Royal Canin

Producent karm Royal Canin jest jednym z najpopularniejszych producentów karm dla psów i kotów na polskim rynku. Wyróżniają się szerokim wyborem rodzajów posiłków, dostosowanych do wieku, diety i specjalnych potrzeb zwierzątka. Dają gwarancję, że nasz czworonożny przyjaciel dostanie dokładnie te składniki, których potrzebuje na danym etapie rozwoju.

Karmy Royal Canin dla kotów

W ofercie karm dla kotów, Royal Canin ma propozycje dla różnych kotów. Znajdziemy karmy dla kotów prowadzących domowy tryb życia, jak i tych aktywnych. Producent karm Royal Canin posiada także karmy dla kotów wykastrowanych, rasowych i tych, które potrzebują specjalnych składników do prawidłowego rozwoju.

Często wybieraną karmą jest ta dla kotków aktywnych, często wychodzących poza teren domu. Jak wiadomo, każde wyjście niesie ze sobą ryzyko zarażenia się chorobą zakaźną, czy też narażenie na pogryzienie z innym kotem. Ważne jest, by nasz kot potrafił sobie poradzić w takiej sytuacji. Karma Royal Canin Outdoor 30 zapewnia „zastrzyk” przeciwutleniaczy pozytywnie wpływających na odporność i gojenie się ewentualnych ran, a przede wszystkim dostarcza dużo energii, niezbędnej w codziennych kocich gonitwach i zabawach.

Skład karmy dla kotów Royal Canin

Zazwyczaj składy karm są przejrzyste. Bywają jednak i tacy producenci, którzy chcą ukryć niedociągnięcia w składnikach, zapisując je grupowo, zamiast wyszczególniać każdy z elementów. I tak możemy przeczytać o „mięsie pochodzenia zwierzęcego”, zamiast dowiedzieć się, jakiego właściwie i w jakiej proporcji. Producent karm Royal Canin daje do wglądu szczegółowe opisy składu.

Przeanalizujmy skład wspomnianej karmy dla kotów wychodzących Royal Canin Outdoor 30.

 • suszone białko drobiowe – jest w porządku, gdyż koty świetnie je przyswajają i trawią,
 • ryż – doskonały wypełniacz karm dla kotów cierpiących na alergię. Dobrze się przyswaja i ma niski indeks glikemiczny,
 • kukurydza – nie jest to najlepsza propozycja dla kota, ponieważ może wywoływać reakcje alergiczne lub sprawiać problemy podczas trawienia. Jest jednak dopuszczalnym dodatkiem i o ile nasz kot nie ma problemów zdrowotnych, nie ma przeciwwskazań, by ją jadł,
 • tłuszcze zwierzęce – są bardzo potrzebne, pomagają prawidłowo przyswajać niektóre substancje,
 • hydrolizat białka zwierzęcego – dla osoby nieznającej się na składach dla karm być może brzmi to obco, a to nic innego, jak białko zwierzęce, lecz bez zbędnych dodatków. Taki rodzaj białka jest lepiej przyswajalny i jak najbardziej niezbędny w prawidłowej diecie zwierzęcia,
 • gluten kukurydziany – pełni funkcję wypełniacza. Jest dosyć ciężkostrawny,
 • pulpa buraczana – co ciekawe, nie jest w pełni trawiona przez kota, ale pomaga oczyścić jego organizm ze zbędnych resztek.
 • kolejne składniki w składzie to: drożdże, olej rybny, sole mineralne, olej koprowy, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki – są to elementy uzupełniające główny skład karmy, w większości pozytywnie wpływają na zdrowie kota, ale nie ma ich na tyle dużo, by szczegółowo się nimi zajmować w opisie.

Jak widać na tym przykładzie, składy karmy dla kotów Royal Canin są przemyślane. Skomponowane tak, aby jak najlepiej wspierać rozwój i codzienne aktywności zwierząt. Dostosowane do indywidualnych potrzeb, ale też upodobań smakowych.

Skład karmy dla psów Royal Canin

Prześwietliliśmy skład karmy dla kotów wychodzących, sprawdźmy jak to wygląda w karmie Royal Canin dla psów na przykładzie Royal Canin Mini (czyli karmie dla dorosłych, ale małych piesków).

Mamy w niej kolejno:

kukurydzę, mąkę kukurydzianą, suszone białko wołowe i wieprzowe, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, pulpę buraczaną, izolat białka roślinnego, sole mineralne, drożdże, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy.

Jak się okazuje, większość tych składników omówiliśmy przy karmie dla kotów. Różni je rodzaj białka – tutaj mamy suszone białko wołowe i wieprzowe. Jak już wiemy, jest to bardzo dobrze przyswajalny rodzaj białka. Poojawia się również suszone białko drobiowe. Należy pamiętać, że może ono pochodzić z takich elementów jak pazury. Nie zawsze pozyskiwane jest tylko z mięsa.

Witaminy i inne dodatki

Producent karm Royal Canin zapewnia w swoich produktach wysoką zawartość witamin, minerałów oraz innych dodatków, istotnych dla zdrowia psów i kotów. Są to między innymi:

 • witamina A,
 • witamina D3,
 • żelazo,
 • miedź,
 • jod,
 • mangan,
 • cynk,
 • selen.

Wszystkie doskonale wpływają na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie zwierząt.

Różnorodność karm Royal Canin

Karmy Royal Canin to gotowy produkt, stanowiący smaczny i zrównoważony posiłek dla psa i kota. Producent karm oferuje szeroki wybór różnych wariantów smakowych, jak i dostosowanych do rasy, wieku, wielkości i specjalnych potrzeb zwierząt. Dostępne są karmy suche i mokre, pakowane w różnych pojemnościach – od kilkudziesięciu gramów po kilkadziesiąt kilogramów.

Oceń producenta
Oceń tą stronę