Karmy weterynaryjne dla psów

Posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wiąże się to z tym, aby był on dobrze karmiony. Wbrew powszechnemu przekonaniu psy nie tylko przeżywają na resztkach jedzenia i kości z rodzinnej kolacji – a przynajmniej nie powinny. Jasne, że od czasu do czasu może przydarzyć się przekąska w tej formie, ale każdy posiłek będzie wymagał starannego przemyślenia i planowania, jeśli oczekujesz silnego i zdrowego psa. W przypadku niedoboru ważnych składników przydatnym może okazać się karma weterynaryjna dla psa.

Karma weterynaryjna dla psa - po co?

Podobnie jak ludzie, nasze psy również potrzebują specjalnych składników odżywczych, które pomagają w ich rozwoju i rozwoju. Dlatego warto jest stosować karmy weterynaryjne dla psów w przypadku, gdy brakuje im ważnych skalników odżywczych.

Co to jest karma weterynaryjna dla psa?

Podobnie jak ludzie, tak też zwierzęta często cierpią na różne przewlekłe, a często również nieuleczalne choroby. Może to dotknąć pupila każdej rasy i w każdym wieku. Jednak stały rozwój medycyny oraz badania konkretnych przypadłości pozwalają na określenie metod, dzięki którym, możemy poprawić stan zdrowia naszego zwierzęcia, a także znacznie wydłużyć jego życie, nawet gdy boryka się on z najgorszymi schorzeniami.

Jedną z metod pozwalającą załagodzić negatywne efekty wielu chorób jest wprowadzenie odpowiedniej diety. Najczęściej wykorzystywana do tego jest karma weterynaryjna dla psa, która dzięki odpowiednim składnikom, pozytywnie wpływa na jego organizm.

Choroby nerek, wrzody żołądka, cukrzyca czy alergie na pewne składniki to przypadłości, które dotykają nie tylko ludzi. Coraz częściej tego rodzaju przypadłości można zauważyć u naszych czworonożnych przyjaciół. Odpowiednie składniki pokarmowe oraz suplementy w diecie to klucz do załagodzenia objawów choroby, zarówno u ludzi jak i u zwierząt.

Dlatego jeśli zauważysz u swojego psa niepokojące objawy, Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza weterynarii, który przeprowadzi wszelkie niezbędna badania pozwalające określić dokładną przyczynę niepokojących zmian.

Karmy weterynaryjne dla psa to przede wszystkim kompleksowy skład z precyzyjnie dobranymi ilościami składników analitycznych takich jak białko, tłuszcze czy węglowodany. Lekarz weterynarii po przeprowadzeniu analizy wyników badań będzie w stanie stwierdzić, jaką dokładnie karmę weterynaryjną powinniśmy zastosować w diecie naszego czworonoga by złagodzić niechciane dolegliwości.

Warto mieć na uwadze, że niektóre karmy weterynaryjne mają precyzyjnie wyznaczony skład, przez co są w stanie dostarczyć do organizmu psa dodatkowe składniki odżywcze lub ograniczyć te składniki, które mogą powodować szybsze postępowanie danej choroby.

Jako dobry przykład możemy wspomnieć o chorych nerkach u psów. Mokra karma weterynaryjna dla psa z tą przypadłością powinna mieć znacznie zmniejszony poziom białka w swoim składzie, dzięki czemu ten narząd wewnętrzny nie będzie nadmiernie obciążony.

Jak wybrać dobrą karmę weterynaryjną dla psa?

To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli psów, jednak najważniejszym aspektem jest to, że to lekarz weterynarii jest specjalistą w swoim zawodzie i powinniśmy powierzyć zdrowie naszego psa właśnie w jego ręce.

Karma weterynaryjna dla psa  jest przeznaczona bezpośrednio do tego by wpłynąć na konkretny narząd w organizmie psa. Dlatego też na rynku znajdziemy wiele karm przeznaczonych specjalnie dla psów:

  • Ze schorzeniami nerek, wątroby czy serca.
  • Starszych, otyłych lub po sterylizacji.
  • Cukrzyków lub alergików.

Na rynku jest dostępna również karma weterynaryjna dla szczeniaka, która dzięki swoim specjalistycznie dobranym składnikom może dodatkowo chronić mikroflorę przewodu pokarmowego młodego psa, aby ten mógł w odpowiedni i zbilansowany sposób się rozwijać.

Najlepsze karmy weterynaryjne dla psów – rekomendowani producenci

Jeśli lekarz weterynarii stwierdzi u naszego pupila pewne nieprawidłowości i konieczne okaże się stosowanie specjalistycznej karmy weterynaryjnej dla psów, warto jest sprawdzić ranking karm weterynaryjnych dla psów.

Nie od dziś bowiem wiadome jest, że tego rodzaju karmy nie są najtańsze, a możliwość porównania składników i składu analitycznego może pozwolić nam zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy, jednocześnie nie zmniejszając jakości weterynaryjnej karmy dla naszego podopiecznego.

Poniżej znajdują się najpopularniejsi producenci karm weterynaryjnych:

  • Royal Canin Veterinary – jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów karm dla zwierząt. Lata doświadczenia i wysoce wykwalifikowani specjaliści gwarantują odpowiedni skład karmy weterynaryjnej w przypadku konkretnych schorzeń.
  • Trovet – holenderski producent karmy dla zwierząt z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zdrowego żywienia.
  • Arion Health Care – to seria karm dla zwierząt o najróżniejszych przypadłościach. Polecana przez lekarzy weterynarii ze względu na stosunkowo niską cenę oraz wysoką jakość.

4.1/5 - (20 votes)