieg czipowania

Właściciele zwierząt pomimo wszystko nie powinni obawiać się samego zabiegu, ponieważ jest on bezbolesny, wykonuje się go raz w życiu, mikroprocesor jest bardzo malutki i sterylny i w zupełności nie będzie powodował żadnego dyskomfortu u naszego pupila. Taki mikroprocesor zazwyczaj umieszcza się w okolicy lewej łopatki zwierzaka.

W momencie kiedy mamy możliwość skorzystania z zabiegu darmowego czipowania powinniśmy z tego skorzystać, ponieważ zapewniamy bezpieczeństwo członkowie naszej rodziny. Bez względu na to czy zabieramy naszego zwierzaka na długie spacery, czy zabieramy go ze sobą na wakacje za granicę powinniśmy mieć taką pewność i komfort, że pomimo tego, gdzie będziemy, a ktoś znajdzie naszego zwierzaka będzie miał możliwość kontaktu właśnie z nami, że znalazł naszego psa czy kotka i gdzie możemy go odebrać. Jeżeli istnieje taka możliwość i to zupełnie za darmo to skorzystajmy z tego przywileju i zapewnijmy sobie spokojną głowę i bezpieczeństwo naszego kota czy psa.

To może Cię zainteresować:

Karmy hipoalergiczne Premium Selection Countryside – recenzja
Jaką miskę dla psa wybrać?
Gryfonik belgijski – Gremlin w psiej skórze 
Norsk lundehund – doświadczony myśliwy z niezwykłą anatomią
Harrier – pies dla aktywnych
Husky syberyjski – czy nadajesz się na jego towarzysza?
5/5 - (10 votes)
Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *