Jak oduczyć psa sikania w domu?

Każdy, kto decyduje się na szczeniaka musi liczyć się z koniecznością nauki czystości. Początki często są trudne, jednak nie należy się zniechęcać. Pamiętajmy, że młody pies jest niezwykle pojętny, a więc nie powinniśmy mięć większych problemów. Oczywiście jest to kwestia indywidualna – u jednych zwierzaków proces ten trwa kilka dni, a u innych kilka tygodni. Nieco inaczej jest w przypadku psów dorosłych np. wziętych ze schroniska. Mają one już wyrobione nawyki, a ponadto nie przyswajają nowych umiejętności tak szybko, jak szczeniak.

Jak oduczyć szczeniaka sikania w domu?

Wiele osób zastanawia się, jak oduczyć szczeniaka sikania w domu. Należy wziąć pod uwagę, że młody pies nie ma jeszcze pojęcia, gdzie powinien się załatwiać, a gdzie nie. Bardzo często nie wie, że robi coś złego. To do nas należy jego wychowanie. Jak oduczyć psa sikania w domu? Świetną opcją jest profesjonalna mata do nauki czystości. Jest ona niedroga, a zarazem skuteczna.

mata do sikania

Dobra mata do nauki czystości (np. 8in1 Mata do nauki czystości o zapachu trawy 56x58cm) sprawdza się zarówno w przypadku szczeniaków, jak i psów dorosłych, czy też chorych. Efektywność opisywanego produktu podnosi naturalny zapach trawy – jest to pierwszy krok do tego, aby nauczyć psa załatwiania się na dworze. Każda mata jest wyjątkowo chłonna. Nie musimy więc obawiać się przeciekania i nieestetycznych plam na podłodze. Dodatkowym plusem jest fakt, że warstwa zewnętrzna ułatwia utrzymanie świeżego zapachu w pomieszczeniu.

Jak oduczyć psa załatwiania się w domu?

Należy rozłożyć matę w odpowiednim miejscu – nie może ona znajdować się zbyt blisko legowiska, czy też misek z jedzeniem. Bardzo ważne jest to, aby szczeniak miał do niej dostęp całą dobę. Jak nauczyć psa sikać na matę? Zwierzaka należy przenosić na nią zawsze wtedy, gdy zauważymy, że ma on ochotę się załatwić np. po zjedzeniu posiłku. Oczywiście warto go nagradzać za załatwienie się na matę. Z każdym dniem warto przybliżać matę do drzwi na zewnątrz. Małymi krokami nauczymy go załatwiania się poza domem. Musimy reagować zawsze wtedy, gdy pies sygnalizuje chęć wyjścia na zewnątrz.

Jak oduczyć dorosłego psa sikania w domu?

jak oduczyć dorosłego psa sikania w domu

Dorosły pies może załatwiać się w domu z różnych powodów. Dotyczy to w szczególności zwierzaków, które nie są z nami od wieku szczenięcego. Jak oduczyć psa sikania, jeśli nigdy wcześniej nie był on uczony czystości? Przede wszystkim należy często wyprowadzać go na spacery. Wszystko po to, aby zwiększyć prawdopodobieństwo załatwiania się na zewnątrz. Każde właściwe zachowanie należy nagradzać np. dobrą karmą dla psa, czy też smaczkiem. Warto pamiętać, aby wychodzić z psem bezpośrednio po zjedzeniu posiłku, czy też drzemce.

Musimy obserwować psa w domu. Z pewnością zauważymy jego dziwne zachowanie – kręcenie się, czy też wąchanie otoczenia. W takiej sytuacji musimy przerwać tę sytuacje głośnym dźwiękiem, a następnie wyprowadzić czworonoga na zewnątrz. Kiedy pies przestaje sikać w domu? W przypadku dorosłych osobników ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Najważniejsze jest jednak to, aby wykazać się cierpliwością i zrozumieniem. Nie możemy krzyczeć, czy też bić zwierzaka, jeśli zdarzy mu się załatwić w domu. Nie pomoże również zanurzanie pyska w odchodach. Jeśli konsekwentnie będzie wykonywać powyższe czynności, to z pewnością nasz pupil coraz rzadziej będzie sikać w mieszkaniu.

Jak nauczyć psa sikania na dworze?

jak nauczyć psa sikać na dworze

Nie każdy wie, jak nauczyć psa sikać na dworze. Może zdarzyć się tak, że szczeniak przyzwyczaił się do maty, a więc ciężko będzie mu zaakceptować załatwianie się na trawie. Nie możemy dawać mu wyboru. Jak oduczyć psa sikania w domu? Przede wszystkim wychodzić z nim po każdym posiłku. Szczenięta i dorosłe psy małych ras załatwiają się częściej, ponieważ mają szybszy metabolizm. Powinniśmy spacerować z zwierzakiem tak długo, aż będzie czuł silną potrzebę załatwienia się. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy kilka razy, aby przywyknął do nowego otoczenia.

W przypadku dorosłych psów sikanie w domu może być powodem do niepokoju. Warto dowiedzieć się, do kiedy pies jest szczeniakiem. Jeśli pupil był nauczony czystości, a z dnia na dzień zaczął załatwiać się w domu, to najprawdopodobniej coś złego dzieje się z jego zdrowiem. Jest to częsty objaw cukrzycy, ale nie można wykluczyć również innych schorzeń.

Należy również pamiętać, że prawidłowe żywienie jest podstawą do tego, aby wyregulować procesy trawienne zwierzaka. Sięgnijmy po najlepszą karmę dla szczeniaka, czy też dorosłego psa. Nie zapominajmy, że pupil może mieć potrzebę żucia. Nie wymaga to jednak podawania większej ilości jedzenia – wystarczy sięgną po gryzak. Przy okazji możemy dowiedzieć się, jak oduczyć psa gryzienia.

Dodaj komentarz