Recenzja linii karm dla psów Farmina N&D Pumpkin

Linia karmy Farmina N&D Pumpkin to innowacyjna propozycja stworzona z myślą o mięsożernych zwierzakach, które wymagają zbilansowanego i naturalnego żywienia. Opierając się na naturze i potrzebach naszych czworonożnych przyjaciół, seria bezzbożowych karm dla psów Pumpkin, wyróżnia się wyjątkową zawartością mięsa oraz właściwościami odżywczymi, wynikającymi z obecności dyni.

 

Dlaczego warto postawić na N&D Pumpkin od Farmina?

W dzikim środowisku psy i koty, będąc drapieżnikami, ewoluowały w taki sposób, że ich organizmy doskonale dostosowały się do spożywania mięsa jako głównego źródła energii i składników odżywczych. Ich układy trawienne, zęby i przewód pokarmowy są zoptymalizowane do przetwarzania białka zwierzęcego, co sprawia, że mięso stanowi fundamentalny element ich diety. Białko zwierzęce jest dla nich głównym źródłem niezbędnych aminokwasów, witamin i minerałów.

W odpowiedzi na te naturalne potrzeby naszych czworonożnych towarzyszy, karma dla psów Farmina bazuje na mięsie jako głównym składniku, aż w 96% jej zawartości to najwyższej jakości białko pochodzenia zwierzęcego. Oto co daje dynia, wchodząca w skład tej linii karm:

 • Wspomaga układ odpornościowy
 • Jest źródem Beta-karotenu (witaminy A) i innych naturalnych antyoksydantów
 • Zwalcza wolne rodniki
 • Wspomaga ochronę układu sercowo-naczyniowego
 • Reguluje motorykę jelit

Linia Natural & Delicious Pumpkin Formula to nie tylko wyjątkowe składniki, ale również zaawansowane technologie produkcji, które sprawiają, że karma jest jeszcze lepsza. Witaminy są dodawane po obróbce termicznej, co gwarantuje ich wyższą trwałość i dostępność dla organizmu zwierząt. Podczas procesu pakowania, do opakowań karmy wprowadza się azot, który zastępuje tlen. To naturalne utrwalenie pozwala zachować świeżość karmy i jej wartość odżywczą, tak jak w przypadku żywności dla ludzi.

Karmy suche Farmina Pumpkin

 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Starter Puppy
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Puppy Mini
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Puppy Medium & Maxi

Kurczak bez kości (24%), dehydratyzowane białko z kurczaka (24%), skrobia grochowa, tłuszcz z kurczaka, dehydratyzowane białko ze śledzia, suszona dynia (5%), śledź, suszone jaja, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, chrząstka z kurczaka, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży , suszony owoc granatu (0.5%), suszony szpinak, nasiona i łuski babki płesznik (0.3%), suszone jabłko, suszona słodka pomarańcza, suszona borówka, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu.

 • Chicken & Pomegranate Adult Mini
 • Chicken & Pomegranate Adult Medium & Maxi

Kurczak bez kości (24%), dehydratyzowane białko z kurczaka (22%), skrobia grochowa, tłuszcz z kurczaka, suszona dynia (5%), suszone jaja, śledź, dehydratyzowane białko ze śledzia, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży (źródło mannooligosacharydów), suszony owoc granatu (0.5%), suszone jabłko, suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik (0.3%), suszona pomarańcza, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu, glukozamina, siarczan chondroityny.

 • Lamb & Blueberry Puppy Mini
 • Lamb & Blueberry Puppy Medium & Maxi
 • Lamb & Blueberry Adult Mini
 • Lamb & Blueberry Adult Medium & Maxi
 • Lamb & Blueberry Adult Maxi Giant

Jagnięcina (24%), dehydratyzowane białko jagnięce (24%), skrobia grochowa, tłuszcz z kurczaka, dehydratyzowane białko ze śledzia, suszona dynia (5%), śledź, suszone jaja, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, chrząstka z kurczaka, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży, suszone borówki (0.5%), suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik (0.3%), suszone jabłko, suszona pomarańcza, suszony owoc granatu, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu.

 • Boar & Apple Adult Mini
 • Boar & Apple Adult Medium & Maxi

Dzik (24%), dehydratyzowane białko dzika (22%), skrobia grochowa, tłuszcz z kurczaka, suszona dynia (5%), suszone jaja, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży, suszone jabłko (0.5%), suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik (0.3%), suszony owoc granatu, suszona pomarańcza, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu, glukozamina, siarczan chondroityny.

 • Duck & Cantaloupe Melon Adult Mini
 • Duck & Cantaloupe Melon Adult Medium & Maxi

Kaczka bez kości (24%), dehydratyzowane białko z kaczki (22%), batat, tłuszcz z kurczaka, suszona dynia (5%), suszone jaja, śledź, dehydratyzowane białko ze śledzia, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży, suszony melon kantalupa (0.5%), suszone jabłko, suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik, suszona pomarańcza, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu, glukozamina, siarczan chondroityny

 • Quail & Pomegranate Adult Mini
 • Quail & Pomegranate Adult Medium & Maxi

Przepiórka (24%), dehydratyzowane białko z przepiórki (22%), batat, tłuszcz z kurczaka, suszona dynia (5%), suszone jaja, śledź, dehydratyzowane białko ze śledzia, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży, suszony owoc granatu (0.5%), suszone jabłko, suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik, suszona pomarańcza, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu, glukozamina, siarczan chondroityny.

 • Venison & Apple Adult Mini
 • Venison & Apple Adult Medium & Maxi

Jeleń (22%), dehydratyzowane białko z jelenia (20%), batat, tłuszcz z kurczaka, suszona dynia (5%), suszone jaja, śledź, dehydratyzowane białko ze śledzia, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży, suszone jabłko (0.5%), suszony owoc granatu, suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik, suszona pomarańcza, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu, glukozamina, siarczan chondroityny.

Karmy dostępne w objętościach 800g, 2,5 kg, 7 kg, 12 kg

Skład karmy Venison & Apple Adult Medium & Maxi

Jeleń (22%), dehydratyzowane białko z jelenia (20%), batat, tłuszcz z kurczaka, suszona dynia (5%), suszone jaja, śledź, dehydratyzowane białko ze śledzia, olej z ryb (ze śledzia), włókno grochu, suszona marchew, mączka z lucerny, inulina z cykorii, fruktooligosacharydy, ekstrakt z drożdży (źródło mannooligosacharydów), suszone jabłko (0.5%), suszony owoc granatu, suszony szpinak, łuski i nasiona babki płesznik, suszona pomarańcza, suszone borówki, chlorek sodu, suszone drożdże piwne, kurkuma (0.2%), wyciąg z aloesu, glukozamina, siarczan chondroityny.

Dodatki w każdym kilogramie karmy: witamina A 15000 j.m.; witamina D3  1500 j.m.; witamina E 600mg; witamina C 150mg; niacyna 37,5 mg; D-pantotenian wapnia 15 mg; witamina B2 7,5 mg; witamina B6 6 mg; witamina B1 4.5 mg; biotyna 0.38 mg; kwas foliowy 0.45 mg; witamina B12 0.1 mg; chlorek choliny 2500mg; beta‐karoten 1.5mg, chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny 163.8mg; chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny 64.6mg; glicynowy chelat żelaza (II) hydrat 58.3mg; chelat miedzi z hydroksyanalogiem metioniny 15.8mg; drożdże inaktywowane wzbogacone selenem 0.00088mg, DL-metionina, czysta technicznie 4000mg; tauryna 1000mg; L-karnityna  300mg, wyciąg z zielonej herbaty 100mg; wyciąg z rozmarynu, ekstrakty tokoferolu z olejów roślinnych.

Składniki analityczne: Białko surowe 28.00%; Tłuszcz surowy 18.00%; Włókno surowe 2.90%; wilgotność 9.00%; Popiół surowy 8.60%; Wapń 1.10%; Fosfor 0.80%; Omega-6 3.30%; Omega-3 0.90%; DHA 0.50%; EPA 0.30%; Glukozamina 1200mg/kg; Siarczan Chondroityny 900mg/kg.

Dawkowanie

Waga psa w kilogramach Dawka dzienna w gramach
10 90 - 160
15 120 - 220
20 150 - 270
25 180 - 320
30 205 - 365
35 255 - 450
40 300 - 530
45 350 - 610
50 390 - 685

Analiza składów karm suchych Farmina Pumpkin

Podstawą w każdej karmie jest źródło białka pochodzenia zwierzęcego. W przypadku linii Farmina Pumpkin mamy do wyboru, aż 6 opcji! Sama zawartość mięsa w karmach jest dość spora, żadna z pozycji nie zawiera zbóż. Za to pełne są zdrowych dodatków, między innymi podstawy tej linii - suszonej dyni. Na początku składów każdej karmy widnieje mięso oraz jego odpowiednik w postaci suszonego białka. Przeanalizujmy jakie smaki są do wyboru i dla jakich psów będą odpowiednie.

Wybór mięsa

Dzik (Wild Boar): Dziczyzną jest stosunkowo niskokaloryczna, ale bogata w białko. Karma z dzikiem może być doskonałą opcją dla psów o alergiach lub nietolerancjach pokarmowych, ponieważ dziczyzna jest rzadko stosowanym źródłem białka. Jest to również dobra opcja dla dorosłych psów o normalnej aktywności.

Kaczka (Duck): Jest to mięso o wysokiej jakości białka, które dostarcza istotnych aminokwasów. Karma z kaczką jest doskonałą opcją dla psów z delikatnym żołądkiem lub alergiami pokarmowymi. Zawartość kaczki dostarcza wysokiej jakości białka, co jest korzystne dla zdrowego mięśni i skóry.

Kurczak (Chicken):  To mięso o średniej zawartości tłuszczu i białka. Karma z kurczakiem jest ogólnie odpowiednia dla większości psów, zarówno szczeniąt, jak i dorosłych psów. To popularny smak, który zaspokaja podstawowe potrzeby żywieniowe.

Przepiórka (Quail):  To wyśmienita propozycja, dla psów z problemami gastrycznymi. Karma z przepiórką może być doskonałą opcją dla psów o wrażliwym żołądku, ponieważ jest to mięso o delikatnym smaku i niskiej zawartości tłuszczu. Jest to również dobra opcja dla psów dorosłych o normalnej aktywności.

Jeleń (Venison): Ten rodzaj mięsa cechuje niska zawartość tłuszczu i uwielbiany przez psy smak. Karma z jeleniem jest odpowiednia dla psów z alergią na tradycyjne źródła mięsa, takie jak kurczak czy wołowina. Może być również stosowana dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym.

Jagnięcina (Lamb): Karma z jagnięciną jest doskonała dla psów z alergią na inne źródła mięsa, takie jak kurczak czy wołowina. Może być odpowiednia dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, a także dla wybrednych osobników.

Pozostałe składniki

Źródłem węglowodanów w karmie jest batat, który nie tylko dostarcza psu energii, ale taż ogromną ilość błonnika, wspierającego procesy trawienia pokarmów. Jako źródło tłuszczów występuje w kamach tłuszcz z kurczaka oraz olej z ryby, dostarczające kwasów tłuszczowych omega - 3 i omega - 6, wpływających na zdrowy wygląd skóry oraz sierści czworonoga. Mają także korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy psa. Warta wyróżnienia w składzie jest także suszona dynia, na której opiera się cała linia karm. Jest to bogate źródło błonnika oraz witamin, wspierających układ odpornościowy. W składzie karm możemy także znaleźć suszone jaja, jako dodatkowe źródło białka i witamin, a także liczne owoce i warzywa. Dodatkowo obecna jest inulina z cykorii oraz fruktooligosacharydy, czyli prebiotyki, wspierające florę jelitową. Ich zadaniem jest pobudzenie aktywności korzystnych bakterii, bytujących w przewodzie pokarmowym.

Widoczne w składach karm liczne owoce oraz warzywa dostarczają następujących witamin:

 • Witamina A: Dostarczana głównie poprzez suszoną dynię, marchew, suszone jabłka i suszoną pomarańczę, witamina A jest niezbędna dla zdrowia oczu, skóry i układu immunologicznego.
 • Witamina C: Obecna w suszonych jabłkach i suszonej pomarańczy, witamina C działa jako silny antyoksydant i wspomaga odporność.
 • Witamina E: Zawarta w oleju z ryb i innych źródłach, witamina E odgrywa rolę w ochronie komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym.
 • Witaminy z grupy B: Mączka z lucerny i suszone drożdże piwne dostarczają witamin z grupy B, które są istotne dla procesów metabolicznych i ogólnego zdrowia psa.

W karmach możemy znaleźć także antyoksydanty, takie jak kurkuma, czy borówki. Na końcu składu widnieje zazwyczaj wyciąg z aloesu, wspomagający prace przewodu pokarmowego oraz glukozamina wraz z siarczanem chondroityny. Są to składniki, szczególnie istotne dla psów aktywnych, ponieważ dbają o utrzymanie w dobrym stanie stawów czworonoga.

