Tanie karmy dla kota

Która karma dla kota jest dobra dla twojego kota, ale jeszcze lepsza dla twojego budżetu? Kupowanie taniej karmy dla kotów nie zawsze jest najlepszym wyborem na dłuższą metę, ponieważ może prowadzić do problemów takich jak niedobory witamin i minerałów lub problemu z przyrostem masy ciała, zwłaszcza u starszych kotów. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, ale chcesz zapewnić swoim futrzanym dzieciom zdrowe i pożywne życie, kluczowe znaczenie ma znalezienie najlepszej taniej, ale dobrej jakości karmy dla kotów.

Jak wybrać dobrą, a zarazem tanią karmę dla kota?

Jako właściciel kota ważne jest, aby dowiedzieć się, czego należy szukać na etykietach z tanią karmą dla kotów. Zgodnie z prawem, składniki muszą być wymienione w kolejności malejącej według zawartości. Na etykiecie mogą również znajdować się informacje, że tania karma dla kota jest przeznaczona dla pewnych etapów życia, wzrostu czy dla kotów domowych.

Ogólnie rzecz biorąc, koty potrzebują wielu składników odżywczych, aby przetrwać, w tym białka, wody, węglowodanów, witamin i minerałów. Przed zakupem karmy dla kotów zawsze sprawdzaj składniki na etykiecie. Jeden z pierwszych 5 składników powinien zawsze być pewnego rodzaju białkiem, a nie produktem ubocznym. Nie więcej niż 10% kalorii powinno pochodzić z węglowodanów (soi, grochu, zbóż, ziemniaków itp.).