Kalkulator karmy dla psa – dawkowanie karmy, tabela

Pies od wielu lat uznawany jest wśród zwierząt domowych za najwierniejszego przyjaciela człowieka. Broni swojego pana oraz gospodarstwa domowego i chętnie towarzyszy ludziom w ciągu całego dnia. Dlatego warto zadbać, by nasz czworonożny pupil cieszył się zdrowiem i witalnością przez długie lata. A co za tym idzie, należycie prowadzić styl żywienia psa wg odpowiednio przygotowanej diety.


Zobacz ranking

Ile karmy dla psa? Tabela:

 

WAGA PSA PRZEWIDYWANA DAWKA KARMY DLA PSA
KG Małe rasy
(do 5 kg)
Średnio małe rasy
(do 10 kg)
Średnie rasy
(do 20 kg)
Średnio duże rasy
(do 30 kg)
2 kg 80 g 80 g 80 g 80 g
5 kg 80 g 120 g 150 g 150 g
10 kg 150 g 210 g 270 g
15 kg 300 g 300 g
20 kg 240 g 360 g
25 kg 330 g
30 kg 320 g

Dawkowanie karmy dla psa – kalkulator

Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora karmy dla psa. Poniżej znajduje się instrukcja w jaki sposób z niego skorzystać:
KLIKNIJ TUTAJ ABY WEJŚĆ W KALKULATOR

Następnie kliknij na ikonkę psa:
kalkulator karmy dla psa

Uzupełnij dane:
dawkowanie karmy psu
1 – Wiek psa
2 – Aktywność psa
3 – Waga psa
4 – Rekomendowana dzienna porcja w kcal

Kalkulator karmy dla psa to bardzo przyjemne i proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu można określić dzienne zapotrzebowanie psa na jedzenie i zadbać o odpowiedni sposób żywienia. Mając na uwadze różne potrzeby zwierząt, warto wcześniej przyjrzeć się zwyczajom i aktywności fizycznej, której się oddają w codzienności. A także, umieć określić wielkość i wagę swojego pupila. Nie bez znaczenia jest bowiem indywidualna budowa organizmu i zapotrzebowanie kaloryczne psa wymagane do pracy wszystkich narządów ciała w spoczynku i podczas ruchu.

Jak wiadomo, białka, tłuszcze i węglowodany zawierają różną ilość energii całkowitej. Dlatego niezwykle ważne jest racjonalne podejście do tematu żywienia swojego psa. Kurczowe trzymanie się skalkulowanej diety, może w pewnych momentach życia zwierzęcia, wymagać modyfikacji. Zmieniające się pory roku i większa lub mniejsza aktywność pupila, będą bowiem zmieniać rytm pracy całego ciała i wymuszać dbałość o to, ile karmy dla psa będzie dla niego dobre i nie spowoduje w danym okresie niekontrolowanej zmiany wagi.

Dzienna dawka karmy dla szczeniaka

O ile żywienie dorosłych psów, wydaje się być prostą czynnością, tak w przypadku karmienia szczeniaka powinno się mieć pewną wiedzę. Szybki przyrost szkieletu i masy mięśniowej u młodych psów, wymaga dostępu do dużej ilości zbilansowanego pożywienia. Uznaje się, że szczeniak potrzebuje dwa razy więcej kalorii na kilogram masy ciała niż dorosły pies. Aby w dorosłym życiu zwierze mogło cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, już we wczesnym stadium jego rozwoju, trzeba zadbać o dobrze ułożoną dietę, bogactwo minerałów i niezbędnych składników odżywczych.

Dbałość o odpowiednią jakość, ilość i częstotliwość podawania karmy, jest gwarancją harmonijnego rozwoju psa.


Zobacz ranking

4.1/5 - (52 votes)

Dodaj komentarz