Ranking Tanich karm dla psa w 2022 roku

Poniżej znajduje się ranking najtańszych karm dla psów. Należy zaznaczyć, że w tym przypadku niska cena nie oznacza słabej jakości karmy. Ocenialiśmy je pod względem ceny, lecz wszystkie karmy które nie spełniły standardów jakościowych zostały pominięte w rankingu – mimo konkurencyjnej ceny. Dlatego kupując karmę z poniższego rankingu możesz być pewien, że jest ona jedna z najlepszych w swoim segmencie. Lista dobrych oraz tanich karm dla psa poniżej.

Pozycja Karma Kup Teraz
1 BOSCH ADULT DRÓB I PROSO Sprawdź cenę
2 HAPPY DOG SUPREME MINI SENIOR Sprawdź cenę
3 BRIT PREMIUM LAMB & RICE Sprawdź cenę
4 HAPPY DOG NATURCROQ WELPEN Sprawdź cenę
5 HAPPY NATURCROQ JAGNIĘCINA Z RYŻEM Sprawdź cenę

Ranking najtańszych karm dla psa w 2022 roku

BOSCH ADULT DRÓB I PROSO – to świetnej jakości tania karma dla psa o normalnej aktywności. Jest to produkt pełnowartościowy, który każdego dnia dostarcza niezbędnej dawki witamin i minerałów. Starannie wyselekcjonowane składniki są w pełni bezpieczne dla naszego pupila. Znajdziemy tutaj świeże mięso, warzywa, czy też zboże.

HAPPY DOG SUPREME MINI SENIOR – to znakomita propozycja dla tych, którzy zastanawiają się czym karmin buldoga francuskiego. Jest to produkt wysokiej jakości, który dedykowany jest czworonożnym seniorom małych ras. Zawiera on aż pięć źródeł białka zwierzęcego. Jest to jedzenie dobrze przyswajalne.

BRIT PREMIUM LAMB & RICE – sucha karma z jagnięciną i ryżem zadowoli nawet najbardziej wybredne psy. Jest to produkt niedrogi, a zarazem wysokojakościowy. Znajdziemy tutaj wyłącznie certyfikowane składniki. Chronią one narządy wewnętrzne, a także ułatwiają trawienie. Jest to produkt odpowiedni dla wrażliwych psów.

HAPPY DOG NATURCROQ WELPEN – to dobra tania karma dla psa od 4 tygodnia do 6 miesiąca życia. Dzięki niej szczeniak będzie mógł prawidłowo się rozwijać. W składzie znajdziemy aż 76% białka zwierzęcego, a także zioła pozytywnie wpływające na procesy trawienne.

HAPPY NATURCROQ JAGNIĘCINA Z RYŻEM – to najlepszy przykład na to, że tanie karmy dla psów mogą być pełnowartościowe. Jest to produkt bez sztucznych barwników, czy też popularnych alergenów. Nie stanowi on żadnego zagrożenia dla zdrowia. Jedzenie tej marki polecane jest nawet przez weterynarzy. Wspiera ono prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Czy tania karma dla psa może być dobra?

Tematem bardzo popularnym ostatnimi czasy jest zdrowe odżywianie się, korzystanie przede wszystkim z produktów pochodzenia naturalnego, a także produkowanego w zgodzie z naturą, bez użycia chemii. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, co jedzą nasze czworonożne pociechy? Nie każdego z nas stać, na wydawanie co miesiąc ogromnych pieniędzy, by móc zapewnić naszemu zwierzakowi jak najlepszą karmę. Jednak czy istnieje coś takiego jak tania i dobra karma dla psa?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Wystarczy, że przeprowadzimy odpowiedni research, dzięki któremu poznamy przede wszystkim proste zasady pozwalające wyeliminować z listy potencjalnych karm te, które nie są warte nawet wspominania o nich. Tania karma dla psa nie musi być nietrafionym pomysłem, posiadając niezbędną wiedzę dotyczącą składu karmy będziemy w stanie wybrać najlepszą tanią karmę dla psa z tych ogólnie dostępnych na rynku.

W dalszej części tego poradnika przyjrzymy się między innymi takim aspektom jak skład, a w szczególności skład analityczny karmy. Warto więc wyjaśnić w skrócie, czego dotyczą te dwa terminy. Skład to nic innego jak procentowe wyszczególnienie, jakich składników dany producent użył do produkcji karmy. Z kolei skład analityczny to procentowe wyszczególnienie składników odżywczych w danej karmie, a więc białek, tłuszczy, włókien pokarmowych czy popiołu, a więc składnika podchodzenia nieorganicznego. Dobra tania karma dla psa powinna zawierać jak najwięcej składników pochodzenia zwierzęcego, a więc mięsa.

W głowie każdego właściciela czworonoga, a w szczególności właścicieli psów powinno być zakodowane, że ich pupile to mięsożercy. To bardzo ważne, by pamiętać o tym, że głównym elementem diety naszego psa powinny być pokarmy pochodzenia zwierzęcego. Tutaj pierwsza wskazówka – im więcej składników mięsnych znajdziemy w danej karmie, tym lepiej dla zdrowia i rozwoju naszego pupila.

Jak wybrać dobrą, tanią karmę dla psa?

Niestety najtańsza karma dla psa nigdy nie będzie najlepszym wyborem, dlatego też tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, na początku tego poradnika, nie bierzemy pod uwagę składu suchych karm dla psów, o których nawet nie warto wspominać.

Jako ciekawostkę i pierwszą wskazówkę w doborze taniej, ale dobrej suchej karmy dla psa, warto wspomnieć, że etykieta oraz szczegółowe wyróżnienie składników danej karmy może nam zdradzać intencje danego producenta. Praktycznie zawsze na etykietach danego produktu wyróżnia się procentowy udział danego składnika, od najwyższego procentowego udziału, do najniższego. Więc jeśli widzimy pierwszy składnik, jakim jest zboże i nie została przy nim podana procentowa wartość – jest to dla nas czerwona lampka ostrzegawcza, która informuje nas o tym, że tak karma na pewno nie wpłynie pozytywnie na zdrowie naszego pupila.

Najtańsze karmy dla psów produkowane przez wątpliwych producentów na etykietach najczęściej informują nas o „produktach pochodzenia zwierzęcego”. Cóż takiego to oznacza? Na pewno nie chodzi tu o  wołowinę, ani soczystą pierś z kurczaka. Pamiętajmy, że termin „produkty pochodzenia zwierzęcego” mogą oznaczać soczyste mięso wołowe, jednak w większości przypadków oznacza to nic innego jak skórę, paznokcie, a w ekstremalnych przypadkach nawet pióra i sierść.

Dlatego też jeśli interesuje nas najtańsza karma dla psów to powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co na etykiecie napisał producent karmy, którą bierzemy jako jedną z możliwych opcji zakupu. Wybierajmy takie karmy, których etykieta jest kompletna, porządnie wyszczególniona, a czytając jej skład nie będziemy mieli żadnych podejrzeń, że producent coś ukrywa. Używanie ogólnikowych stwierdzeń w składzie powinno być dla nas porządnym impulsem do tego, by zastanowić się, czy skład takiej karmy nie wpłynie negatywnie na zdrowie naszego pupila.

Do przeliczenia analitycznego składu karmy, niezwykle istotną informacją na etykiecie będzie wilgotność karmy. Jeśli producent nie zawarł takiej informacji na etykiecie swojego produktu, natychmiast odłóżmy go z powrotem na półkę.

3.7/5 - (33 votes)