Jaka jest najlepsza karma dla kurcząt?

Jak często karmić kurczęta?

Karma dla kurcząt powinna wyróżniać się zbilansowanym składem. Istotne jest to, aby jakość składu znajdowała się na wysokim poziomie. Ogromne znaczenie ma również zawartość poszczególnych związków odżywczych, które wpływają na rozwój piskląt. Zazwyczaj na opakowaniu znajdują się niezbędne informacje dotyczące rekomendowanej ilości paszy oraz częstotliwości karmienia. W przypadku wątpliwości wystarczy skontaktować się w weterynarzem.

Dzienna ilość posiłków zależy również od wieku piskląt. Dwumiesięczne osobniki można bez obaw karmić trzy razy dziennie – oczywiście kluczowe jest to, aby porcje posiadały optymalną gramaturę. W młodszym wieku częstotliwość karmienia jest o wiele wyższa. Pierwszego tygodnia pisklęta jedzą nawet 6 razy dziennie. Hodowca powinien stosować się do ogólnie przyjętych norm, tak aby uniknąć błędów żywieniowych. Nie masz pojęcia, jakie pasze będą najlepsze? Nasz ranking przychodzi z pomocą!

Jak wybrać dobrą karmę dla kurcząt?

W dzisiejszych czasach wybór dobrych karm dla kurcząt jest na tyle duży, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić wyzwania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przeanalizować następujące czynniki:

  • Skład – pełnowartościowa pasza dla kurczaków powinna posiadać w swoim składzie niezbędne witaminy, mikro oraz makroelementy. Wiadomym jest, że hodowca bez doświadczenia będzie miał problem z samodzielną analizą produktu. Właśnie dlatego warto jest skorzystać z wsparcia osób posiadających gruntowną wiedzę. Im mniejszy dodatek zbędnych konserwantów, tym lepiej. Trzeba mieć świadomość, że mogą one przyczynić się do wystąpienia niepożądanych reakcji organizmu np. kłopotów trawiennych.
  • Wysoka zawartość białka – karma dla kurczaków powinna wyróżniać się wysoką zawartością białka. Należy wiedzieć, że to właśnie ono wpływa na efektywny rozwój organizmu. Warunkuje szybki, a jednocześnie prawidłowy wzrost. Wspomaga także przybieranie na wadzę.
  • Atesty – jedzenie dla kurcząt powinno posiadać niezbędne atesty, które stanowią potwierdzenie zgodności z rygorystycznymi normami. Właśnie dlatego nie warto jest sięgać po niezweryfikowane pasze, których jakość jest trudna w ustaleniu. Najważniejsze jest zdrowie piskląt.
  • Wiek – na opakowaniu karmy znajduje się informacja dotycząca wieku piskląt. Większość produktów może być podawanych od narodzin do 8 tygodnia. W późniejszym etapie dieta kurczaków ulega zmianie.
Dziękujemy

Dodaj komentarz