Schronisko dla Zwierząt w Kielcach – w Dyminach

O schronisku

Wszystkie zwierzęta przebywające w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kielcach mają zapewnioną kompleksową opiekę zdrowotną. Każde z nich jest poddawane regularnym odrobaczeniom i szczepieniom. Nasi podopieczni są zabezpieczeni przeciwko ektopasożytom oraz są oznakowane mikrochipem. Przed przekazaniem do adopcji, wszystkie dorosłe psy i koty są poddawane są zabiegowi kastracji. Co istotne, każde szczenię czy kocię, które opuszcza schronisko, ma zagwarantowany darmowy zabieg kastracji w odpowiednim wieku.

Od roku 2013 nasze schronisko posiada własny gabinet weterynaryjny, który zapewnia opiekę nad zwierzętami zamieszkującymi obiekt. Gabinet wyposażony jest w podstawowy sprzęt diagnostyczny i przyjmuje codziennie od kilku do kilkunastu pacjentów, dbając o ich zdrowie i dobrostan.

Ponadto, prowadzimy innowacyjne adopcje wirtualne, które pozwalają naszym podopiecznym na otrzymywanie regularnego wsparcia.  To nowatorski sposób pomocy dla tych najbardziej potrzebujących zwierząt, dzięki któremu możemy poprawić ich komfort. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie jak najlepszej opieki nad zwierzętami w naszym schronisku. Naszą misją jest znalezienie wszystkim naszym podopiecznym nowych, kochających opiekunów.