Asortyment karm mokrych

 • Lamb, Pumpkin & Blueberry Starter Mini 140 g
 • Lamb, Pumpkin & Blueberry Puppy Mini 140 g
 • Lamb, Pumpkin & Blueberry Adult Mini 140 g
 • Lamb, Pumpkin & Blueberry Starter 285 g
 • Lamb, Pumpkin & Blueberry Adult Mini 285 g
 • Lamb, Pumpkin & Blueberry Adult 285 g

Gicz jagnięca (40%), filet z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, borówki (4%), olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Adult Mini 140 g
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Starter Mini 140 g
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Puppy Mini 140 g
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Adult Mini 140 g
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Starter 285 g
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Puppy 285 g
 • Chicken, Pumpkin & Pomegranate Adult 285 g

Filet z kurczaka (40%), udka z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, owoc granatu (4%), olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

 • Boar, Pumpkin & Apple Adult Mini 140 g
 • Boar, Pumpkin & Apple Adult 285 g

Łopatka z dzika (45%), gicz z dzika, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, jabłko (4%), olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

 • Duck & Pumpkin Adult Mini 140 g
 • Duck & Pumpkin Adult 285 g

Filet z kaczki (30%), filet z kurczaka, udka z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

 • Quail & Pumpkin Adult Mini 140 g
 • Quail & Pumpkin Adult 285 g

Filet z przepiórki (30%), filet z kurczaka, udka z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

 • Venison & Pumpkin Adult Mini 140 g
 • Venison & Pumpkin Adult 285 g

Łopatka z jelenia (30%), filet z kurczaka, udka z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

Czy mokre karmy z tej linii są dobre jakościowo?

Skład karm mokrych zawiera wysokowartościowe źródła białka zwierzęcego, takie jak gicz jagnięca, łopatka z jelenia, łopatka z dzika, filet z kurczaka, czy przepiórki co korzystnie wpływa na rozwój mięśni u psa.  Tak jak widać skład karm mokrych opiera się na tych samych produktach, co w przypadku suchych odpowiedników. Wybór mięs jest zupełnie taki sam, jednak zauważyć należy, że do niektórych wariantów dodawany jest filet z kurczaka, poza podstawowym mięsem. Jest to szczególnie ważna wiadomość, dla właścicieli psów uczulonych na białko z kurczaka. W karmach jest spora obecność kwasów tłuszczowych omega-3 z śledzia oraz oleju z ryb, co wspiera zdrowie skóry, sierści i stawów. Warto również zauważyć, że obecność owoców, takich jak dynia, batat i borówki, dostarcza błonnika i cennych witamin, które wpływają na układ odpornościowy. Siarczanu chondroityny i glukozamina wspierają zdrowe stawy, co jest korzystne, szczególnie dla psów starszych lub bardziej aktywnych. 

Pełny skład karmy mokrej Quail & Pumpkin Adult

Filet z przepiórki (30%), filet z kurczaka, udka z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały

Dodatki w 1 kilogramie: witamina A 4000jm; witamina D3 400jm; witamina E 130mg; chlorek choliny 400mg; chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny 36mg; chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny 6.8mg; glicynowy chelat żelaza(II) hydrat16.8mg; chelat miedzi z hydroksyanalogiem metioniny 2.9mg; drożdże inaktywowane wzbogacone selenem 0.00242mg, DL-metionina, czysta technicznie 1000mg; tauryna 500mg; L-karnityna 50mg.

Składniki analityczne: białko surowe 12.00%; tłuszcz surowy 4.50%; włókno surowe 1.00%; popiół surowy 2.40%. Wilgotność karmy 75,00%.

Dawkowanie

Waga psa w kilogramach Dawka dzienna w gramach
1 95
2 165
3 220
4 275
5 325
6 375
7 420
8 465
9 505
10 550

Podsumowanie

Linia karm N&D Pumpkin od Farmina to innowacyjna oferta, która doskonale odpowiada na naturalne potrzeby psów. Oferuje mięso jako główny składnik, wzbogacone cenną dynią, co wzmacnia odporność, wspiera zdrowie serca i chroni przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Co więcej, karmy te oferują różnorodność źródeł białka, w tym przepiórkę, jelenia i dzika, pozwalając dostosować dietę do potrzeb i upodobań każdego psa. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli, którzy dbają o zdrowie i smak swoich czworonogów.

To może Cię zainteresować:

Recenzja karm Brit Veterinary Diet
Dolina Noteci Superfood – karma dla kota – recenzja
Karma Josera JosiDog Family
Recenzja karmy dla psów Farmina N&D White and Brown
Recenzja linii karm dla psów Farmina N&D Quinoa
Recenzja karmy Brit Pate&Meat
5/5 - (1 vote)

Autor

Pisząc artykuły o zwierzętach, staram się przenieść czytelników w fascynujący świat zwierzęcych zachowań, ciekawostek oraz sposobów, w jakie zwierzęta wpływają na nasze życie. Dążę do tego, aby moje teksty były zarówno interesujące, jak i edukacyjne, tak aby każdy czytelnik mógł odkryć coś nowego i fascynującego na temat zwierząt.

Komentarze

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *