Schronisko dla Zwierząt „Janik”

O schronisku

Firma Zakład Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2000 roku i zajmuje się szeroko pojętą gospodarką odpadami. Nasza działalność obejmuje kompleksowe przetwarzanie odpadów komunalnych oraz innych niebezpiecznych, a także kompostowanie odpadów zielonych. Od 2012 roku pełnimy rolę Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK), co sprawia, że jesteśmy kluczowym elementem systemu zarządzania odpadami w Województwie Świętokrzyskim.

 

Inicjatywą budowy schroniska dla zwierząt w Janiku był Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwrócił on uwagę Spółki na problem bezdomności zwierząt w gminie Ostrowiec Świętokrzyski. Mając świadomość naszej skuteczności w obszarze gospodarki komunalnej, uznał, że z powodzeniem podejmiemy się również trudnego wyzwania – jakim jest budowa i utrzymanie schroniska dla zwierząt. W odpowiedzi na duże społeczne zapotrzebowanie, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów rozpoczął prace nad realizacją tego przedsięwzięcia.

 

Ostatecznie powstał obiekt składający się z 134 boksów i 2 pawilonów dla psów, 4 pawilonów i 5 boksów dla kotów, magazynu oraz spełniającej wszystkie wymagane przepisami infrastruktury technicznej. Nasze schronisko, wraz z zaangażowanymi opiekunami, zapewnia kompleksową opiekę zwierzętom, które trafiają do nas. Zapewniamy im humanitarne traktowanie, wysokiej jakości karmę oraz regularną opiekę weterynaryjną.

 

Jednakże zdajemy sobie sprawę, że najlepsza opieka w schronisku nie zastąpi zwierzętom domu i nowych, kochających właścicieli. Dlatego wierzymy, że nasze schronisko będzie jedynie przystankiem w życiu tych zwierząt, a dzięki adopcjom, którym się poświęcamy, uda się znaleźć im nowe, pełne miłości domy.