Preparaty na pchły dla psa

Aerozole, szampony, krople, tabletki czy obroże przeciwpchelne? A może tradycyjny, gęsty grzebień do wyczesywania sierści? Na rynku znajdziesz różne środki na pchły dla psa. Jak działają i czy wszystkie możesz stosować dla swojego czworonoga? Polecamy zestawienie produktów, w którym znajdują się różnorodne preparaty dostępne w sklepach. Wybierz wśród nich najskuteczniejszy środek na pchły dla psa, aby najlepiej chronić go przed inwazją tych nieprzyjemnych pasożytów. Zapraszamy na nasz ranking!

 

Jaki środek na pchły dla psa warto wybrać?

Kupując preparat na pchły dla psa możemy znaleźć produkty o natychmiastowym, ale krótkotrwałym działaniu, jak i te, które są skuteczne chronią czworonoga przez dłuższy czas. Jeśli szukasz błyskawicznie działającego środka, bo Twój pupil właśnie potrzebuje pomocy, to z pewnością przede wszystkim przyda się dobry, gęsty grzebień, który umożliwi dokładne wyczesanie sierści oraz dodatkowo spray przeciwpchelny. Niestety te metody nie chronią psa przed ponowną inwazją pasożytów, dlatego chcąc go zabezpieczyć zwierzę na dłużej, warto sięgnąć po krople typu spot-on lub obroże przeciwpchelne. Zapewniają one długotrwałą ochronę.

Podobnie skutecznie i długo działają tabletki podawane psom. Ich wadą jest jednak to, że pchły giną dopiero wtedy, gdy ukąszą czworonoga. Nie zabezpieczamy go więc przed odwiedzinami nieproszonych gości, a ponadto tabletki zawsze mają pewien zakres skutków ubocznych i nie wszystkie psy mogą je zażywać ze względu na swój stan zdrowia.

Krople na pchły

Krople spot-on to najskuteczniejszy środek na pchły dla psa, lecz musimy pamiętać o jego regularnej aplikacji na sierść i skórę. Zazwyczaj zawierają one zestaw silnie działających aktywnych substancji, które oprócz eliminacji pcheł, likwidują również problem z kleszczami. Składniki preparatu dostają się do układu pokarmowego pasożytów oraz działają na nie kontaktowo. Co ważne nie dopuszczają również do rozwoju jaj i larw, a skuteczność środka to co najmniej kilka tygodni. Po tym okresie należy ponowić aplikację kropli.

Zaletą tego typu preparatu na pchły dla psa jest łatwe i szybkie podanie, co jest niezwykle istotne w przypadku niecierpliwych czworonogów. Krople nanosi się zazwyczaj na skórę pomiędzy łopatkami psa i na karku, aby zwierzę nie mogło zlizywać preparatu. Przez 24 godziny nie należy także kąpać czworonoga.

Obroże na pchły

Dobry środek na pchły dla psa działa nie tylko skutecznie, ale i długotrwale. Takie właśnie są obroże przeciwpchelne. Z pewnością ich wadą jest wysoka cena, jednak zabezpieczenie na kilka miesięcy rekompensuje większą inwestycję.

Obroże można kupić również w wersji bio, czyli zawierającej zestaw aktywnych substancji pochodzenia roślinnego, które choć działają krócej są równie skutecznymi naturalnymi repelentami, co środki chemiczne. Taka kompozycja zapachowa zniechęca i odstrasza nie tylko pchły, ale też dokuczliwe komary, kleszcze czy meszki.

Obroże można kupić w różnych rozmiarach i dopasować do wielkości swojego pupila tak, jak standardową obrożę ze skóry czy nylonu. Pies powinien ją nosić jako drugą, bo obroże przeciwpchelne nie służą do podpięcia smyczy. Niestety tak, jak w przypadku innych środków na pchły dla psa, również i ten ma swoje minusy. Zestaw aktywnie działających substancji może uczulać niektóre czworonogi. Nie jest też wskazany dla najmłodszych  szczeniąt.

Szampony na pchły

Szampony kojarzą się wielu psom z przyjemnością kąpieli, dlatego warto to wykorzystać. Te kosmetyki kupione w specjalnej wersji są bowiem również dobrym środkiem na pchły dla psa. Znajdujące się w ich składzie substancje najczęściej są również odstraszaczem dla innych pasożytów takich, jak kleszcze czy komary.

