Jaką miskę dla psa wybrać?

Miska – przedmiot, który odgrywa ogromną rolę w życiu naszego czworonogiego pupila. Każdy zdrowy pies, czerpie ogromną radość z pochłaniania kolejnych porcji pokarmu. Pies musi mieć również zapewniony stały i wygodny dostęp do wody pitnej. Jakimi więc kryteriami należy kierować się przy wyborze odpowiedniej miski? Jaką pojemność powinna mieć miska dla szczeniaka, a jaką miska dla psa dorosłego? Ceramiczna, metalowa czy plastikowa, jaka miska dla psa będzie odpowiednia? Dziś postaramy się odpowiedzieć na wyżej wymienione pytania!

Miska dla szczeniaka, a miska dla psa dorosłego

Miska powinna być dopasowana do gabarytów naszego pupila w taki sposób, aby mieściła się w niej jednorazowa porcja pokarmu. Wysokość ścianek miski nie może ograniczać dostępności do jej zawartości. Dlatego dla szczeniaków oraz psów ras mniejszych bardziej odpowiednie okażą się miski o niższej ściance. Dla psów ras dużych odpowiednie są pojemne miski o ściance wysokiej. Psy o większych gabarytach odznaczają się większym zapotrzebowaniem kalorycznym, dlatego serwowane dla nich porcje są proporcjonalnie większe – dobrze pokazuje to rozpiska, którą znajdziemy na opakowaniu każdej dobrej karmy.

Dzięki niej określimy na podstawie wagi naszego psa dedykowaną dzienną porcję. Pamiętaj, że zmieniając karmę, należy ponownie zapoznać się z rozpiską – karmy różnią się pod względem składu, z tego też powodu przewiduje się dla nich inną dzienną gramaturę spożycia. Przyjmuje się, że pojemność miski dla psa powinna wynosić od około 0,5l dla psa rasy małej, do ponad 4l dla psów rasy dużej.

Ranking najlepszych karm dla psa – sprawdź już teraz!

Zobacz ranking

Miska do wody dla psa

Pies musi posiadać osobną miskę do wody i osobną do jedzenia, przy czym ta pierwsza, powinna być przez cały czas pełna. Brak stałego dostępu do wody pitnej, może poskutkować poważnymi problemami zdrowotnymi, istnieje również ryzyko zatrucia lub infekcji pasożytniczej spowodowanej piciem brudnej wody w trakcie spacerów. Woda powinna być zawsze świeża – wymieniana przynajmniej raz dziennie.  W sklepach zoologicznych dostępne są również idealne na spacer poidła przenośne, mają one postać bidonu, umieszczonego w specjalnej formie. Forma ta pełni role miski, do której przelewana jest woda z bidonu.

Z czego powinna być wykonana miska dla psa

No właśnie, z jakiego materiału powinna być wykonana miska dla psa? To banalne z pozoru pytanie, jest niezwykle istotne – przecież nasz podopieczny codziennie korzysta ze swoich misek. Na rynku znajdziemy miski ceramiczne, miski metalowe oraz plastikowe miski dla psa. Ostatni wymieniony typ, nie jest produktem godnym polecenia – miski plastikowe są dużo trudniejsze w czyszczeniu, w krótkim czasie stracą swój estetyczny wygląd. Miski plastikowe dla psa, są także dużo bardziej podatne na zarysowania – a na zarysowanych powierzchniach, zbierają się bakterie, co stanowi realne zagrożenie dla psiego organizmu.

Dziękujemy

Dodaj komentarz