Wyprawka dla szczeniaka – lista rzeczy, które warto kupić

Miski, smycz, legowisko, gryzaki…to tylko kilka produktów, jakie powinna zawierać dobrze skompletowana wyprawka dla szczeniaka. Przygotowana odpowiednio wcześniej, starannie przemyślana lista niezbędnych akcesoriów, pozwoli nam w przyszłości uniknąć przysłowiowych niespodzianek, a także oszczędzić cenny czas. Jeśli więc nie chcesz, wracać niczym bumerang do sklepu zoologicznego, zapoznaj się z naszą propozycją wyprawki dla psa.

Nowy, czworonogi mieszkaniec naszego domu, z pewnością przyniesie nam masę frajdy i radości. Skoro czytasz ten artykuł, to najprawdopodobniej przygotowujesz się do przyjęcia psa, lub masz już nawet konkretnego osobnika „na oku”. Może jest to jeden z podopiecznych fundacji, może pies pochodzący ze schroniska, a może z hodowli – niezależnie od tego, jest on w tym momencie pod opieką swojego tymczasowego opiekuna. W każdym wypadku są to osoby, które posiadają szeroką wiedzę, na temat Twojego przyszłego pupila. Poniżej wymieniamy kilka produktów, których na Twojej liście nie powinno zabraknąć, zakup każdego z nich, polecamy skonsultować z aktualnym opiekunem, pozwoli to dopasować rodzaj produktu, do preferencji danego osobnika.

Legowisko

Legowisko dla psa, to stały punkt każdej psiej wyprawki. Przy zakupie pierwszego legowiska, należy kierować się stosunkiem ceny do jakości wykonania. Najprawdopodobniej, Twój pies w przyszłości będzie potrzebował większego legowiska, a to, w którym przebywa obecnie, ulegnie zabrudzeniu oraz zostanie pogryzione. Dlatego, na samym początku Waszej wspólnej drogi, nie warto inwestować dużych środków w ten produkt. Dużo lepiej przeznaczyć te pieniądze na dobrą karmę, a zakup wysokiej jakości legowiska, odłożyć na później. Szczeniaki gryzą legowiska z dwóch powodów – ząbkowania oraz nudy. O ile pierwszej przyczyny gryzienia nie da się uniknąć, to nudę psią jesteśmy w stanie ograniczyć, nawet jeśli przez większość dnia przebywamy poza domem. W tym celu należy zaopatrzyć się w psie zabawki.

Zabawki dla szczeniaka

Jak rozładować niezliczone pokłady energii drzemiące w małym, futrzastym szczeniaczku? Zabawki są doskonałym sposobem na ograniczenie nudy oraz zaspokojenie naturalnej potrzeby gryzienia. Pomiędzy 3, a 4-tym tygodniem życia, nasze mu podopiecznemu zaczynają przebijać się pierwsze zęby, w tym czasie pies posiada wzmożoną potrzebę żucia i gryzienia – wzmożoną, choć „na co dzień”, i tak jest ona bardzo wysoka. Dlatego oprócz piłeczek, warto zaopatrzyć się w zabawki takie jak naturalne i sztuczne gryzaki oraz stixy z wypustkami – tego rodzaju akcesoria nie tylko zabiją psią nudę, ale również wpływają korzystnie na stan uzębienia oraz dziąsła. Pies w trakcie gryzienia i żucia, masuje dziąsła oraz usuwa osad i płytkę nazębną.

Smycz i obroża lub szelki

Najprawdopodobniej, Twój nowy towarzysz wędrówek w najbliższym czasie zmieni swoje gabaryty o kilka rozmiarów. Oznacza to, że kupując smycz i obrożę, należy kierować się korzystnym stosunkiem jakości do ceny, ponieważ w krótkim czasie kupisz nowe akcesoria spacerowe dla psa. Kiedy nie jesteśmy na spacerze, zaleca się zdjęcie obróżki dla szczeniaka, ponieważ mały piesek może się zahaczyć o różne przedmioty w mieszkaniu. Alternatywą dla obróżki są szelki, je nasz podopieczny może nosić przez cały czas. Dobra na początek będzie materiałowa lub skórzana smycz klasyczna, smycze automatyczne (tak zwane smycze flexi lub smycze rozwijane) zostawmy na później, mały piesek może się w nich zaplątać, lub bać się dźwięku wysuwanej i zwijanej smyczy.

Karma dla szczeniaka

Dowiedz się od hodowcy, jaką karmą był dotychczas karmiony szczeniak – jeśli postanowisz ją zmienić na inną, to przez pierwszy tydzień mieszaj oba pokarmy. Pamiętaj jednak, aby była to specjalna karma dla szczeniąt. Karmy dla szczeniąt mają skład specjalnie dostosowany do potrzeb rozwijającego się młodego organizmu, a potrzeby pokarmowe szczeniąt, to bardzo dobry temat, na osobny artykuł.

Ranking najlepszych karm dla szczeniaka– sprawdź już teraz!

Zobacz ranking

Miski dla szczeniaka

Młody pies może pobierać pokarm z takiej samej miski, co pies dorosły. Należy jednak zwrócić uwagę, by nie były to zbyt wysokie naczynia. W początkowej fazie zadomawiania się naszego pupila możemy podawać wodę przy pomocy specjalnego poidła dla szczeniąt. Jeśli pies pochłania pokarm zbyt łapczywie, co skutkuje często nawracającymi czkawkami – miska spowalniająca jedzenie może rozwiązać ten problem.

Wymieniliśmy tylko kilka podstawowych akcesoriów, które powinna zawierać każda wyprawka dla psa. Wśród produktów dodatkowych warto wymienić podkłady higieniczne, które pozwolą ograniczyć zabrudzenia, maty węchowe, a także przytulanki z wbudowanym podgrzewaczem, dzięki którym nasz podopieczny szybciej odnajdzie się w nowych realiach i otoczeniu.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz