Witaminy dla psa

Poniżej znajduje się ranking najlepszych witamin dla psa. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie Twojego pupila to niezastąpione mogą okazać się różnego rodzaju suplementy. Odpowiednia dieta uzupełniona o wartościowe witaminy, które przeznaczone są dla psów to idealne rozwiązanie dla odpowiedzialnych właścicieli zwierząt – nie tylko psów. Poniżej przedstawiamy ranking witamin dla psa, które według wielu właścicieli są jednymi z najlepszych.

Ranking witamin dla psa

1. PRO PLAN VETERINARY DIETS FORTIFLORA 30G

Witamina dla psa PRO PLAN VETERINARY DIETS FORTIFLORA 30G

PRO PLAN VETERINARY DIETS FORTIFLORA 30G – to doskonałej jakości prebiotyk dla psów w każdym wieku. Może być on podawany nawet szczeniętom. Jest on przeznaczonym czworonogom z zaburzeniami jelit i problemami trawiennymi. Produkt pozytywnie wpływa na metabolizm, a także znacząco podnosi wydolność i odporność organizmu. Doskonale sprawdzi się w przypadku biegunek wywołanych zmianą nawyków żywieniowych, czy też antybiotykoterapią. Opisywana karma weterynaryjna może być stosowana również w przypadku ostrego zapalenia jelit.

2. EUROWET HEPACHOL DLA PSA I KOTA 125ML

Witamina dla psa EUROWET HEPACHOL DLA PSA I KOTA 125ML

EUROWET HEPACHOL DLA PSA I KOTA 125ML – to świetnej jakości witaminy, które wzmocnią układ pokarmowy naszego pupila. To doskonały wybór w przypadku, gdy zwierzak ma problemy z funkcjonowaniem wątroby. Opisywane witaminy dla psa i kota wspomagają produkcję żółci, która jest niezbędna podczas procesów trawiennych, Krople najlepiej podawać w przypadku niepokojących objawów, takich jak np. brak apetyty, wymioty, biegunka. Będą pomocne również w przypadku przejedzenia.

3. EUROWET LESPEWET DLA PSA I KOTA 125ML

Witamina dla psa EUROWET LESPEWET DLA PSA I KOTA 125ML

EUROWET LESPEWET DLA PSA I KOTA 125ML – jest to produkt, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Składniki aktywne pozytywnie wpływają na fizjologiczną funkcję nerek. Zmniejszają ryzyko pojawienia się wielu nieprzyjemnych schorzeń np. zapalenia układu moczowego. Krople posiadają bezpieczny skład, który nie obciąża organizmu zwierzaka. Ułatwiają one oddawanie moczu, a także eliminację toksyn. Produkt można wymieszać z wodą lub karmą, co ułatwia jego podawanie. Sprawdzi się to w szczególności, gdy nasz pupil nie chce spożywać leków.

4. EUROWET LESPEWET 30 TABL.

Witaminy dla psa EUROWET LESPEWET 30 TABL

EUROWET LESPEWET 30 TABL – jest to produkt moczopędny dla psów, który w sposób kompleksowy wzmacnia układ moczowy. Dzięki niemu oddawanie moczu stanie się o wiele łatwiejsze – jest to szczególnie ważne dla zwierząt mających problem z prawidłową pracą nerek. Dotyczy to w szczególności seniorów, ale nie tylko. Układ moczowy ulega osłabieniu wraz z wiekiem, co oznacza większa ryzyko pojawienia się zapalenia, czy też innych schorzeń. Produkt jest wsparciem w walce z cholesterolem, czy też cukrzycą.

5. BEAPHAR DOGGY'S BIOTINE 75 TABLETEK

Witaminy dla psa EUROWET LESPEWET 30 TABL

BEAPHAR DOGGY’S BIOTINE 75 TABLETEK – to biotyna w postaci niewielkich serduszek o smaku wątróbki. Produkt doskonale wpływa na stan skóry, czy też sierści. Jest smaczny, a więc zwierzak będzie traktować go jako nagrodę. Znajdziemy tutaj rozmaite minerały, a także witaminy m.in. B, C, E. Takie witaminy dla psa na stawy wzmacniają cały organizm. Składniki odżywcze nie tylko przyspieszają regeneracje stawów, ale również chronią włókna mięśniowe przed uszkodzeniem.

Więcej o witaminach dla psa

Witaminy dla psów to najlepsza opcja, jeśli chcemy poprawić kondycję naszego pupila. Są one źródłem składników odżywczych poprawiających pracę narządów wewnętrznych. Dostarczają one również witamin i minerałów. Na rynku można znaleźć szereg produktów, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego.

