Jak oduczyć psa skakania na ludzi? Dowiesz się co zrobić gdy pies skacze na ludzi!

Zastanawiasz się, jak wychować psa, aby był on posłuszny i dobrze ułożony? Nie jest to łatwe zadanie. Każdy właściciel powinien wyróżniać się cierpliwością oraz wyrozumiałością. Nasz pupil przyswaja wiedzę we własny tempie. Zastanawiasz się, co zrobić gdy pies skacze na ludzi? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie! Poniżej umieszczono kila praktycznych wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Ranking najlepszych karm dla psa – sprawdź już teraz!

Zobacz ranking

 

Dlaczego pies skacze na ludzi?

Jeśli twój pies skacze na dzieci oraz dorosłych, to z pewnością wiesz, że jest to bardzo denerwujące zachowanie. Nie można jednoznacznie powiedzieć, dlaczego zwierzak posiada taki nawyk, gdyż każdy przypadek jest zupełni inny. Jedno jest pewne – nigdy nie jest za późno na zmiany! Oczywiście wymaga to sporej ilości pracy, jednak uzyskane efekty z pewnością będą satysfakcjonujące.

  • Złe nawyki wieku szczenięcego – słodki piesek witający się poprzez skakanie na właściciela lub gości zwykle nie budzi negatywnych emocji. Pamiętajmy jednak o tym, że niewłaściwe zachowania z tego okresu zostaną utrwalone, a następnie powielane przez dorosłego psa. Dowiedz się, jak wytresować szczeniaka, jeśli chcesz uniknąć wielu uciążliwych sytuacji.
  • Niewłaściwie wychowany pies – dorosłe zwierze może poprzez skakanie zwracać na siebie uwagę. Bardzo często ignoruje polecenia wydawane przez właściciela. Opór człowieka może go dodatkowo pobudzić. Może zdarzyć się tak, że pies będzie nas podgryzał. Nie zapominajmy jednak o tym, że nie jest to oznaką złośliwości lecz błędów, które popełniliśmy na etapie wychowywania czworonoga. Możemy jednak wyeliminować je nawet w wieku dorosłym.
  • Zaburzenia behawioralne – skakanie psa na ludzi nierzadko jest wynikiem nadmiernego pobudzenia lub lęku separacyjnego. Zwierze nie potrafi poskromić swojej radości w momencie, gdy właściciel wrócił do domu. Czy można samodzielnie poradzić sobie z tym problemem? Nie zawsze – czasami lepiej jest zgłosić się po pomoc specjalisty.

Jak oduczyć psa skakania na ludzi?

pies skacze na ludzi

Nie masz pojęcia, jak oduczyć psa skakania na właściciela lub gości? Istnieje wiele różnych sposobów, a więc nie można jednoznacznie powiedzieć, który z nich okaże się skuteczny. Warto jednak przetestować poniższe techniki.

  • Wręczenie smakołyków – po wejściu do domu możesz spróbować odwrócić uwagę psa, tak aby zapomniał on o skakaniu. W tym celu warto jest wykorzystać ulubione smakołyki czworonoga. Oczywiście nie oznacza to, że za każdym razem będziemy wręczać pupilowi przysmaki.
  • Stosowanie zabawek – nie zawsze psie łakocie są dobrym pomysłem, szczególnie jeśli zwierzak nie jest łakomy lub znajduje się na diecie. Alternatywą mogą być zabawki, jednak ważne jest to, aby wzbudzały one zainteresowanie czworonoga. Zastanówmy się więc, jakie produkty lubi on najbardziej.
  • Ignorowanie – zwierzak jest przyzwyczajony do tego, że po wejściu do domu okazujesz mu zainteresowanie. To wielki błąd! Być może skutecznym rozwiązaniem problemu okaże się jego ignorowanie. Nie należy nawet spoglądać na czworonoga, aż do momentu, gdy wyjdzie on ze stanu ekscytacji.
  • Współpraca – w momencie, gdy ty wychodzisz z domu, inny członek rodziny powinien wydać psu polecenie „siad”. Możemy również sprawić, że będzie on tak reagować na dźwięk dzwonka. Z czasem zwierza przywyknie do takiego zachowania, a więc wydawanie poleceń stanie się zbędne.
  • Metoda prób i błędów – wymaga ona wielokrotnego wchodzenia oraz wychodzenia z mieszkania. Pies zachowuje się niewłaściwie? Należy zostawić go i wyjść. Ważne jest to, aby nie poddawać się już na starcie. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, jak szybko zwierzak zrozumie, czego od niego oczekujemy.
  • Witanie się na poziomie psa – jest to opcja dla tych, którzy posiadają czworonoga o niewielkich gabarytach. Witanie powinno mieć miejsce dopiero po schyleniu się lub przykucnięciu właściciela. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku dużych psów, które mogą nieumyślnie przewrócić człowieka.

Ranking najlepszych karm dla psa – sprawdź już teraz!

Zobacz ranking

 

4/5 - (37 votes)

Dodaj komentarz