Witaminy Dla Psów

Zobacz nasze rankingi witamin:

Witaminy dla szczeniaka
Witaminy dla psa seniora

Witaminy dla owczarka niemieckiego

Witaminy dla psa na sierść
Witaminy dla psa na apetyt
Witaminy dla psa na stawy
Najlepsze oleje dla psów

Witaminy dla psów to najlepsza opcja, jeśli chcemy poprawić kondycję naszego pupila. Są one źródłem składników odżywczych poprawiających pracę narządów wewnętrznych. Dostarczają one również witamin i minerałów. Na rynku można znaleźć szereg produktów, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego.

Jakie witaminy dla psa można kupić?

Odpowiednio dobrana dieta w postaci kompleksowej karmy dla psa nie wymaga tego, by dodatkowo suplementować takie odżywianie specjalnymi preparatami witaminowymi. Witaminy dla psa są jednak jak najbardziej wskazane w kilku przypadkach:

  1. Psy w podeszłym wieku – korzystanie z odpowiedniej suplementacji będzie tutaj jak najbardziej wskazane. Witaminy dla psa seniora poprawiają wydolność fizyczną oraz psychiczną. Pozwalają dłużej utrzymać sprawność, a także zmniejszają ryzyko pojawienia się wielu groźnych schorzeń.
  2. Po operacji lub w trakcie rekonwalescencji – psy, które przeszły niedawno zabieg lub dochodzą do siebie po przebytej chorobie również warto wspomóc odpowiednimi witaminami.
  3. Szczeniaki – w przypadku problemów z dobraniem karmy, którą nasz szczeniak będzie spożywał z wielkim apetytem, dodatkowo możemy włączyć odpowiednie suplementy diety bogate w witaminy. Witaminy dla szczeniaka wspomagają rozwijający się organizm. Jest to szczególnie ważny okres, od którego zależy rozwój zwierzaka. Właśnie dlatego warto jest sięgnąć po witaminy, które doskonale wpłyną nie tylko na zdrowie, ale również witalność, czy też zęby, skórę i sierść. Uzupełnią one również wszelkie niedobory, które są skutkiem błędów żywieniowych. Witaminy powinny być podawane również sukom w ciąży, czy też karmiącym. Pomogą one przywrócić równowagę organizmu po chorobie. Jest to również niezastąpione wsparcie w przypadku chorób przewlekłych np. związanych z pracą układu moczowego.

Pamiętać jednak należy o bardzo ważnej zasadzie, dobre witaminy dla psa to takie witaminy, które zostaną wskazane przez lekarza weterynarii po uprzedniej, szczegółowej konsultacji i badaniu stanu zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela. Nigdy, pod żadnym pozorem nie powinniśmy samowolnie wprowadzać dodatków w postaci suplementów witaminowych do diety naszego psa bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem!

Jak wybrać dobre witaminy dla psa?

Na to pytanie częściowo odpowiedzieliśmy już we wcześniejszym akapicie tego poradnika. O tym  jakie witaminy dla psa powinniśmy wprowadzić do jego codziennego planu żywienia powinien decydować tylko i wyłącznie specjalista, jakim jest weterynarz.

Jak każdy organizm żywy, tak również nasz czworonożny kompan potrzebuje szeregu witamin do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli mówimy o psach to czynnikami, które warunkują zapotrzebowanie na konkretne witaminy są między innymi:

  1. Wiek, a także konkretna rasa psa.
  2. Płeć oraz wielkość.
  3. Poziom aktywności fizycznej.
  4. Ewentualne stwierdzone problemy zdrowotne.

Witaminy dla psa na wzmocnienie mogą okazać się przydatne w szczególności u ras, podatnych na choroby genetyczne, jak w przypadku owczarków niemieckich, gdzie poprzez pewne uwarunkowania, psy tej rasy częściej mogą mieć dolegliwości związane z chorobami układu moczowego, a w szczególności z nerkami.

Kiedy pies potrzebuje witamin?

Systematyczne wizyty kontrolne u weterynarza, na których przeprowadzane są podstawowe badania pozwalają znacznie wcześniej stwierdzić niedobory konkretnych witamin, a także problemów, jakie mogą „zwiastować” złe wyniki kontrolne.

Witaminy dla psa na stawy warto wprowadzić, jeśli nasz pupil jest już w sędziwym wieku i coraz trudniej jest mu się poruszać. Problemy tego rodzaju dotykają nie tylko ludzi, ale również zwierzęta domowe. Organizm taki z biegiem czasu starzeje się, a funkcje układu kostnego obciążone są z każdym upływającym rokiem. Witaminy na stawy dla psa sprawdzą się także w przypadku gdy nasz pupil cierpi na otyłość, co znacznie wpływa na sprawność i obciążenie stawów oraz kości.

Z kolei innym przypadkiem konieczności wprowadzenia dodatkowej suplementacji będzie moment, w którym zauważymy, że nasz czworonożny przyjaciel nadmiernie traci sierść i nie jest to wcale związane z nadchodzącą wiosną. Idealnym rozwiązaniem będą wtedy witaminy dla psa na sierść.