Jakie witaminy dla psa można kupić?

Odpowiednio dobrana dieta w postaci kompleksowej karmy dla psa nie wymaga tego, by dodatkowo suplementować takie odżywianie specjalnymi preparatami witaminowymi. Witaminy dla psa są jednak jak najbardziej wskazane w kilku przypadkach:

  1. Psy w podeszłym wieku – korzystanie z odpowiedniej suplementacji będzie tutaj jak najbardziej wskazane. Witaminy dla psa seniora poprawiają wydolność fizyczną oraz psychiczną. Pozwalają dłużej utrzymać sprawność, a także zmniejszają ryzyko pojawienia się wielu groźnych schorzeń.
  2. Po operacji lub w trakcie rekonwalescencji – psy, które przeszły niedawno zabieg lub dochodzą do siebie po przebytej chorobie również warto wspomóc odpowiednimi witaminami.
  3. Szczeniaki – w przypadku problemów z dobraniem karmy, którą nasz szczeniak będzie spożywał z wielkim apetytem, dodatkowo możemy włączyć odpowiednie suplementy diety bogate w witaminy. Witaminy dla szczeniaka wspomagają rozwijający się organizm. Jest to szczególnie ważny okres, od którego zależy rozwój zwierzaka. Właśnie dlatego warto jest sięgnąć po witaminy, które doskonale wpłyną nie tylko na zdrowie, ale również witalność, czy też zęby, skórę i sierść. Uzupełnią one również wszelkie niedobory, które są skutkiem błędów żywieniowych. Witaminy powinny być podawane również sukom w ciąży, czy też karmiącym. Pomogą one przywrócić równowagę organizmu po chorobie. Jest to również niezastąpione wsparcie w przypadku chorób przewlekłych np. związanych z pracą układu moczowego.

Pamiętać jednak należy o bardzo ważnej zasadzie, dobre witaminy dla psa to takie witaminy, które zostaną wskazane przez lekarza weterynarii po uprzedniej, szczegółowej konsultacji i badaniu stanu zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela. Nigdy, pod żadnym pozorem nie powinniśmy samowolnie wprowadzać dodatków w postaci suplementów witaminowych do diety naszego psa bez wcześniejszej konsultacji z weterynarzem!

Jak wybrać dobre witaminy dla psa?

Na to pytanie częściowo odpowiedzieliśmy już we wcześniejszym akapicie tego poradnika. O tym  jakie witaminy dla psa powinniśmy wprowadzić do jego codziennego planu żywienia powinien decydować tylko i wyłącznie specjalista, jakim jest weterynarz.

Jak każdy organizm żywy, tak również nasz czworonożny kompan potrzebuje szeregu witamin do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli mówimy o psach to czynnikami, które warunkują zapotrzebowanie na konkretne witaminy są między innymi:

  1. Wiek, a także konkretna rasa psa.
  2. Płeć oraz wielkość.
  3. Poziom aktywności fizycznej.
  4. Ewentualne stwierdzone problemy zdrowotne.

Witaminy dla psa na wzmocnienie mogą okazać się przydatne w szczególności u ras, podatnych na choroby genetyczne, jak w przypadku owczarków niemieckich, gdzie poprzez pewne uwarunkowania, psy tej rasy częściej mogą mieć dolegliwości związane z chorobami układu moczowego, a w szczególności z nerkami.

Kiedy pies potrzebuje witamin?

Systematyczne wizyty kontrolne u weterynarza, na których przeprowadzane są podstawowe badania pozwalają znacznie wcześniej stwierdzić niedobory konkretnych witamin, a także problemów, jakie mogą „zwiastować” złe wyniki kontrolne.

Witaminy dla psa na stawy warto wprowadzić, jeśli nasz pupil jest już w sędziwym wieku i coraz trudniej jest mu się poruszać. Problemy tego rodzaju dotykają nie tylko ludzi, ale również zwierzęta domowe. Organizm taki z biegiem czasu starzeje się, a funkcje układu kostnego obciążone są z każdym upływającym rokiem. Witaminy na stawy dla psa sprawdzą się także w przypadku gdy nasz pupil cierpi na otyłość, co znacznie wpływa na sprawność i obciążenie stawów oraz kości.

Z kolei innym przypadkiem konieczności wprowadzenia dodatkowej suplementacji będzie moment, w którym zauważymy, że nasz czworonożny przyjaciel nadmiernie traci sierść i nie jest to wcale związane z nadchodzącą wiosną. Idealnym rozwiązaniem będą wtedy witaminy dla psa na sierść.

5/5 - (6 votes)