Po rozprowadzeniu szamponu należy zazwyczaj pozostawić go przez kilka minut na sierści, co może być dla niektórych czworonogów mniej miłym etapem kąpieli. Ten preparat na pchły dla psa działa jednak na pasożyty w sposób kontaktowy i nie wnika w skórę, przez co zabezpiecza tylko na krótki czas. Niestety nie sprawdza się też najlepiej, jeśli czworonogi raczej unikają kąpieli i nie chcą z niej korzystać zbyt długo, ani zbyt często.

Spraye

Forma aerozolu wydaje się łatwa i szybka w aplikacji, ale jak to wygląda w rzeczywistości wiedzą najlepiej właściciele czworonogów. Niektóre psy już po pierwszym doświadczeniu ze sprayem, uciekają na sam jego widok. Warto jednak wypróbować go na swoim pupilu, bo regularnie stosowany spray to jeden z najskuteczniejszych środków na pchły dla psa. Jego działanie jest zazwyczaj rozszerzone i chroni czworonogi również przed kleszczami i komarami. Eliminuje zarówno dorosłe osobniki, jak i larwy.

W przypadku niektórych preparatów dla psów, warto sprawdzić, czy nie mają one toksycznego działania na koty, bowiem mając te zwierzęta również w domu, możemy im przypadkowo zaszkodzić. Podczas stosowania sprayu należy oczywiście bezwzględnie zabezpieczyć oczy, uszy i pysk czworonoga. Aplikacja sprayu powinna być dokładna. Skuteczność tych preparatów podnosi się wraz z równoczesnym stosowaniem kosmetyków myjących pochodzących z tej samej linii produktów przeciwpchelnych.

Jaki preparat na pchły dla szczeniaka warto wybrać?

Młode psy i szczenięta są szczególnie wymagającą grupą czworonogów, które należy chronić przed pasożytami, a jednocześnie robić to z należytą uwagą. Dobrze dobrany najskuteczniejszy środek na pchły dla psa może zadziałać pozytywnie na dorosłe czworonogi, ale zaszkodzić tym młodszych i wrażliwym na nowe preparaty. Dlatego wybierając produkty, należy bezwzględnie sprawdzić zalecany wiek psa.

W szerokiej ofercie środków dostępnych na rynku znajdziemy nie tylko dedykowane tej grupie szampony, ale też specjalne obroże przeciwpchelne dla szczeniąt powyżej 8 tygodnia życia z naturalnymi środkami odstraszającymi pasożyty.

Najlepsze preparaty na pchły dla psa – polecani producenci

Wśród różnych preparatów znajdziemy marki, które specjalizują się w produkcji środków przeciw pasożytniczych. Jedną z najpopularniejszych jest Laboratorium DermaPharm oferujące linie produktów do pielęgnacji i ochrony sierści i skóry Dr Seidel czy Sabunol.

Z kolei wielu opiekunom znane są produkty FrontLine, a wśród nich skuteczne krople spot-on, zabezpieczające psy i koty przed atakiem pcheł, kleszczy i komarów. Polski producent leków weterynaryjnych, firma Vet-Argo proponuje natomiast linię produktów przeciwpasożytniczych pod nazwą FIPREX, które tworzą na skórze i sierści specjalną warstwę ochronną.

5/5 - (10 głos/ów)

To może Cię zainteresować:

Co zrobić gdy pojawią się pchły u psa? Jak je zwalczyć?
Domowe sposoby na pchły u kota – dowiedz się jak pozbyć się pcheł u kota
Czy pchły przechodzą na ludzi?
Cukrzyca u psa – jakie są objawy cukrzycy u psa i jaka jest dieta cukrzycowa dla psa?
Odrobaczanie psa – co ile odrobaczać psa i jak często odrobaczać psa?
Temperatura psa – kiedy zaczyna się gorączka u psa i jaka jest prawidłowa temperatura u psa?
Kość dla psa – jakie kości dla psa są najlepsze?
Czosnek dla psa – czy czosnek jest szkodliwy dla psa?
Jaki lek przeciwbólowy dla psa? – lista leków i objawów bólowych u psa
Czym karmić psa? Najlepsze jedzenie dla psa
Oceń nasz artykuł
5/5 - (10 głos/ów)
Komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *