Jaka jest najlepsza karma dla papug?

Pokarm dla papug i nimf

Pokarm dla papug powinien odpowiadać naturalnym nawykom. W gotowych karmach zwykle znajdują się takie składniki jak kanar, proso i owies. Kanar jest specjalnie hodowanym pokarmem dla ptaków. Proso i owies to gatunki zbóż. Oprócz tych składników, w karmie mogą znajdować się nasiona oleiste, ale w małych ilościach. Papugi faliste chętnie zjadają słonecznik, trawę, wiesiołek i babkę lancetowatą. Odpowiednią karmą dla papug mogą być również warzywa i owoce. Gotowe karmy są jednak zdecydowanie wygodniejszą opcją.

Czym żywić papugi nimfy? Okazuje się, że karma dla papug nimf niczym nie różni się od karmy dla papug falistych. W tym przypadku zdecydowanie wygodniej jest sięgać po gotową już karmę, która jest skomponowana z odpowiednich, wartościowych dla tego ptaka składników.

Odpowiednia karma dla papug falistych

Z całym przekonaniem pokarm dla papug falistych powinien zawierać najważniejsze składniki, które pozwolą tym ptakom prawidłowo funkcjonować i się rozwijać. Taka mieszanka pełnoporcjowa bez problemu zaspokoi dzienne zapotrzebowanie papug na to, co dla nich wartościowe. W karmach tych znajdują się między innymi całe ziarna, zboża i nasiona, które zapewniają ptakom energię i zdrowie. Dobre jedzenie dla papug falistych powinno zawierać też słonecznik, który zawiera tłuszcz i białka. Warto, by znalazło się w nim także siemię lniane, które korzystnie wpłynie na upierzenie i skórę.

Pokarm dla papug falistych – jak wybrać najlepszy?

Prawda jest taka, że nie każda karma dla papug falistych jest taka sama. Produkty te mogą mieć inny skład, zależnie od producenta. Karmy więc różnią się także firmą, a co za tym idzie, pojemnością opakowania i jego rodzajem.

Wybierając jedną z nich, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość produktu. Musi to być karma dla papugi falistej, która zawiera najcenniejsze dla niej składniki i to składniki wysokiej jakości. Powinna być zbilansowana w taki sposób, aby porcja tego posiłku dostarczała ptakowi to, czego potrzebuje.

Dobrze jest zwrócić uwagę na producenta. Warto posłużyć się przy tym dobrym rankingiem, aby sprawdzić nie tylko to, jaka jest najlepsza karma dla papugi falistej, ale też, jakie firmy są polecane. Cena jest tu akurat najmniej ważna. Większe opakowanie dobrej jakości karmy zawsze będzie droższe od mniejszego, a tym bardziej opracowanego na bazie gorszych składników.

Karma dla papug – czym ich nie karmić?

Wybierając karmę dla papug, trzeba koniecznie wcześniej dowiedzieć się, czym nie należy tych ptaków karmić. A więc karma dla papugi nie powinna zawierać środków chemicznych. Nie wolno podawać im roślin, które przyjmują zanieczyszczenia ze środowiska. Tego przykładem jest sałata. Zdecydowanie odradza się karmienie papug tłuszczem, smażonym mięsem, czekoladą, rabarbarem, awokado, brzoskwiniami, nektarynkami czy morelami. Odpada również soja, cebula i szczypior. Nie zaleca się karmienia papug roślinami strączkowymi, prażonymi orzechami, orzechami ziemnymi i arachidowymi. Nie wolno podawać im również wielu innych roślin, w tym kwiatów.

Wszystko wskazuje więc na to, że zdecydowanie lepiej jest sięgnąć po odpowiednią karmę ze sklepu, niż komponować menu samodzielnie. Dobrej jakości pasza dla papug kupiona w sklepie będzie dużo lepszym rozwiązaniem, niż najświeższe warzywa czy owoce wybrane samodzielnie.

Chcąc żywić papugę takimi właśnie produktami na przykład z własnego ogrodu, lepiej skonsultować to z weterynarzem. Ten powie co i jak, w jakich ilościach. Prawda jest jednak taka, że gotowa karma jest dobrze opracowana i zawiera to, co dla papug najcenniejsze. Wystarczy więc podać im tylko jeden produkt, aby mieć pewność, że w jednej porcji posiłku znajdują się najważniejsze dla nich witaminy i minerały. Wszystko, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju i wzrostu. Czego im potrzeba, by czuć się i wyglądać dobrze.

Dobrze wybrana karma dla papug to pewność, że będą długo żyły w zdrowiu i szczęściu, a przecież to jest w tym przypadku najważniejsze. Nie zostaje więc nic innego, jak tylko przeanalizować ofertę gotowych karm.

Dziękujemy

Dodaj komentarz