Czy koty mogą pić mleko? Mleko dla kota – fakt czy mit?

Czy koty mogą pić mleko? Naturalne jest to, że kocięta piją mleko, ale czy dorosłe koty mogą je spożywać? Odpowiadamy: tylko niektóre koty mogą pić mleko i je trawić, dlatego nie jest to zalecane.

Mleko dla kota wydaje się nieszkodliwą substancją, lecz może ono powodować stres żołądkowo-jelitowy twojego kociego towarzysza. Wyjaśniają, dlaczego koty lubią mleko i jak bezpiecznie je karmić, aby uniknąć zaburzeń trawienia.

Kiedy kocięta przestają pić mleko?

mleko dla kociąt Jakie mleko dla kociąt jest najodpowiedniejsze? Kocięta piją mleko matki, aż stopniowo odstawi je w ok. 4 tygodniu życia. Chociaż kocięta mogą pić mleko matki, wiele z nich traci zdolność do przetwarzania mleka po odstawieniu go od piersi. Koty tracą zdolność trawienia cukru znajdującego się w mleku po odstawieniu od piersi, ponieważ jego miejsce zajmują inne pokarmy, dlatego koty nie potrzebują już tej zdolności. To jednak nie jest zasadą, ponieważ, niektóre koty mogą trawić cukier mleczny w wieku dorosłym lub nawet przez całe życie.

Czy mleko jest zdrowe dla kotów?

Zastanawiając się czy koty mogą pić mleko zapewne rozważasz to pod kątem jego zdrowia. Kiedy myślisz o podawaniu mleka kotu, prawdopodobnie masz na myśli o krowie mleko. Ten rodzaj mleka nie jest zdrowy dla większości kotów, zwłaszcza jeśli zajmuje miejsce zbilansowanego posiłku. Samo spożywanie mleka krowiego nie zapewni wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do utrzymania zdrowia twojego kota. Dwuprocentowe i chude krowie mleko może również zapewnić niezdrowe ilości tłuszczu w diecie twojego kota. Zbyt dużo tłuszczu może sprzyjać przyrostowi masy ciała i przyczyniać się do rozstroju żołądka. Objawem nietolerancji laktozy u twojego kota może być luźny stolec.

​Co koty piją zamiast mleka?

Wszystkie zwierzęta potrzebują wody, podobnie jest z kotami. Ponieważ kot nie zawsze pije wystarczającą ilość wody, może się odwodnić. Jeśli tak jest w przypadku twojego kota, dobrym rozwiązaniem jest dodanie mokrej karmy do jego diety. Niektóre koty wolą poruszającą się wodę niż picie z miski, dlatego używanie fontanny dla kota może zachęcić go do picia większej ilości wody.

Dlaczego dorosłe koty lubią mleko?

Nawet jeśli twój kot dorośnie, może nadal smakować mu mlek. Podobnie jak ludzie, koty kojarzą pewne smaki i zapachy z pozytywnymi wspomnieniami, więc mleko jest dla nich jak pozytywnym wspomnieniem. Chociaż twój kot nie powinien pić mleka jako pełnoprawny posiłek, to możesz zaspokoić jego pragnienie pokarmami przygotowanymi z mlekiem jako składnik.

Czy mogę wlać mleko do ulubionego jedzenia mojego kota?

Nie. Podawanie mleka z posiłkiem wydaje się dobrym pomysłem, ale może to powodować choroby przewodu pokarmowego. Poza możliwymi problemami z układem pokarmowym, nalewanie mleka na karmę kota może zachęcić go do spożywania samego mleka. Takie zachowanie prowadzi do zbyt małej ilości pokarmu stałego, co oznacza brak wystarczających wartości odżywczych podawanych kotu.

Jak mogę bezpiecznie podawać moje mleko dla kota?

Pytanie czy koty powinny pić mleko mamy za sobą. Zamiast podawania zwykłego mleka kotu warto jest kupić mu specjalne mleko, które zawiera odrobinę mleka / laktozy, tak aby zaspokoić apetyt twojego kota bez powodowania zaburzeń trawienia. Na rynku istnieje również mleko bez laktozy dla kota. Dzięki temu twój kot może cieszyć się kremowymi smakami, jednocześnie uzyskując pełne i zrównoważone odżywianie. ​
Postępując zgodnie z radami zawartymi w artykule, możesz utrzymać zadbać o szczęście i zdrowie twojego kota. Poznaj nasz ranking karm, aby znaleźć idealne produkty dla swojego kota.

Dodaj komentarz